Reklama
reklama

Kometa dokráčela ve Slezsku k cennému tříbodovému zisku

V rámci 45. kola Tipsport extraligy cestovala brněnská Kometa na led třineckých Ocelářů. V utkání dvou týmu z elitní šestky byli klíčovými postavami zápasu brankáři, což svědčí i konečném výsledku utkání, které rozhodl jedinou přesnou trefou brněnský obránce Ondřej Němec. Kometa tak ve Slezsku dokráčela k cennému tříbodovému zisku, díky kterému upevnila pozici v elitní šestce před dotírajícími soupeři, čisté konto si navíc ve svém třetím letošním startu za Kometu připsal Marek Čiliak.

Kometa zahájila utkání v Třinci aktivně a již v devětatřicáté vteřině si vynutila přesilovou hru. Ta se brněnským hostům podařila využít, když Mueller poslal kotouč na modrou čáru, odkud dokázal brankáře Kantora prostřelit Ondřej Němec. Třinecké však rychle inkasovaná branka nenabudila k cestě za okamžitým vyrovnáním, dobře organizována defenzíva Komety nepovolovala domácím tvorbu brankových příležitostí, případné střelecké pokusy pak bez větších problému kontroloval brankář Čiliak. Blízko k navýšení náskoku byli Brněnští v 11. minutě, Dočekal dokázal zpoza branky poslat kotouč do výhodné střelecké pozice Vondráčkovi, ten však z voleje trefil připraveného brankáře Kantora. Třinci nepomohly ani dvě po sobě jdoucí přesilové hry, které Oceláři zahrávali v poslední pětiminutovce první třetiny, Kometa se dokázala s přehledem ubránit a po první třetině držela těsný náskok.

Hokej ve druhé třetině přinesl ještě svižnější tempo než tomu bylo v úvodním dějství. Útoky obou celků dokázaly zaměstnávat obrany svých soupeřů, které však pracovaly téměř bezchybně. To platilo do poloviny základní hrací doby, kdy mohl Adámkovu chybu ztrestat Mueller, jenž zachytil kotouč na obranné modré a vydal se vstříc brankáři Kantorovi. Mířil mezi betony třineckého brankáře, ale ten dokázal jeho úmysl včas vystihnout a podržel Oceláře. Následně se domácím naskytla přesilová hra, ve které se přihrávku Michala Kovařčíka snažil usměrnit za Čiliakova záda Vrána, ovšem také brněnský brankář předvedl úspěšný zákrok. Ještě v téže početní výhodě Ocelářů mohla Kometa odskočit na rozdíl dvou branek, na Kantora opět ujížděl osamocený Mueller, jenž dokázal i přes atak bránícího Chmielewského zakončit, ale na Kantora ani napodruhé nevyzrál.

Kometa ve druhé třetině také dostala další příležitost v přesilové hře, ale jeden z brněnských přechodů do útočného pásma zachytil ve středu Marcinko, jenž ujížděl osamocen na Čiliaka, ten jeho zakončení vyrazil a následně se o dořešení situace postarala brněnská obrana. Při vyrovnaném počtu hráčů se pak Kometě podařilo rozebrat obranu Třince, Erat vybídl ke skórování z mezikruží Orsavu, ten se však ještě snažil vyšperkovat pozici pro Hrušku, branka sice nepadla, ale Kometa měla k dispozici další přesilovou hru. V početní výhodě se Holík postaral o slibnou pro Zaťoviče, jenž se však marně pokoušel nadvakrát procpat puk za Kantora. V samotném závěru druhé třetiny se pak Třinci naskytla možnost dvojnásobné početní výhody, jejíž podstatnou část si přenášel do třetí třetiny.

Kometě se v úvodu třetí třetiny podařilo ubránit dvojnásobnou početní výhodu Třince, ve které si největší příležitosti po přihrávce Rotha připravil Růžička, trefil ovšem pouze tyčku Čiliakovy branky. Ocelářům potom už nezbývalo nic jiného, než hru otevřít a snažit se přimět Brňany k chybám. Velkou příležitost měli Třinečtí při přečíslení bratří Kovařčíků, kdy se starší Ondřej rozhodl zakončovat sám, na pozorného Čiliaka si však nepřišel. Brněnský brankář podával stoprocentní výkon a to i v případě nebezpečné střely v podání Musila, kterou vytáhl pohotovým levým betonem. Kometa byla blízko druhé brance v 58. minutě, kdy Zaťovič s pomocí mantinelu poslal přihrávku Muellerovi, jenž bekhendem mířil mezi Kantorovy betony, třinecký brankář ovšem dokázal včas reagovat. Třinec zkoušel své štěstí ještě v závěrečné minutové power-play, Kometa však závěr utkání poctivě ubránila a ze Slezska odvezla plný bodový zisk.

Branky a nahrávky: 2. O. Němec (Mueller, Köhler). Rozhodčí: Mrkva, Pražák – Hlavatý, Lučan. Vyloučení: 4:5.Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 5083. Střely na branku: 25:22. Průběh utkání: 0:1. Nejlepší hráči: Pavel Kantor (TRI) – Marek Čiliak (KOM).

Zdroj: HC Kometa

Autor: 
redakce
Aktuálně
Další z brněnských škol se dočká modernizace – tentokrát je řeč o základní škole Otevřená v Žebětíně. Vznikne zde nový pavilon a stavaři zároveň upraví současnou budovu školy. V případě, že...
16.10.2019 - 18:59
AC/DC, Led Zeppelin, Lynyrd Snynyrd, ZZ Top. Revivaly legend světového rocku zavítají do Brna. Osmnáctý Večer legend se uskuteční v pátek 15. litopadu 2019 tradičně v brněnském Semilasse.
16.10.2019 - 16:00
Fontána se dnes rozsvítí na růžovo Foto: MMB
Každá tisící žena v Česku ročně onemocní rakovinou prsu. To je neúprosná statistika tohoto zhoubného onemocnění. S osvětou a prevencí pomáhá již léta organizace Mamma HELP, která pořádá kampaň Říjen...
16.10.2019 - 12:53
Ukradené šperky Foto: PČR JMK
Zatím neznámý pachatel se za pravého poledne vloupal do rodinného domu v Tuřanech. Rozbil okno a ukradl rodinné šperky. Způsobil škodu za 54 tisíc korun.
16.10.2019 - 06:00
Areál dopravní výchovy a vzdělávání Městské policie Brno na Riviéře se ve dnech 16. a 17. října stane dějištěm Národních dnů prevence.
15.10.2019 - 20:00
Jihomoravský kraj bude mít své zástupce na dětské zimní olympiádě. Ta se uskuteční v Karlovarském kraji ve dnech 19. až 24. ledna 2020. O účasti včera rozhodla krajská rada.
15.10.2019 - 15:38
Komentáře