Reklama
reklama

Kometa bere tři body z kladenského ledu

Souboj titánů, i tak by se dal nazvat souboj mezi Jaromírem Jágrem a Tomášem Plekancem, respektive mezi Kladnem a Kometou. Domácím vyšla první třetina, ve které dvakrát skórovali, ale Brňané se zvedli a duel dokázali otočit na svou stranu. Dvě branky vstřelil Kucsera a jednu Holík. Stanislav Svozil si ve svých šestnácti letech připsal první extraligový bod za asistenci. Kometa se díky výhře vrátila na první místo extraligy.

Souboj titánů, i tak by se dal nazvat souboj mezi Jaromírem Jágrem a Tomášem Plekancem, respektive mezi Kladnem a Kometou. Domácím vyšla první třetina, ve které dvakrát skórovali, ale Brňané se zvedli a duel dokázali otočit na svou stranu. Dvě branky vstřelil Kucsera a jednu Holík. Stanislav Svozil si ve svých šestnácti letech připsal první extraligový bod za asistenci. Kometa se díky výhře vrátila na první místo extraligy.

Druhá třetina byla z pohledu Komety diametrálně odlišná, Kometa se lépe pohybovala, bruslila a vytvářela si střelecké pozice. Důležitým momentem bylo brzké snížení. Běžela 23. minuta, Holík vyhrál buly, šestnáctiletý Stanislav Svozil parádním pasem našel před bránou Lukáše Kucseru, který zakončil prakticky do prázdné brány - 2:1. Pro Standu Svozila první extraligový bod, pro Kucseru první gól za Kometu.

Za polovinou utkání mohl vyrovnat Luboš Horký, ale střelu z mezikruží Godla skvělým zákrokem vytěsnil mimo tři tyče. Brňané se přeci jen dočkali kýženého vyrovnání. V přesilovce Zaťovič žabičkou přihrál na levé kruh, kde byl připravený Lukáš Kucsera a jeho bomba z voleje zapadla do sítě - 2:2. Slušně zaplněný brněnský kotel tak slavil vyrovnání! Ve skvělé atmosféře vyprodaného zimáku na Kladně se tak odcházelo do kabin za nerozhodného stavu.

I do třetí části vstoupila Kometa parádně. Ve 43. minutě dostal mnoho prostoru Petr Holík a jeho šikovné ruce zúřadovaly. Zkušený štírek stahovačkou obalamutil obránce i gólmana a poslal touš do kladenské svatyně - 2:3. Hrál se pohledný hokej, Hruška mohl deset minut před koncem přidat čtvrtou branku, ale orazítkoval pouze tyč domácí brány.

Posledních pět minut Rytíři tlačili a toužili po vyrovnání. Velkou šanci měl čtyři minuty před koncem Réway, ale Karel Vejmelka odčinil svou chybu po rozehrávce a podržel svůj tým měrou vrchovatou. A dařilo se mu i v power-play. V něm domácí bojovali, ale výsledek se už nezměnil a Brno tak bere další vítězství. Zároveň se svěřenci trenéra Fialy znovu posunuli na první místo extraligy.

Branky a nahrávky: 10. Machač (Jágr, Stach), 17. O'Donnell (Réway, Austin) – 23. Kucsera (Svozil, P. Holík), 37. Kucsera (Zaťovič, P. Holík), 43. P. Holík (Kucsera, O. Němec). Rozhodčí: Pešina, Kika – Ondráček, Ganger. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 5200 (vyprodáno). Střely na branku: 37:29. Průběh utkání: 2:0, 2:3. Hráči zápasu: Patrik Machač - Petr Holík.

Zdroj: HC Kometa

Autor: 
redakce
Aktuálně
Největší vlaková výluka poslední doby se chýlí ke konci. Hlavní nádraží v Brně bude od 15. prosince znovu otevřené. Během výluky prošlo nádraží výraznou rekonstrukcí za více než 2 miliardy, jejíž...
14.12.2019 - 07:00
Celou noc by pravděpodobně strávil v poloze hlavou dolů čtyřiašedesátiletý muž, kdyby si ho ve tmě náhodou nevšiml majitel obchodu v Komárově.
13.12.2019 - 19:03
Brněnským sportovcem roku je opět Adam Ondra Foto: MMB
Adam Ondra opět kraluje brněnským sportovcům. Titul sportovce Brna vybojoval již pošesté v řadě. Druhý se umístil střelec Jiří Lipták a pomyslný bronz vybojoval cyklista Tomáš Bábek. Nejlepším...
13.12.2019 - 11:38
Poslat dopis Ježíškovi, vyrobit vánoční ozdoby nebo se podívat na pohádkový příběh mohou už o tomto víkendu děti v Infocentru Jaderné elektrárny Dukovany. Třetí adventní víkend tak bude v infocentru...
13.12.2019 - 08:44
V noclehárnách mohou přespat lidé i se psy Foto: MMB
V předvánočním týdnu umístí Odbor sociální péče MMB do brněnských nocleháren pět zateplených bud pro psy bezdomovců. Lidé bez domova častokrát v zimě nevyužívají noclehárny kvůli tomu, že si tam s...
12.12.2019 - 13:07
Zastávka se zelenou střechou Foto: MMB
Ústřední hřbitov a Výstaviště – hlavní vstup. Na těchto zastávkách MHD využijí cestující nové přístřešky. Na rozdíl od ostatních mají zelenou střechu, díky kterým budou částečně ochlazovat své okolí.
12.12.2019 - 07:00
Komentáře