Reklama
reklama

Kometa nasázela Liberci sedm branek a je první v tabulce

Slušnou zápletku sledovala DRFG Arena v rámci reprízy finále mezi Kometou a Libercem, tedy co se dvou třetin týče. Kometa po první třetině vedla 1:0 jenže Liberec výsledek na začátku druhé části otočil. Ovšem Kometa se jak známo nevzdává a i ona umí duely otáčet, což se podařilo dokonale. Ve třetí části navíc jasně dominovala a svého soupeře vysoko přestřílela. Celkově zvítězila 7:2 a zůstává první v tabulce Tipsport extraligy.

Účastníci Ligy mistrů a lonští finálisté extraligy začali svůj první letošní part opatrně. Tygři v první desetiminutovce sice občas vystrčili drápky, ale Marek Čiliak si vše bezpečně pohlída. Brňanům pro změnu patřila druhá část. Hned dvojitou možnost měl Hynek Zohorna, ale toho vychytal Will. V 18. minutě se urodila další parádní akce Komety, která bude jistě aspirovat do Zlaté helmy. Zaťovič si najel mezi kruhy, bekhendem poslal krásnou přihrávku přes dva bránící hráče na Martina Erata, jenž si poradil naprosto zkušeně. Willa si položil a bekhendem jej bez problémů překonal - 1:0.

V závěru třetiny hrála Kometa v oslabení, ale naopak ona mohla udeřit. Willa ohrozil nebezpečným pokusem ve výtečné formě hrající Zaťovič. Pokud první třetina nabídla zajímavý hokej, ta druhá snesla pořádně přísné parametry. Diváci viděli hned čtyři branky a několik obratů ve skóre. Vše začalo v 21. minutě, kdy Liberec dohrával svou přesilovku. Martin Bakoš napřáhl z levé strany a propálil brněnského brakáře - 1:1. O pět minut později šli Tygři do vedení. Plutnar vybídl z rohu mantinelu svou přesnou přihrávku ke střele Jana Ordoše a ten z mezikruží prostřelil Čiliaka - 1:2.

Kometa se ale nevzdává a ukazuje, jakou sílou kádru disponuje. Nejprve sice Krejčík v přesilovce orazítkoval tyč Willovy brány, ale poté si Erat vyměnil touš s Tomášem Vincourem a bylo srovnáno - 2:2. A aby té radosti nebylo na brněnské straně málo, v oslabení ujel všem protihráčům Martin Zaťovič a poslal Kometu střelou mezi betony do vedení - 3:2.

Na čtvrtou branku Komety se čekalo jen necelé dvě minuty. Jakub Krejčík vypálil v signalizované výhodě a prostřelil Willa - 4:2. Poté se už spustila gólová lavina. Marcel Haščák ukázkovou ranou do šibenice zvýšil již na 5:2. Galapředstavení Komety pokračovalo i nadále. Svoboda poslal přesný pas před bránu, kde byl znovu Marcel Haščák a jemnou tečí poslal do liberecké brány další navštívenku.

A aby té pohromy nebylo pro Tygry málo, Haščák připravil puk do jízdy Vojtěchu Němcovi, který se přesnou střelou do horní části brány prosadil. Liberec neusnesl v závěru emoce, jiskřilo se a Marcel Haščák se v bitce utkal s Vantuchem. Oba hráči putovali do kabin. Nic to nezměnilo na faktu že Kometa získala tři body a vévodí extraligové tabulce.

Branky a nahrávky: 18. M. Erat (Zaťovič), 36. Vincour (M. Erat, J. Krejčík), 38. Zaťovič (M. Erat), 42. J. Krejčík (Zaťovič, M. Erat), 44. Haščák (Štencel, Hruška), 45. Haščák (T. Svoboda), 52. V. Němec (Haščák) – 21. Bakoš (Bulíř, Ševc), 26. Ordoš (Plutnar, Vantuch). Rozhodčí: Hejduk, Kubičík – Komárek, Jelínek. Vyloučení: 9:10, navíc Haščák - Lakatoš, Vantuch všichni 10 min OT. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 7485. Střely na branku: 31:25 Průběh utkání: 1:0, 1:2, 7:2. Hráči utkání: Marcel Haščák - Martin Bakoš.

Zdroj: HC Kometa

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto
Speciálně uzpůsobený člun k záchraně tonoucích lidí má výrazně pomoci v práci záchranným brněnským složkám. Plavidlo zajišťuje vysokou stabilitu nejen během plavby, ale zejména při nakládání...
20.10.2017 - 07:15
Adventní trhy na Zelném trhu
Městská část Brno-střed nabízí na předvánočních venkovních akcí pět prodejních míst, na kterých neziskové organizace mohou prodávat své výrobky či prezentovat svou činnost.
19.10.2017 - 17:50
Nevidomí, ale hlavně jejich vodicí psi, budou mít v brněnských tramvajích více prostoru. Nově mohou ve vybraných vozech nastupovat i druhými dveřmi. Na změně spolupracoval Dopravní podnik města Brna...
19.10.2017 - 15:22
Vysoké učení technické
Ztráta sluchu, psychické onemocnění nebo třeba horší zrak. I přes tyto překážky mohou studenti brněnské techniky navštěvovat vysokou školu a užívat si studentská léta jako ostatní spolužáci. Už deset...
19.10.2017 - 07:55
Na hlavním nádraží se po rekonstrukci otevřely nové toalety
Naproti pátému a šestému nástupišti u hlavního nádraží v Brně se otevřely po rekonstrukci nové toalety. Náklady na opravy byly 1,4 miliónů korun bez DPH.
18.10.2017 - 16:07
Ilustrační foto
Policie se potýká s nedostatkem lidí. Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje se i proto rozhodlo spolupracovat s Univerzitou obrany v Brně.
18.10.2017 - 07:37
Komentáře