Reklama
reklama

Kometa poprvé v play-off prohrála. Ve druhém semifinále v Hradci se střelecky neprosadila

Domácí do druhého semifinále vstoupili naprosto opačně, než do úvodního duelu celé série. První třetina plná šancí branku nepřinesla, nicméně Mountfield ve druhé části během minuty odskočil Kometě na rozdíl dvou branek. Ten si hlídal i v průběhu poslední části, v jejímž závěru svou výhru třetí trefou pojistil a po výsledku 3:0 se stěhuje celá série do města pod Špilberkem za stavu 1:1 na zápasy!

Úvod druhého semifinálového duelu začal aktivně z obou stran. Hned v první akci Komety se po přihrávce od Kvapila dostal ke střele Hruška, ale trefil Rybára jen do ramene. Domácí hned z protiakce vyrazili dopředu, Bednář z mezikruží nabil doleva volnému Kukumbergovi, jehož pokus po ledě Čiliak pohotově vykopl betonem. Za další tři minuty tečoval nahození od modré šikovně Jarůšek, brněnský gólman ale opět skvěle zasáhl svým levým betonem. Hradec přestál i první přesilovou hru Brna, při níž se prodral před branku Hruška, ale bekhendem trefil jen hruď Rybára, a sám si poté zahrál v početní převaze, při níž zahrozil po Gregorcově nahození Bednář, ale Čiliak skvěle zasáhl ramenem a domácího kapitána vychytal na brankovišti i o pár chvil později.

První čistou tutovku měla Kometa v polovině první části, kdy ujeli do přečíslení Kvapil s Eratem, první jmenovaný poslal svému kolegovi kolem obránce pěknou žabičku, ale Eratovi rána nesedla podle představ. Domácí byli aktivnější, ale zbytečnými fauly se o šance připravovali. V další přesilovce Brna pálil Vincour, jehož rána se odrazila ke Kováčikovi, který napřáhl k prudké ráně příklepem a Rybár měl co dělat, aby ji ramenem vytáhl nad branku. Úvodní dvacetiminutovka, stejně jako v prvním zápase, branku nenabídla, a tak se do kabin odcházelo za bezbrankového stavu.

Druhá třetina začala opět aktivitou domácích. Po nahrávce zpoza branky zůstal na brankovišti volný Newton, ale bekhendem netrefil kotouč ideálně. Za další dvě minuty měli domácí největší šanci zápasu, když Čiliak vyrazil ránu z pravé strany betonem před volného Dragouna, který však v tutové pozici minul prázdnou branku. Mountfield si ze své aktivity vybojoval přesilovku a po dalším faulu dostal dokonce minutovou možnost v přesilovce 5 na 3. Při ní nejprve Čiliak držadlem hole vytáhl ránu Dietze na branku, ale následně už se Východočeši dočkali. Jaroslav Bednář projel do pásma, udělal kličku na střed a se štěstím o bránícího Němce dostal kotouč pod betonem Čiliaka do sítě – 1:0.

Domácím se podařilo využít i klasickou přesilovku. Picard se vymanil z rohu hřiště a přes šíři brankoviště našel zcela volného Romana Kukumberga, který před prázdnou brankou nezaváhal. Další možnost na zvýšení skóre měl Štajnoch, jehož pokus z mezikruží ale brněnský gólman špičkou betonu vyrazil. Následně Bednář projel prostorem za brankou, rychle se obtočil a našel na brankovišti Kukumberga, který ale nedokázal procpat kotouč mezi rukou a tělem Čiliaka. Největší šanci Komety ve druhé třetině měl po přihrávce od Malleta Vondráček, ale jeho skrytou ránu zastavil pravá tyč. Druhá perioda se dohrávala za aktivity Komety, která ale ani na konci druhé části nevyužila další přesilovku a Newton na druhé straně branku Čiliaka opět minul.

Závěrečnou část započal Hradec v přesilové hře, na jejímž konci narýsoval povedenou přihrávku brankoviště Jaroslav Bednář, ale Vydarený na zadní tyč nepropasíroval přes blokujícího Krejčíka puk do sítě. Svou přesilovou hru si následně zahráli také hosté a největší šanci měl Kvapil, který pálil z levého kruhu přes obránce, ale Rybár jeho ránu hřbetem lapačky vyrazil nad branku. Kometa s přibývajícím časem otevřela svou hru a tlačila se více dopředu, ale šance nedokázala proměnit.

Sedm minut před koncem navíc Hradec definitivně rozhodl o své výhře. Puk se dostal na pravý kruh k Pláňkovi, který střílenou přihrávkou našel na vzdálenější tyči volného Jiřího Šimánka, jenž osamocen dopravil pohodlně protečoval kotouč do odkryté části branky – 3:0. Mountfield si závěr zápasu hlídal. Brňané v závěru zápasu při své přesilovce zkusili hru bez brankáře, ale do větší šance se nedostali. Hradec se závěrečným hvizdem dosáhl ještě čtvrté trefy, ta však pro vypršení času nebyla uznána, ale to domácí hokejisty mrzet nemuselo, neboť po výhře 3:0 srovnali stav série na 1:1!

Branky a nahrávky: 27. Jaroslav Bednář (T. Knotek), 28. Kukumberg (Picard, Jarůšek), 54. Šimánek (Pláněk, Köhler). Rozhodčí: Hejduk, Souček – Bláha, Špůr. Vyloučení: 6:7, navíc Zaťovič (KOM) 10 minut za nesportovní chování. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 6631. Střely na branku: 21:17. Průběh utkání: 3:0.Stav série: 1:1.

Zdroj: HC Kometa

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Komentáře