Reklama
reklama

Kometa nestačila na Liberec

Kometa nenašla recept na obranu Tygrů v čele s brankářem Hrachovinou a odjíždí z liberecké Home Credit Areny s prázdnou. Brňané tak nedokázali navázat na tři získané body proti Olomouci a neprotáhli šňůru sedmi utkání v řadě, ve kterých bodovali. Liberec potvrdil formu z domácího kluziště, v 11. minutě otevřel skóre a od té doby byl jediným týmem, který přidával branky. Další utkání čeká Kometu v pátek 17. ledna, kdy nastoupí na ledě kladenských Rytířů.

Souboj druhého týmu s pátým nabídl hned v úvodu utkání několik gólových šancí. Jako první zahrozil liberecký Zachar, který si najel od mantinelu až před Čiliaka a zkoušel mu kotouč procpat mezi betony. Brněnský brankář však zavřel mezeru včas a uspěl i proti dvojici Bulíř – Ordoš, která se jej snažila překonat dorážkami z bezprostřední blízkosti. Za Kometu se do dvou slibných šancí dostal Plášek. Ta nebezpečnější se odehrála v 5. minutě, když dostal devatenáctiletý útočník puk do jízdy od Erata, udělal pár temp a vystřelil švihem na Hrachovinu. Jeho rána nakonec skončila těsně nad svatyní Tygrů.

Prvního vyloučení se dočkala liberecká Home Credit Arena v 11. minutě a hned se jednalo o gólem potrestaný faul. Podrážení brněnského Erata využil v přesilovce Oldrich Kotvan, na jehož tečovanou ránu od modré čáry byl Čiliak krátký – 1:0. Možnost k vyrovnání měl do konce první třetiny Mueller, ale jeho střelu zpoza obránce zlikvidoval Hrachovina ramenem. Souběžně se závěrečným hvizdem ještě rozhodčí potrestali domácího Bulíře dvěma minutami za napadení. 

Největší příležitost ke skórování měl v přesilovce Komety Plekanec a Mueller, jejich střelba však ztroskotala na přesnosti. Podobně dopadl i Horký, který v situaci dvou na jednoho pálil kousek vedle tyče Hrachoviny. Úspěšnější byl na druhé straně kluziště Ronald Knot, který v 24. minutě dělovkou od modré čáry prostřelil všechno, co mu stálo v cestě – 2:0. Po inkasované brance hýřila aktivitou první brněnská formace, ale vyústilo to paradoxně v únik Zachara na Čiliaka. Brankář Komety v tomto souboji obstál, jenže oddechnout si nemohl. Ve 28. minutě se dostal za modrobílou obranu Marosz a obránce Němec ho zastavil pouze za cenu trestného střílení. I to nakonec Čiliak vychytal.

Šanci na skórování měl poté Kusko a po něm i Plášek, když oba podobným způsobem využili svižného přechodu do útočného pásma, jenže znovu jim vystavil stopku Hrachovina. Zbytek druhé třetiny ovlivnila do velké míry vyloučení obou týmů. Hra se začala rychle přelévat ze strany na stranu, emoce stoupaly, ale branky už se diváci nedočkali. Nejblíže k ní měli Brňané, když v převaze pěti proti třem zakončoval Mueller a do odkryté klece dorážel kanonýr Zaťovič. V obrovském závaru před Hrachovinou nakonec na poslední chvíli zasáhl holí domácí obránce.

Bílí Tygři vstoupili do třetí třetiny aktivně a zanedlouho se to projevilo na skóre. Psala se 42. minuta, když Čiliak likvidoval betonem střelu Graborenka. Puk však vyrazil přímo na hůl Adama Musila, který se dobře zorientoval a nijak se nerozpakoval rozvlnit síť – 3:0. Formu Libereckých následně potvrdil i Libor Hudáček, který v přesilovce bekhendem dorážel za ležícího Čiliaka – 4:0.

Stejný hráč se trefil do černého ještě jednou, když v 54. minutě využil zmatku v obraně Komety a zasunul kotouč kolem pravé tyčky za brankovou čáru – 5:0. Na druhé straně se poté objevil v nadějné situaci Horký, ale Hrachovina si čisté konto pohlídal. Nepřekonal jej z mezikruží ani Mueller střelou na lapačku. Liberec tak ukončil sérii sedmi zápasů, ve kterých Kometa dokázala bodovat. 

Branky a nahrávky: 11. Kotvan (Marosz), 24. Knot (Lenc, Kotvan), 42. A. Musil (Graborenko), 49. L. Hudáček (Bulíř), 54. L. Hudáček (Bulíř). Rozhodčí: Hradil, Veselý – Lučan, Kis. Vyloučení: 3:5, navíc Jelínek (Liberec) do konce zápasu. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7 126. Střely na branku: 36:22. Průběh utkání: 5:0. Nejlepší hráči utkání: Dominik Hrachovina - Filip Pyrochta.

Zdroj: HC Kometa

Autor: 
redakce
Aktuálně
Několik hodin strávili hasiči čtvrteční den u řeky Svratky v brněnské Bystrci. Do řeky totiž unikla neznámá látka, jejíž zdroj nebyl známý.
28.02.2020 - 17:00
Oblíbený herec a majitel brněnského divadla Bolek Polívka se 22. 2. 2020 oženil. Vzal si svoji dlouholetou partnerku Marcelku.
28.02.2020 - 14:00
Nově zrekonstruovaná loď dopravního podniku si žádá nové jméno. Brňané budou v průběhu března hlasovat o jejím názvu.
28.02.2020 - 10:30
Loňského listopadu objevil náhodný muž na procházce Pod Vápenicí na Blanensku mrtvé tělo člověka. Policisté nyní ostatky identifikovali.
28.02.2020 - 08:23
Projekt participativního rozpočtu chce dosáhnout zlepšení kvality kohoutkové i odpadní vody. Radní schválili výzvu na nabídky veřejné zakázky „Studie – Za zdravější a lepší vodu v Brně".
27.02.2020 - 19:00
Včera odpoledne usmrtil vlak na Hodonínsku postaršího muže. Přecházel přes koleje a upadl. Jedoucí vlak už nezastavila ani rychlobrzda.
27.02.2020 - 15:30
Komentáře