Reklama
reklama

Kometa je po zápase v Pardubicích lídrem tabulky

První čtvrtina letošní extraligové sezóny končí a brněnská Kometa je s třiceti získanými body nejlepším týmem v tabulce. Na zápas 13. kola do Brna zavítali hokejisté pardubického Dynama. Brňané měli průběh celého utkání pod kontrolou a po jasném vítězství 5:1 zůstávají na špici extraligy. Premiérové zásahy si v letošní sezóně připsali Vladimír Svačina a Filip Pyrochta.

První třetina zápasu mezi Kometou a Pardubicemi byla jednoznačnou záležitostí. Již v dvacáté čtvrté sekundě ujel Lukáš Kucsera, který přesnou střelou nad beton gólmana odstartoval modrobílou lavinu - 1:0. Brňané nabuzeni úvodním gólem pokračovali v aktivitě a bezradné soupeře k ničemu nepouštěli. Zasloužená druhá branka domácího týmu přišla v 11. minutě zápasu. Pavel Jenyš přiťukl kotouč za bránu Tomáši Plekancovi, který jej vzápětí poslal pěkným pasem na pravý kruh. Adresát Vladimír Svačina na nic nečekal a přesnou střelou na vzdálenější tyč vstřelil svůj první extraligový gól v dresu Komety - 2:0. V závěrěčných minutách periody hrála Kometa přesilovou hru. Jakub Orsava byl velmi blízko vstřelené brance, když se kotouč po jeho střele z mezikruží odrazil od tyče a kutálel po brankové čáře. Dvě sekundy po návratu vyloučeného hráče na led modrobílí přece jen udeřili. Parádní rána Filipa Pyrochty z nápřahu skončila přesně v pravém horním rohu Kacetlovy brány - 3:0.

Pardubice, které do druhé části nastoupily s novým brankářem v zádech, zahrozily jako první. Z jejich pobytu v útočném pásmu ale nic nebylo. Kometa však rychle navázala na hru z první třetiny a byla aktivnějším týmem na ledě. V polovině základní hrací doby si pak vybojovala další přesilovku. Aktivní Jakub Orsava sice nejprve dvakrát z mezikruží neuspěl, do třetice už ale uklidil Zaťovičovu přihrávku za Štěpánka a navýšil náskok domácích na čtyři branky - 4:0. Střelec s číslem 27 na zádech měl i další velkou šanci, střelou z první z úhlu do částečně odkryté brány ale nastřelil jen boční síť. 

Závěrečná část zápasu byla ze všech nejvyrovnanější. Kometa do ní také vstupovala s velkým vedením a neměla tedy potřebu se někam hnát. Pardubice si zahrály první početní výhodu. Jan Mandát dvakrát zakončoval před Vejmelkou, brněnský gólman ale předvedl parádní zákrok lapačkou a zabránil tak jistému gólu. Na druhé straně kluziště byli domácí ve své přesilové hře úspěšnější. Po střele Ondřeje Němce od modré čáry se kotouč s pomocí Orsavy odrazil k Martinu Zaťovičovi na levý kruh a brněnský kapitán neměl žádný problém s jeho dopravením do odkryté klece - 5:0. I Pardubice však neodešly bez zápisu na střelecké listině. Tomáš Bartejs byl dvakrát po sobě vyloučen a druhou z těchto početních výhod využil tečí Kolářovy střely Radoslav Tybor - 5:1. Ve zbytku zápasu Kometa svému soupeři již nic dalšího nedovolila a po jasné výhře zůstává na čele extraligové tabulky.

Branky a nahrávky: 1. Kucsera (Zaťovič, O. Němec), 11. Svačina (Plekanec, Jenyš), 18. Pyrochta (Hruška), 32. Orsava (Zaťovič, P. Holík), 49. Zaťovič (Orsava, O. Němec) – 53. Tybor (J. Kolář, R. Kousal). Rozhodčí: Jeřábek, Veselý – Rampír, Rožánek. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 7258. Střely na branku: 25:31. Průběh utkání: 5:0, 5:1. Hráči utkání: Martin Zaťovič - Matěj Blümel.

Zdroj: HC Kometa

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dočasné zrušení přechodu před Vaňkovkou na ulici Úzké se podepsalo na zmatcích, které často předváděli nebezpečně přecházející chodci.
13.07.2020 - 16:52
Zájemci o komentované prohlídky si můžou vybrat z několika vypsaných termínů.
13.07.2020 - 08:39
Pod lavičkami, mezi garážemi, v křoví i u kolejí, všude tam se v průběhu čtvrtka pohybovali brněnští strážníci při cíleném sběru pohozených injekčních stříkaček.
12.07.2020 - 10:46
Ředitelství silnic a dálnic zahajuje dnes 12. července Celostátní sčítání dopravy 2020.
12.07.2020 - 07:29
Nejméně tři týdny nebude fungovat specifický brněnský orloj na náměstí Svobody. V centru města stojí již 10 let, nyní jej čeká neodkladná repase. Skleněnky, které ze stroje pravidelně padají v 11...
10.07.2020 - 08:24
Pro všechny příznivce letních slavností s koncerty a pivními značkami z portfolia společnosti HEINEKEN nemáme dobrou zprávu. Den otevřených dveří v pivovaru Velké Březno (28. 8.), Den Starobrna (5. 9...
09.07.2020 - 19:44
Komentáře