Reklama
reklama

Kometa s Kladnem letos poprvé nebodovala

Duel mezi Kladnem a Kometou nabídl ve dvou třetinách vyrovnaný hokej. Na gól se čekalo dlouhých 48. minut a byli to domácí, kteří se šťastnou trefou ujali vedení. Následně z přesilovky přidali i druhý gól. Kometa kontrovala přesilovkovou trefou Plekance, ale pak už stříleli jen Rytíři a tři body si bezpečně pohlídali.

První třetina nabídla svižný hokej. Mírnější převahu měli hosté, kteří o sobě dali poprvé vědět ve čtvrté minutě. Kladenský rodák Plekanec našel kapitána Zaťoviče, kterého však po samostatném úniku vychytal brankář Godla. Následovaly další dvě dobré šance Brna a pokaždé u toho byl Kucsera. Jeho první pokus z mezikruží Godla vyřešil a další jeho střelu ukryl do výstroje. Dobrou možnost měl i rychlonohý Střondala, ale ani on brankový účet neotevřel. Největší šanci Kladna v první třetině měl Melka, leč jeho prudkou střelu Karel Vejmelka viděl. Do kabin se tak odcházelo za nerozhodného stavu 0:0.

I ve druhé třetině se hrál vyrovnaný hokej, přičemž větší šance měla Kometa. V přesilovce našel Plekanec volného Kucseru, který ve své další tutovce nechal vyniknout připraveného Godlu. Hrál se urputný hokej, boj o každý metr ledu. I Rytíři dostali k dispozici své první dvě přesilovky a hned z toho byla dvojnásobná převaha. V nich několikrát zahrozili od modré, ale největší možnost nakonec měl Vampola, který si najel až před bránu, ale Vejmelka ucpal prostor před svou bránou. Neujala se ani střela Nashe, takže se odcházelo do kabin opět za stavu 0:0.

Třetí dějství odstartovalo velkou šancí Zaťoviče, který se řítil ve dvojici s Plekancem na bránu. Prvně jmenovaný to vzal na sebe, jenže Godla předvedl výborný zákrok u bližší tyče. Od té doby ale začali hrát více s pukem domácí hokejisté. Vampolova šance zůstala nevyužita, nicméně o pár chvil později nahodil kotouč na bránu David Stach a po smolném odrazu Svozilovy brusle zapadl kotouč do sítě - 1:0. O minutu a půl později hrálo Kladno přesilovku a tu využil u pravé tyče stojící Jakub Strnad - 2:0.

Osm minut před koncem dostali přesilovku i Brňané. Držení Jaromíra Jágra potrestal takřka ihned Tomáš Plekanec, který nadvakrát překonal padajícího Godlu - 2:1. Tři minuty před koncem Brendan O'Donnell sice zamířil přesně mezi Vejmelkovy betony. Zdálo se, že si domácí hokejista stáhl puk vysokou holí. Hlavní kouč Libor Zábranský si vyžádal coach challenge a po dlouhém zkoumání branka nakonec platila - 3:1. V závěru ještě do prázdné zamířil Antonín Melka a druhou přesilovku využil Jakub Strnad - 5:1. Kometa tak odjela z Kladna bez bodového zisku.

Branky a nahrávky: 48. Stach, 49. J. Strnad (Stach, T. Kaut), 58. O'Donnell, 59. Melka (O'Donnell, Austin), 60. J. Strnad (Nash) – 53. Plekanec (Kucsera, Zaťovič). Rozhodčí: Úlehla, Jeřábek – Brejcha, Jelínek. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 5028. Střely na branku: 28:27. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1 Hráči zápasu: David Stach - Tomáš Plekanec.

Zdroj: HC Kometa

Autor: 
redakce
Aktuálně
Různorodé zboží v ceně přes tři a půl tisíce korun údajně provezl kolem pokladen líšeňského supermarketu třiatřicetiletý muž.
29.09.2020 - 07:29
Jedni patří k jejich zastáncům a hojně je využívají, druzí by je nejraději nechali z města, a především z chodníků a silnic zmizet pryč. O čem je řeč? Přece o sdílených elektrokoloběžkách!
28.09.2020 - 08:16
Brněnské noční rozjezdy slaví letos v září 20 let provozu. Kořeny systému, kterým se inspirovala řada českých i evropských měst, však sahají až do 40. let minulého století. Dnes se každou půlhodinu...
26.09.2020 - 08:26
Zachránit čerstvě narozenou samičku divočáka se letos podařilo odchytáři brněnské městské policie Pavlu Antonínovi. Strážník ji během své služby našel u Brněnské přehrady, kde pobíhala ještě s...
25.09.2020 - 14:37
ČEZ po několika letech sníží cenu elektřiny pro fixované i nefixované produkty. Výrazná sleva čeká na české domácnosti u ČEZ i v případě plynu.
25.09.2020 - 07:01
Plastový pytel a v něm plastový odpad – ten dokáží tři studenti architektury z Fakulty stavební VUT proměnit za pár hodin v užitečný doplněk. Barevné plastové desky pak budí dojem abstraktních maleb...
24.09.2020 - 09:53
Komentáře