Reklama
reklama

Kometa odstartovala semifinále vítězně. Rozhodla dvěma brankami ve třetí třetině

První semifinálovou bitvu zvládla Kometa na jedničku a zůstává v play-off stále neporažena. Dvě třetiny se hrála takticky vyrovnaná bitva, ve které měli Brňané mírnější převahu a také větší šance. Ty však proměnily až v posledním dějství. Na Rybára vyzrál Martin Nečas a do prázdné uklidil kotouč Kvapil. Marek Čiliak si připsal čisté konto a Moravané se ujímají vedení v sérii.

První třetina nabídla vyrovnaný hokej, mnoho šancí ve Fortuna areně však k vidění nebylo. A když už nějaké byly, tak je měli hosté. Po brejku dva na jednoho nahrál Haščák na kolegu Vojtěch Němce, jehož střelu Rybár s vypětím sil vyrazil mimo tři tyče. Další tutovku měl Hynek Zohorna, který z mezikruží napřáhl a trefil Rybára. Na druhé straně pálil zkušený Bednář, ale Čiliak vyrazil kotouč ramenem. Tři minuty před koncem první periody dohrál Vojtěch Němec u mantinelu Džerinše a inkasoval za tento souboj trest do konce utkání.

Ve druhé třetině dohrával Hradec svou dlouhou přesilovku, ale Kometa v obraně pracovala výborně a nepustila mnoho střel před svého brankáře. Navíc v oslabení šli Moravané do situace dvou proti jednomu, Erat šikovně předložil Hruškovi, jenže ten poslal kotouč jen do betonu Rybára. Hrál se pohledný hokej plný šancí, ovšem ty větší, mělo Brno. Kováčikovu střelu tečoval těsně nad bránu Hruška a posléze Erat sám před hradeckou klecí nepřekonal slovenského brankáře.

I Hradec měl slušné možnosti. Newton zachytil rozehrávku na modré a pálil nebezpečně do horních pater brány, jenže i na druhé straně slovenský brankář Čiliak převedl výtečný zákrok lapačkou. V závěru třetiny Moravané tlačili, svého soupeře i přehrávali, ale Vincour a poté ani Kvapil nerozhodné skóre nezměnili. Do kabin se tak šlo za stavu 0:0.

Ze třetí části uběhly pouze tři minuty a diváci se konečně dočkali gólu. Mallet unikl po levé straně, zadovkou přihrál kotouč na Martina Nečase, který vystřelil a s pomocí teče brusle dopravil kotouč zcela v souladu s pravidly do sítě - 0:1. Hosté byli po gólu stále při chuti a mohli ještě přidat další gól. Kvapil jel do brejku s Eratem a Rybár již poněkolikáté musel hasit velký požár.

Mountfield se snažil vyrovnat ve své přesilovce, kompaktní obrana Komety ale hrála velmi pozorně a před Čiliaka toho mnoho nepustila. Totéž platilo i v power-play, ve kterém ještě svěřenci hlavního kouče Libora Zábranského přidali druhou branku. Do prázdné se trefil Marek Kvapil - 0:2. Kometa tak v play-off zůstává i nadále neporažena a v sérii se ujala vedení 1:0.

Zdroj: HC Kometa

Autor: 
redakce
Aktuálně
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Komentáře