Reklama
reklama

Kometa doma nadělila Litvínovu šest branek

Po sérii tří zápasů venku se Kometa konečně představila před domácím publikem. Hostila Litvínov, který se herně zvedá. Nicméně Brňané svého soupeře jasně přehráli, byla na nich vidět větší snaha a touha po zisku tří bodů. O nich prakticky rozhodla druhá třetina, domácí po ní vedli 4:1 a ve třetí části ještě přidali další dvě branky. Nakonec Kometa zvítězila vysoko 6:2.

Duel začal opatrně z obou stran, přesto diváci nečekali na první branku dlouho. V polovině páté minuty obkroužil branku Dočekal, Kantor ještě stihl vyrazit ránu Čermáka, ale na pohotovou dorážku Luboše Horkého pod horní tyč byl již krátký - 1:0. Další šance přinesla až druhá desetiminutovka první třetiny. Erat projel se Zaťovičem do akce 2 na 1, pohlednou kombinaci a přihrávku do prázdné branky však překazila hůl Kantora. Opačným směrem se v brejku vydal hostující Vandas, dostal se do úniku, ale Čiliak jeho ránu lapil parádním semaforem. V další šanci byl v patnácté minutě Nečas, který se ladně protáhl kolem pravého hrazení, ale také na jeho ránu si gólman Litvínova počíhal. Poslední šanci první periody měli opět domácí, když střídající Zaťovič vjel do pásma, na modré zachytil puk a z mezikruží vypálil příklepem, ovšem také Kantor přispěchal s pohotovým semaforem.

Do druhé části vstoupila Kometa skvěle a brzy svůj náskok zdvojnásobila. Opět u toho byla Horkého lajna, když po kombinaci na jeden dotek střelec první branky domácích našel přesným pasem Leoše Čermáka a ten z první napasoval puk mezi tyčku a beton dokluzujícího Kantora - 2:0. Brňanům narostla křídla a byli jasně lepší. Zaťovič nejprve v dobré pozici trefil jen brankovou konstrukci, aby následně Kantor se štěstím vyrazil v rychlém sledu rány Malleta a Hynka Zohorny. V polovině utkání ale kapituloval potřetí. Michal Gulaši projel po pravé straně do pásma, vypálil přes beka a jeho švihovka propadla Kantorovi mezi rukou a tělem za brankovou čáru - 3:0.

Litvínovští se nakonec dočkali šťastného snížení, když Michal Trávníček nahodil puk zpoza branky na brankoviště a od těla jednoho z domácích se puk odrazil do sítě - 3:1. Kometu to však nepoložilo, ba naopak. V pětatřicáté minutě dostala k dispozici přesilovku, při níž H. Zohorna parádně nabil na pravý kruh Janu Hruškovi a ten pumelicí z voleje vymetl vzdálenější šibenici - 5:1. Domácí neměli dost a stále pokračovali v ofenzivním snažení. Nakonec se dočkali páté branky sedm sekund před druhou sirénou, kdy se Barinkova rána od mantinelu odrazila příhodně pro Martina Zaťoviče a ten z otočky zametl puk do sítě - 5:1.

I do závěrečné části hry vstoupili Brňané jako velká voda. Po necelých třech minutách hry se Malletův pas odrazil k najíždějícímu Radimu Zohornovi a ten zamířil přesně pod horní tyč branky Soukupa, jenž dostal prostor v brankovišti Litvínova pro třetí třetinu - 6:1. Další trefu modrobílých mohl přidat Hruška, ale tentokrát jej Soukup roztažen na čáře zastavil. Na opačné straně se zaskvěl Čiliak proti akci soupeře 2 na 1, aby následně H. Zohorna na druhé straně trefil z mezikruží břevno! Severočeši nakonec ještě jednou snížili, když Matouškovu vyraženou ránu dorazil pohotově Lukáš Válek - 6:2. Kometa si však svůj náskok pohlídala až do konce a po více jak měsíci a půl se dočkala domácí tříbodové výhry!

Branky a nahrávky: 5. Horký (L. Čermák, Dočekal), 23. L. Čermák (Horký, Bartejs), 30. Gulaši (Dočekal, J. Krejčík), 37. Hruška (H. Zohorna, Horký), 40. Zaťovič (Barinka, M. Erat), 43. R. Zohorna (Mallet, Haščák) – 33. Trávníček, 54. Válek (Matoušek, Jurčík) Rozhodčí: Hradil, Kubičík – Flegl, Polonyi. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7228. Střely na branku: 39:19. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1, 6:2. Hráči zápasu: Luboš Horký - Lukáš Válek.

Zdroj: HC Kometa 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Stavební práce v ulici Hladíkova v Brně-Černovicích započali dnes 24. března 2018. Pro Brňany to znamená uzavření pravého jízdní pruhu směrem do centra. Uzavírka z důvodu oprav krytu vozovky potrvá...
24.03.2018 - 12:00
Centrum města se dlouhodobě potýká s nedostatečným počtem veřejných toalet. Městská část Brno- -střed vymyslela poněkud zvláštní řešení.
24.03.2018 - 09:08
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Komentáře