Reklama
reklama

Kometa rozhodla v přesilovkách

Závěrem roku 2019 hraje Kometa tři domácí zápasy v řadě, ten sobotní byl v pořadí druhý. Úvod duelu patřil Brňanům, kteří využili dvě přesilovky. Ostravský soupeř snížil ve druhé třetině Romanem, ale zbytek zápasu si Kometa zkušeně pohlídala. Tři body navíc potvrdila Plekancem střelou do prázdné brány.

Úvod zápasu patřil Kometě, která se do velké šance dostala již ve třetí minutě. Holík ale Svobodovu bránu těsně minul. Vítkovice to zkoušely především ve svých přesilovkách, ale střelecky se nedokázaly prosadit. Jak se mají hrát početní výhody demonstrovali domácí v rozmezí tří minut. Nejprve sice v oslabení ujel Lakatoš, leč Vejmelka předvedl vynikající zákrok. Hra však pokračovala a po rychlé střele Petera Muellera z pravého kruhu neměl brankář Vítkovic šanci zasáhnout - 1:0. A následovala další přesilovka, kterou důrazem na brankovišti zhodnotil Tomáš Vincour - 2:0.

Druhá část mnoho hokejové krásy nenabídla. Na pořádnou šanci se čekalo až do 28. minuty a hned z toho byla branka. Lakatoš vybídl zpoza brány Ondřeje Romana, který si najel mezi kruhy a přesnou střelou překonal Vejmelku - 2:1. Vzápětí mohl vrátit Kometě dvoubrankové vedení Mueller, ale sám před Svobodou ani nadvakrát neuspěl. Za polovinou duelu měl obrovskou příležitost Holík, který pádil od červené čáry sám na vítkovickou bránu, jenže jeho střela šla kousek vedle pravé Svobodovy tyče.

Obraz hry se nezměnil ani ve třetí třetině. Kometa hrála aktivně a spoléhala na obranu. Měla však více ze hry a několikrát zahrozila. Především první formace Brňanů si dokázala vynutit velký tlak a několik střel. Dobrou měl výborně hrající Mueller, následně i Zaťovič, stav se však neměnil. A neměnil se ani po akci Schleisse, který drobně zahákoval Orsavu, aby se posléze dostal do zakončení. Vejmelka jeho pokus pokryl.

Definitivní podobu výsledku mohl dát tři minuty před koncem Kucsera, který ani nadvakrát neprocpal kotouč do poloprázdné vítkovické svatyně. To se povedlo v 59. minutě. Hosté zkusili hru bez brankáře a to se jim nevyplatilo. Za krátkou chvíli totiž uklidil kotouč do sítě Tomáš Plekanec. Kometa si tak připsala druhé vítězství za tři body v řadě.

Branky a nahrávky: 15. Mueller (P. Holík, Vincour), 18. Vincour (Mueller, P. Holík), 59. Plekanec (Mueller, O. Němec) – 28. O. Roman (Lakatoš, R. Černý). Rozhodčí: Horák, Mrkva – Pešek, Malý. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7700 (vyprodáno). Střely na branku: 28:24. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1. Hráči zápasu Peter Mueller - Ondřej Roman.

Zdroj: HC Kometa

Autor: 
redakce
Aktuálně
Různorodé zboží v ceně přes tři a půl tisíce korun údajně provezl kolem pokladen líšeňského supermarketu třiatřicetiletý muž.
29.09.2020 - 07:29
Jedni patří k jejich zastáncům a hojně je využívají, druzí by je nejraději nechali z města, a především z chodníků a silnic zmizet pryč. O čem je řeč? Přece o sdílených elektrokoloběžkách!
28.09.2020 - 08:16
Brněnské noční rozjezdy slaví letos v září 20 let provozu. Kořeny systému, kterým se inspirovala řada českých i evropských měst, však sahají až do 40. let minulého století. Dnes se každou půlhodinu...
26.09.2020 - 08:26
Zachránit čerstvě narozenou samičku divočáka se letos podařilo odchytáři brněnské městské policie Pavlu Antonínovi. Strážník ji během své služby našel u Brněnské přehrady, kde pobíhala ještě s...
25.09.2020 - 14:37
ČEZ po několika letech sníží cenu elektřiny pro fixované i nefixované produkty. Výrazná sleva čeká na české domácnosti u ČEZ i v případě plynu.
25.09.2020 - 07:01
Plastový pytel a v něm plastový odpad – ten dokáží tři studenti architektury z Fakulty stavební VUT proměnit za pár hodin v užitečný doplněk. Barevné plastové desky pak budí dojem abstraktních maleb...
24.09.2020 - 09:53
Komentáře