Reklama
reklama

Kometa porazila Vítkovice posedmé v řadě.

Byl to velký boj a divácky atraktivní utkání. Skóre se neustále překlápělo, týmy se střídaly ve vedení. Vše ale nakonec dospělo do prodloužení, respektive nájezdů. V nich brněnská trojice Kašpar, Mueller a Zaťovič řádila a pro Brno vybojovala dva cenné body. Navíc Brňané porazili svého soupeře již posedmé v řadě. Do Brna tak vezou vítězství.

Úvod utkání patřil domácím hokejistům, kteří hned v 5. minutě dokázali z rychlého brejku udeřit. Květoňovu střelu ještě Vejmelka dokázal vyrazit, ale dojíždějící Eric de la Rose pohotově zavěsil. Ostravským se následně naskytla nabídka dvojnásobné přesilové hry, která trvala celé dvě minuty. Jenže krom střely Hrbase do boční sítě nic mimořádného diváci neviděli.

Ubráněné oslabení Kometu nakoplo a začala pořádně tlačit soupeře. Bartošáka zasypali hosté dvaceti střelami, ujala se ta Alexe Malleta, který sám nadvakrát procpal touš do vítkovické klece. Ve 12. minutě bylo vyrovnáno a nutno říct, že zaslouženě. Brňané na ledě od druhé poloviny třetiny dominovali, ale druhý gól nedokázali prozatím přidat.

Kometa i ve druhé třetině zlobila vítkovickou defenzivu. Zahrála si také dvojnásobnou přesilovku, tutovky měla po střelách Pláška, Hrušky a Zaťoviče, ale nakonec se ujala akce v oslabení. Chybnou rozehrávku ostravských hokejistů vystihl Bedřich Köhler a rychlou střelou poslal puk za Bartošáka. Hosté dál diktovali tempo hry, měli více ze hry, jenže ve 34. minutě domácí prakticky z ničeho vyrovnali. Před bránu si najel Patrik Zdráhal a poslal kotouč přesně pod víko.

Hra se pak drobně překlopila na stranu Vítkovic, které měly slušné šance, tu největší muselo posuzovat video, leč byla to jen tyč Vejmelkovy svatyně. Hra se v závěru třetiny srovnala, výsledek byl tak stejný jako v průběhu prvního dějství. Tedy nerozhodný.

Běžela 45. minuta utkání a Vítkovice šly podruhé v zápase do vedení. Na pravý kruh si najel Radoslav Tybor, nabruslil si mezi obránce a poslal puk do horních pater brány. Brňané se ale rozhodně nevzdali a vzhledem k průběhu utkání by je prohra musela hodně mrzet. Vše vzal na sebe pět minut před koncem kapitán Leoš Čermák, který parádní střelou z otočky překonal Bartošáka. Bylo vyrovnáno a šlo se do prodloužení.

Druhý bonusový bod mohly získat oba týmy, zaskvěl se výtečný Vejmelka, ale i činil se i Bartošák, který lapil tutovku Zaťoviče a v samotném konci i Muellera. Šlo se tedy do nájezdů, které Kometa zvládla impozantně. Trefili se postupně Kašpar, Mueller a Zaťovič, a protože za domácí přesně mířil jen Roman, bylo rozhodnuto hned po třech sériích. Kometa porazila Vítkovice celkově posedmé v řadě.

Branky a nahrávky: 5. de la Rose (D. Květoň, Tybor), 34. P. Zdráhal, 45. Tybor (O. Roman) – 12. Mallet (Plášek ml.), 30. Köhler, 55. L. Čermák (Malec), rozhodující nájezd Mueller. Rozhodčí: Hradil, Pražák - Jindra, Zika. Vyloučení: 5:9, navíc Gulaši 10 min OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 7303. Střely na branku:31:42. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 3:2, 3:3, 3:4. Hráči zápasu: Radoslav Tybor - Bedřich Köhler.

Zdroj: HC Kometa

Autor: 
redakce
Aktuálně
Svou prací se zapsal do brněnských dějin. Díky němu stojí hala Rondo či sportovní hala Vysokého učení technického (VUT). Architekt Ivan Ruller zemřel 25. března loňského roku. Brněnští radní nyní...
21.03.2019 - 15:48
Původní návrh haly za Lužánkami Foto: MMB
Město Brno a Jihomoravský kraj jednají se státem o spolufinancování multifunkční haly v Brně. Zástupci města se minulý týden setkali s vládním zmocněncem pro sport Milanem Hniličkou. Ze strany státu...
21.03.2019 - 13:37
Systém rezidentního parkování se změní Foto: Centrum news
Parkování v Brně se změní. Od podzimu bude město rozděleno na tři zóny. Regulace bude platit v pracovní dny a na určitém území jen v noci. Dělení na rezidenty a abonenty zůstává. Předplatné na...
21.03.2019 - 05:00
Rada města Brna dnes souhlasila se zřízením bilingvní třídy na Základní škole Čejkovická 10. Výuka některých předmětů v anglickém jazyce se uskuteční od 1. září 2019.
20.03.2019 - 18:00
Vítězný návrh Foto: KAM
Proměnit část nevyužívaného areálu brněnských tepláren a přilehlého okolí na chytrou městskou čtvrť, to bylo úkolem účastníků mezinárodní ideové soutěže Špitálka. Vítězem soutěže se stal návrh...
20.03.2019 - 14:28
Ukázka koncertu Foto: Nevermore & Kosmonaut
Koncert s unikátními projekcemi v planetáriu čeká na návštěvníky brněnské Hvězdárny na Kraví Hoře. Hudební skupina Nevermore & Kosmonaut zahraje v pondělí 25. března. Písničky i projekce jsou...
20.03.2019 - 11:12
Komentáře