Reklama
reklama

Kometa na domácím ledě nezklamala a bere tři body

Od novodobého vstupu do extraligy byla brněnská DRFG arena po 199. vyprodaná. První třetina diváky moc nepotěšila. Účet zápasu totiž otevřel v oslabení kladenský Redlih. Od té doby však byli Brňané lepší a ve druhé a třetí třetině svou převahu korunovali celkem čtyřmi brankami. Obrat ve skóre zahájil taktéž v oslabení Kucsera a poté se přidali Němec, Hruška a Horký. Kometa tak 1. prosince slaví zasloužené tři body a je v tabulce na šestém místě.

Kladno nastoupilo do zápasu s Kometou bez pěti hráčů základní sestavy, včetně Jaromíra Jágra. Kometa byla od začátku aktivnější, celkově vypálila devět střel na náhradníka Cikánka, který zastupoval Godlu. Jenže třetinu prohrála 0:1. Ve vlastním oslabení totiž ujel Tomáš Redlih a se štěstím prostřelil Vejmelku. Vyrovnat mohl v závěru kapitán Zaťovič, leč rameno hostujícího gólmana bylo připraveno včas.

Druhá část hry nabídla podstatně zajímavější hokej. O zábavu vyprodané DRFG areny se starala především Kometa, která sice vstoupila do třetiny oslabením po faulu Zaťoviče, nicméně v něm dokázala vyrovnat. Lukáš Kucsera vybojoval kotouč na vlastní modré a pelášil sám na Cikánka. Toho prostřelil střelou na zadní tyč - 1:1. Od té doby se hrálo pouze před kladenskou bránou, Brňané tlačili a druhý gól byl na spadnutí.

Krátce před polovinou utkání se také domácí zaslouženě dočkali. V signalizované výhodě napřáhl Kucsera a po šikovné tečí Ondřeje Němce zapadl kotouč přesně pod víko. Další tutovky měla Kometa v závěru periody, kdy to zkoušel nejprve Hruška a poté Zaťovič. Brno vypálilo na bránu celkem dvacet střel, zatímco soupeř jen osmkrát. Skóre však platilo jen těsné 2:1.

Poslední dvacetiminutovka začala čtvrtou brněnskou přesilovou, jenže v ní zahrozil po brejku Kaut. Naštěstí pro Kometu přestřelil horní část Vejmelkovy brány. Byla to bitva o každý metr ledu, Brňané se soustředili na obranu a nechtěli chybovat. Dá se říct, že utkání kontrolovali a pět minut před koncem přidali domácí pojistku, respektivě dvě. V páté početní výhodě našel Plekanec křiznou přihrávkou na pravém kruhu Jana Hrušku, který překonal kladenského brankáře střelou do horní části klece - 3:1.

Dvaašedesát vteřin před koncem přišla ještě jedna gólová radost. Luboš Horký přebruslil všechny protihráče, natlačil se před Cikánka a zakončil pod jeho vyrážečku. Kometa si tak připsala tři body a nyní ji čeká třítýdenní šňůra zápasů venku.

Branky a nahrávky: 22. Kucsera, 28. O. Němec (Kucsera, Plekanec), 55. Hruška (Plekanec, Pyrochta), 59. Horký (O. Němec) – 13. Redlich. Rozhodčí: Šír, Obadal – Bryška, Gebauer. Vyloučení: 1:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 7700 (vyprodáno). Střely na branku: 29:14. Průběh utkání: 0:1, 4:1. Hráči zápasu: Petr Holík - Lukáš Cikánek.

Zdroj: HC Kometa

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Třiačtyřicetiletý brněnský Casanova chtěl v noci vyslovit pod balkonem své milé hlasitým křikem své city. Pochopení nenašel u sousedů, ani u policie.
06.07.2020 - 19:27
Loď z roku 1955, kterou postavili svépomocí zaměstnanci Dopravního podniku města Brna, opět slouží veřejnosti. Po náročné rekonstrukci a pod novým jménem Morava poprvé vyplula v sobotu 4. července...
06.07.2020 - 10:30
Lidem vyššího věku či těm s těžkou formou poruch autistického spektra bude určen nový moderní komplex, který má vyrůst na Kociánce. Na jeho přípravě se již pracuje.
06.07.2020 - 09:11
V sobotu odpoledne zasahovali hasiči na Dívčím hradu nedaleko obce Pavlov. Zachraňovali diabetika, který v těžko dostupném terénu upadl do bezvědomí.
05.07.2020 - 13:11
Grand Prix České republiky 2020 se bude konat bez účasti veřejnosti. Již zakoupené vstupenky budou platit i příští rok.
05.07.2020 - 09:05
S komplikacemi musí počítat řidiči, kteří se vydají po silnici I/43 spojující Brno se Svitavami. Poblíž Kuřimi totiž v sobotu ráno začali pracovat silničáři. Místem se projíždí kyvadlově.
04.07.2020 - 17:40
Komentáře