Reklama
reklama

Kometa porazila Vítkovice posedmé v řadě.

Byl to velký boj a divácky atraktivní utkání. Skóre se neustále překlápělo, týmy se střídaly ve vedení. Vše ale nakonec dospělo do prodloužení, respektive nájezdů. V nich brněnská trojice Kašpar, Mueller a Zaťovič řádila a pro Brno vybojovala dva cenné body. Navíc Brňané porazili svého soupeře již posedmé v řadě. Do Brna tak vezou vítězství.

Úvod utkání patřil domácím hokejistům, kteří hned v 5. minutě dokázali z rychlého brejku udeřit. Květoňovu střelu ještě Vejmelka dokázal vyrazit, ale dojíždějící Eric de la Rose pohotově zavěsil. Ostravským se následně naskytla nabídka dvojnásobné přesilové hry, která trvala celé dvě minuty. Jenže krom střely Hrbase do boční sítě nic mimořádného diváci neviděli.

Ubráněné oslabení Kometu nakoplo a začala pořádně tlačit soupeře. Bartošáka zasypali hosté dvaceti střelami, ujala se ta Alexe Malleta, který sám nadvakrát procpal touš do vítkovické klece. Ve 12. minutě bylo vyrovnáno a nutno říct, že zaslouženě. Brňané na ledě od druhé poloviny třetiny dominovali, ale druhý gól nedokázali prozatím přidat.

Kometa i ve druhé třetině zlobila vítkovickou defenzivu. Zahrála si také dvojnásobnou přesilovku, tutovky měla po střelách Pláška, Hrušky a Zaťoviče, ale nakonec se ujala akce v oslabení. Chybnou rozehrávku ostravských hokejistů vystihl Bedřich Köhler a rychlou střelou poslal puk za Bartošáka. Hosté dál diktovali tempo hry, měli více ze hry, jenže ve 34. minutě domácí prakticky z ničeho vyrovnali. Před bránu si najel Patrik Zdráhal a poslal kotouč přesně pod víko.

Hra se pak drobně překlopila na stranu Vítkovic, které měly slušné šance, tu největší muselo posuzovat video, leč byla to jen tyč Vejmelkovy svatyně. Hra se v závěru třetiny srovnala, výsledek byl tak stejný jako v průběhu prvního dějství. Tedy nerozhodný.

Běžela 45. minuta utkání a Vítkovice šly podruhé v zápase do vedení. Na pravý kruh si najel Radoslav Tybor, nabruslil si mezi obránce a poslal puk do horních pater brány. Brňané se ale rozhodně nevzdali a vzhledem k průběhu utkání by je prohra musela hodně mrzet. Vše vzal na sebe pět minut před koncem kapitán Leoš Čermák, který parádní střelou z otočky překonal Bartošáka. Bylo vyrovnáno a šlo se do prodloužení.

Druhý bonusový bod mohly získat oba týmy, zaskvěl se výtečný Vejmelka, ale i činil se i Bartošák, který lapil tutovku Zaťoviče a v samotném konci i Muellera. Šlo se tedy do nájezdů, které Kometa zvládla impozantně. Trefili se postupně Kašpar, Mueller a Zaťovič, a protože za domácí přesně mířil jen Roman, bylo rozhodnuto hned po třech sériích. Kometa porazila Vítkovice celkově posedmé v řadě.

Branky a nahrávky: 5. de la Rose (D. Květoň, Tybor), 34. P. Zdráhal, 45. Tybor (O. Roman) – 12. Mallet (Plášek ml.), 30. Köhler, 55. L. Čermák (Malec), rozhodující nájezd Mueller. Rozhodčí: Hradil, Pražák - Jindra, Zika. Vyloučení: 5:9, navíc Gulaši 10 min OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 7303. Střely na branku:31:42. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 3:2, 3:3, 3:4. Hráči zápasu: Radoslav Tybor - Bedřich Köhler.

Zdroj: HC Kometa

Autor: 
redakce
Aktuálně
Rozšíření prostor a novinka, kterou budou moci návštěvníci využít i v zimním období. To jsou hlavní výhody přístavby stájí pro žirafy v Africké vesnici brněnské zoo. Slavnostní poklep základního...
18.11.2019 - 18:07
Park mezi Rooseveltovou ulicí a Místodržitelským palácem u průchodu do ulice Běhounské nově nese jméno po Danuši Muzikářové. Na památku této významné události byla v parku 17. listopadu odhalena...
18.11.2019 - 15:21
Auta nebezpečně přejíždějícího z jedné strany silnice na druhou si v sobotu večer všiml náhodný svědek v Maloměřicích.
18.11.2019 - 10:39
Suchá pokožka souvisí s nedostatečnou tvorbou kožního mazu, ztenčováním vrstev kůže, a tím pádem i jejich následnou křehkostí a napínáním. Způsobit ji může genetika, nevhodně zvolená péče, vnější...
17.11.2019 - 11:12
Celá Česká republika má aktuálně jednoho společného nepřítele. Kůrovce. Jeho řádění se nevyhnulo ani jihomoravské metropoli a jejímu okolí. K nejvíce zasaženým oblastem patří Tišnovsko a Blanensko,...
16.11.2019 - 08:57
Novinek ohledně výzkumu medicinálního konopí je hned několik. Došlo například ke vzniku Cannabis Research Center (CRC), tedy centra výzkumu konopí, jehož iniciátorem a jedním z členů je i Klinicko-...
16.11.2019 - 07:30
Komentáře