Kometa poprvé vítězí venku za tři body

Třetí venkovní zápas vyšel Kometě na výbornou. Martin Zaťovič si připsal první dva góly v sezóně, Brňané využili poprvé v ročníku přesilovku, a to hned dvakrát, a brankář Karel Vejmelka si připsal druhou nulu v řadě. V Ostravě lapil čtyřicet střeleckých pokusů soupeře. Kometa vytěžila z produktivity, rovněž tak ze skvělého kolektivního výkonu a po zásluze si připsala tři body.

Úvod utkání byl nejprve docela opatrný. Na první šanci se čekalo až do páté minuty a hned z toho bylo trestné střílení. Stránský byl zahákován a sám postižený se následně rozjel na Vejmelku. Ten však v poslední chvíli přiložil na led beton a zabránil jasnému vítkovickému gólu. Od té doby ale hráli prim Brňané, kteří zvýšili aktivitu a začali si vytvářet dobré šance.

Jednu dobrou měl Hruška s Plekancem. Tu Svoboda ještě dokázal eliminovat. Ve 14. minutě dostali hosté k dispozici přesilovku a poprvé v sezóně se z této výhody mohli radovat. Po krásné souhře první formace se dostal do zakončení Martin Zaťovič, pro kterého to byl první gól a první bod v sezóně - 0:1.

Necelou minutu před koncem bylo pro ostravský celek ještě hůř. Štencel vyvezl kotouč na útočnou modrou, na levém kruhu našel Martina Zaťoviče, který prudkou střelou nad rameno překonal gólmana Svobodu - 0:2. Do šaten tak odcházela Kometa rozhodně spokojená.

I druhá perioda nabídla mnoho šancí na obou stranách. Více ze hry měla v určitých pasážích Kometa, která přinutila soupeře k chybám. Jen je nedokázala potrestat. Obrovskou šanci měl Hruška v přesilovce a poté zahrozil sám před brankářem Mueller, ale zatím mu není přáno. Stále čeká na gól, byť šance si vytvořit dokáže.

Zatím stálou konstantou v probíhající sezóně je gólman Brna Karel Vejmelka, který znovu předváděl jistý výkon a své mužstvo podržel především v oslabení. Největší šanci měl Lakatoš, ale sám před bránou trefil pouze beton brněnského studenta vysoké školy. Výsledek 2:0 pro svěřence Petra Fialy platil i po druhé dvacetiminutovce.

Poslední dějství začalo pro Kometu parádně. Běžela 42. minuta, Jakub Orsava se dostal mezi kruhy a v přesilovce překonal bezmocného Svobodu. Kometa vedla již 3:0 a od té doby se soustředila na precizní obranu včele s gólmanem. Na Vejmelku spustili domácí v poslední desetiminutovce pořádnou palbu, ale brněnský fantom má na začátku sezóny fantastickou formu a za svá záda nepustil ani jeden z celkových čtyřiceti střeleckých pokusů. Hosté tak poprvé v sezóně vyhráli venku a derou se tabulkou vzhůru.

Branky a nahrávky: 14. Zaťovič (P. Holík, Mueller), 20. Zaťovič (Štencel), 42. Orsava (P. Holík, Zaťovič). Rozhodčí: Kika, Stano - Gebauer, Rampír. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 5905. Střely na branku: 40:33. Průběh utkání: 0:3. Hráči zápasu: Lukáš Vopelka - Karel Vejmelka.

Zdroj: HC Kometa