Reklama
reklama

Kometa před vlastním publikem přehrála Pardubice a připsala si důležité tři body

Zápas, který Brňané potřebovali. Svěřenci hlavního kouče Libora Zábranského zvládli utkání proti pardubickému Dynamu, proti němuž nejprve vyhrála první třetinu 1:0 a ve druhé dvacetiminutovce přidala během necelé půlminuty další dvě trefy. Na začátku třetí třetiny se navíc prosadil přesnou tečí při přesilovce navrátilec do sestavy Tomáš Vincour. Pardubice měly připraveny korekci skóre, ale ta už výsledek nezměnila.

Domácí vstoupili do utkání proti soupeři ze spodních pater aktivněji. V první akci se po levé straně dopředu prodral Hruška, který od levého mantinelu našel přihrávkou Erata, jenž však z mezikruží pálil kousek vedle pravé tyče. Na opačné straně právě Erat špatnou rozehrávkou nabil kotouč Martinu Kautovi, ale ten z pravého kruhu trefil jen beton připraveného Vejmelky. Svou aktivitu na sklonku páté minuty předvedl Vojtěch Němec, který našel okénko v obraně soupeře, ale brankáře Hübla neprostřelil. O chvíli později už se ale domácí mohli radovat. Po přihrávce Vondráčka jel Haščák sám na branku, ale svou kličku do bekhendu v pádu nedotáhl. Kotouč však rychle dobruslil a našel z první před brankou Tomáše Vondráčka, jenž propasíroval puk nad ležícím brankářem Pardubic do sítě – 1:0. Hrálo se z obou stran aktivně, ale další šance nepřicházely. Až v poslední minutě první dvacetiminutovky mohl Kvapilovu ránu dorazit za dezorientovaného Hübla Hynek Zohorna, ovšem kotouč minul.

V prostřední třetině mohl jako první náskok domácích zvýšit Haščák, který si nabruslil z pravé strany do střelecké pozice, ale Hübl jeho ránu stihl vytěsnit. Druhá třetina se nesla ve znamení mnoha vyloučení. Hosté v polovině třetí třetiny svou přesilovku sehráli velmi dobře, když Ščotka dostal nabito na modré, Vejmelka jeho ránu vyrazil jen před Petra Hubáčka, ale ten netrefil ve stoprocentní pozici prázdnou brankou. Ihned po skončení přesilovky dostal přihrávku do jízdy Kováčik, který jel sám na branku, ale neměl potřebnou rychlost a Hübl jeho ránu zastavil.

Další přesilovku poté hrála Kometa, která zdvojnásobila své vedení. Nejprve si Kvapil vyměnil křižnými pasy kotouč s Eratem, ale Hübl by u tyčky připraven, aby za dvacet vteřin po akci na jeden dotek na ose Erat – Hruška zakončoval Hynek Zohorna z první prudkou ranou k tyči – 2:0. Ani ne za další půlminutu vybojoval kotouč Dočekal, který obkroužil branku a bekhendem poslal kotouč naslepo na druhou tyč Marcelu Haščákovi, který jednoduše zakončil do prázdné branky – 3:0. Kometa si na konci druhé třetiny vybojovala další přesilovku a nebyla daleko od čtvrté branky. Po nahození od modré dorážel Jan Hruška do prázdné branky, ale nedokázal zvednout kotouč nad beton brankáře Dynama, jenž se blýskl skvělým zákrokem.

Třetí část začala podobně jako skončila ta druhá. Brňané měli k dispozici další přesilovku, kterou opět rychle využili. Kotouč se na modré čáře dostal ke Gulašimu, jenž jednoduše nahodil puk směr branka a Tomáš Vincour umně tečoval černou pryž mimo dosah lapačky Hübla - 4:0. V polovině závěrečné části nejprve domácí ubránili přesilovku a navrativší Král ihned vyslal do úniku Vincoura, jehož zakončení orazítkovalo tyč. Vzápětí dostal krásnou žabičku na brankovišti osamocený Erat, rozhýbal si Hübla, ale kotouč pod jeho betonem do sítě neprotlačil.

Hosté se nakonec dočkali snížení. Při signalizovaném trestu ujeli Pardubičtí do přečíslení, při němž Trončinský našel před prázdnou brankou Lukáše Nahodila a ten s pomocí tyče dopravil puk po ledě do branky – 4:1. Aktivita celku z jihu Moravy ale pokračovala. Další možnost měl po vyražené střele Čermáka Haščák, ale slovenský forvard z brankoviště svatyni Dynama minul. Hosté v závěru dostali možnost ke snížení při přesilovce 5 na 3, domácí však celou situaci ustáli, brankář Vejmelka předvedl několik důležitých zákroků a Kometa se raduje ze zisku nesmírně důležitých tří bodů.

Branky a nahrávky: 6. Vondráček (Haščák), 34. H. Zohorna (Hruška, M. Erat), 35. Haščák (Dočekal, Vondráček), 41. Vincour (Gulaši, Kováčik) – 51. Nahodil (Trončinský). Rozhodčí: Hodek, Kaukokari (FIN) – Frodl, Zavřel. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:. Diváci: 7612. Střely na branku: 31:21. Průběh utkání: 4:0, 4:1. Hráči utkání: Marcel Haščák - Lukáš Nahodil.

Zdroj: HC Kometa

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře