Reklama
reklama

Kometa dřela a bojovala až do konce. Z Vítkovic odjíždí s bodem

V rámci prvního utkání v měsíci únoru zavítala Kometa do Vítkovic, proti nimž se jí letos příliš nedařilo. V utkání vedla, ale domácí trefami na konci první, respektive začátku druhé třetiny skóre otočili. Ve třetí části poslal duel do prodloužení Hynek Zohorna, jenž těžil z tlaku Brna. V nastaveném čase se radovali Vítkovičtí, kteří vybojovali bonusový bod a výhru 3:2.

 

Oba celky vstoupily do utkání opatrně, ani jeden tým nechtěl udělat chybu. První ostřejší pokus vyslal na Čiliaka Sloboda, ale rameno brankáře Komety bylo na místě. Otevřít skóre mohl v přesilové hře Kováčik, ale jeho ránu vyrazil betonem Bartošák, chvíli na to se před domácího gólmana natlačil Haščák, ale ani on nebyl úspěšný. První formace Brňanů zůstala při chuti a o chvíli později si jí povedlo otevřít skóre. Leoš Čermák vyhrál vhazování přímo na hůl Jana Káni, jehož rána si našla cestu do sítě Bartošáka – 0:1. Po sporném vyloučení si domácí zahráli přesilovou hru a podařilo se jim srovnat. Kucsera vypálil do masky Čiliaka a pohotový Radoslav Tybor poslal puk do sítě. Do kabin se tak šlo za stavu 1:1.

Začátek prostřední periody vyšel o něco lépe domácím. Po střele od modré se puk se šťastně odrazil k Yanu Stastnemu a ten jej poslal za Čiliaka, který byl záhy vystřídán Karlem Vejmelkou. Kometa mohla velmi rychle srovnat, Jan Hruška a Radim Zohorna se dostali do slibných šancí, ale ani jeden nedokázal překonat Bartošáka, kterému výrazně vypomohla i domácí obrana.

Následně se mohli prosadit domácí v brejku 2 na 1, ale prudká střela z pravého kruhu skončila na břevně. Obdobnou šanci spálil na druhé straně aktivně hrající Jozef Kováčik, jehož rána orazítkovala spojnici domácí branky.

Kometa vstoupila do třetí třetiny velmi aktivně. První možnost měl v mezikruží Marek Kvapil, ale jeho tvrdá střela z mezikruží zazvonila jen o pravou tyč. Na druhé straně se do šance dostali také domácí, ale Vejmelka stihl tečovanou střelu vyrazit mimo tři tyče. V polovině závěrečné dvacetiminutovky bylo vyrovnáno. Povedenou akci načal Brabenec, který našel rozjetého Marka Kvapila, jenž křižnou přihrávkou vyzval ke skórování Hynka Zohornu a ten se střelou o tyč nemýlil – 2:2. Poslední možnost na obrat měl v oslabení Dočekal, ale Bartošák jeho ránu ztlumil na své hrudi. Kometa zvládla ve třetí třetině vyrovnat, a duel tak dospěl do prodloužení.

Nastavený čas načala lépe Kometa, když nahození Němce tečoval Brabenec, ale puk skončil těsně vedle tyč. Na druhé straně se však ze své první šance dočkali domácí. Kuscera se odpoutal od mantinelu a našel v mezikruží najetého Davida Květoně, jenž svižnou ranou pod vyrážečku Vejmelky přisoudil bonusový bod Vítkovicím – 3:2.

Branky a nahrávky: 20. Tybor (Kucsera, Sloboda), 21. Stastny (Baranka, Tomi), 62. D. Květoň (Kucsera) – 17. J. Káňa (Čermák), 52. H. Zohorna (M. Kvapil, Brabenec). Rozhodčí: Hejduk, Mrkva – Hlavatý, Tošenovjan.Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: 8042. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Zdroj: HC Kometa

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře