Reklama
reklama

Kometa po zápase v Plzni zůstává na šestém místě tabulky

25. kolo extraligy svedlo proti sobě dva sousedy z tabulky - šestou Kometu a pátou Plzeň. Zatímco první třetina přinesla pouze neproměněné šance na obou stranách, ve druhé už padaly i góly. Nejdříve se prosadil plzeňský Kracík, ale za Kometu odpověděl ve 34. minutě vyrovnáním Svačina. Indiáni si však bleskově vzali vedení na svou stranu a nakonec si ho pohlídali až do konce zápasu. V samotném závěru sice korigoval na 2:4 první brankou v sezoně Jenyš, na body do tabulky to však nestačilo.

První dvacetiminutovka nabídla vyrovnanou hru, kterou zdobily šance na obou stranách kluziště. První vážnější příležitost ke skórování měl na hokejce Petr Holík, ve svém úprku na Frodla však zamířil nad. Pravidlo nedáš – dostaneš chtěl minutu nato potvrdit Kracík, který se po nahrávce Suchého ocitl sám před Vejmelkou. Brankářská jednička Komety však Kracíka vychytala. Zbylému průběhu třetiny určovala ráz dvouminutová vyloučení hráčů.

Za Brno se nejdříve provinil Glover a o několik minut později i Horký. Indiáni byli v početních výhodách aktivní a nebezpečně střílel Čerešňák s Budíkem, obrana Komety v čele s Vejmelkou ale náporu odolala a krátce nato se mohla radovat z vedení. Nejprve Zaťovič našel na druhé straně hřiště Kucseru, jenže Frodl dokázal včas utěsnit místo u své tyče. V 16. minutě pak střílel pohotově Plekanec, ale opět do Frodla. Na konci první třetiny si vynutili přesilovou hru po faulu Indráka také Brňané, ale branky se obecenstvo nedočkalo. Nezměnila to ani slibná šance Lva.

Do prostřední části naskočili aktivněji Západočeši. Na střelu Pulpána do tyče navázal Jaroslav Kracík, který v 21. minutě šikovně tečoval nahození Janka za záda Vejmelky – 1:0. Za Kometu zahájil honbu za vyrovnáním Kucsera, ale ten stejně jako o chvíli později Holík, Orsava a Zaťovič nenašel na Frodla recept. Povedlo se to až ve 34. minutě Vladimíru Svačinovi, který využil přihrávky Dočekala do předbrankového prostoru a šikovnou tečí propasíroval kotouč za beton Frodla – 1:1.

Indiáni však přispěchali s bleskovou odpovědí. Netrvalo to ani půl minuty a ruce nad hlavu zvedal Vojtěch Němec, jenž se nejlépe zorientoval před Vejmelkou a dorážkou poslal puk do sítě – 2:1. Domácí byli při chuti a vodou na mlýn se jim stalo hákování Holíka, které v poslední minutě potrestal Tomáš Mertl – 3:1. Indiáni si v přesilové hře vytvořili tlak a znovu uplatnili důraz při odraženém puku od Vejmelky. Do konce třetiny se ještě sekáním provinil plzeňský Němec a Kometa tak vstupovala do třetí části s výhodou jednoho hráče v poli. 

V té Kometa svírala svého soupeře a hezky kombinoval především Svačina s Němcem, ovšem ke gólovému efektu to nevedlo. V další šanci hostů se ocitl Orsava, ale na Frodla nevyzrál ani on. Ve 45. zahrozil za Plzeň Indrák, který orazítkoval tyč za Vejmelkou. Co se nepovedlo jemu, dokázal v 51. minutě Milan Gulaš, jehož hůl byla nachystaná ve správný čas na správném místě. S doklepnutím po nahrávce Kantnera nemohl Vejmelka nic dělat – 4:1.

Indiáni si následující minuty hlídali svůj tříbrankový náskok a několikrát ohrozili Vejmelku, nicméně Kometa přece jenom snížila. Stalo se tak v 60. minutě, kdy korigoval na rozdíl dvou branek Pavel Jenyš, pro kterého to byl první gól v sezoně – 4:2. Paradoxně se jednalo o branku ve vlastním oslabení, když ujel společně s Plekancem, který mu předložil puk před poloprázdnou branku. Další drama se však nekonalo a Plzeň oplatila Kometě porážku z prvního vzájemného duelu letošní sezony.

Branky a nahrávky: 21. Kracík (Jank, Budík), 34. V. Němec (Straka), 40. Mertl (Kantner, Rob), 51. Gulaš (Kantner, Mertl) – 34. Svačina (Dočekal, Kusko), 60. Jenyš (Plekanec). Rozhodčí: Harnebring (SWE), Pešina – Malý, Pešek. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 7113. Střely na branku: 32:23 . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2. Hráči zápasu: Matyáš Kantner - Vladimír Svačina.

Zdroj: HC Kometa

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ministr vnitra Jan Hamáček navštívil brněnské hasiče. Cestu si udělal na dvě stanice Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje.
19.01.2020 - 16:00
V dalším týdnu čeká brňáky opravdu nabitý program. Spousta věcí se odehraje hlavně na krajském úřadě – například přijetí indonéské velvyslankyně v České republice.
19.01.2020 - 07:30
Zaplavat si se žraloky, potopit se ke korálovým útesům, proletět se v hejnu plameňáků, prohlédnout si pandu nebo se dívat lvům přímo do očí. To vše se dá zažít v centru Brna na Radnické 6. ZOO Brno...
18.01.2020 - 16:40
Od pondělí příštího týdne čeká řidiče změna dopravy na Žabovřeské. Řidiči, kteří pojedou z Bystrce na Hlinky budou nově využívat obslužnou komunikaci, která vede mezi stávající silnicí a řekou. Po...
18.01.2020 - 07:30
Třiadvacetiletý Slovák měl dostatek kuráže, aby se zeptal na cestu brněnských strážníků. Policistům někoho připomínal, tak se rozhodli ověřit jeho totožnost. Byl celostátně hledaný.
17.01.2020 - 19:00
Ministr vnitra Jan Hamáček předal policistům padesát tři nových aut. Jsou mezi nimi i elektromobily, které mohou občané měst spatřit v ulicích.
17.01.2020 - 15:30
Komentáře