Reklama
reklama

Podmínky pro přijetí k policii jsou benevolentnější než podmínky pro dvojku z tělocviku

V rámci hodin tělesné výchovy na základní a později na střední škole se žákům a studentům měří čas v běhu na 1500 metrů. Aktuální mužský světový rekord drží Hicham El Guerrouj z Maroka s časem 3:26.00, časy kluků jsou samozřejmě někde úplně jinde, ale rozhodně není v deváté třídě základní školy problém zaběhnout to pod pět minut.

A nebude to jen motivací, protože odměny na mistrovství světa jsou hodně odlišné od tělocviku. Pokud se někdo chce stát policistou, musí o třetinu kratší vzdálenost, tedy pouhý jeden kilometr, zaběhnout pod 5:15 už během přijímacích fyzických testů, což podle všeho znamená v atletickém oblečení a ve vhodné obuvi, nikoliv v plné policejní zbroji, pevných botách a ve vestě. Přibližně jeden kilometr měří cesta Masarykovou ulicí od hlavního nádraží na náměstí Svobody a zpět.

V přepočtu na vzdálenost a časy jsou tak podmínky pro přijetí k policii benevolentnější než podmínky pro dvojku z tělocviku na základní škole. Pět a čtvrt minuty na kilometr je hrozně moc. Na druhou stranu, uchazeči o přijetí k newyorské policii to mají ještě jednodušší. Mnohem lépe to mají nastaveno brněnští strážníci, kde na uchazeče čeká člunkový běh – kombinace dřepů, běhu a shybů, což už je nesrovnatelně větší „záhul“.

Městská policie zase ale diskriminuje muže, protože budoucí strážník například musí zvládnout více kliků než jeho budoucí kolegyně. Což je podivné protože ve finále jdou do stejné akce a řeší stejné fyzicky náročné problémy na ulici. Takže proč stačí patnáct kliků ženám, zatímco stejně starý muž musí vyseknout pětadvacet? Pořád dotyčný či dotyčná zvedá jen svoji vlastní tělesnou hmotnost, takže pohlaví by mělo být irelevantní a limity stejné. I když… pokud kluci na základní škole musí na žebřinách přednožovat do pravého úhlu, zatímco jejich spolužačky si vystačí s pokrčováním kolen, je vidět, že jakási diskriminace v tělesné přípravě se táhne už od onoho tělocviku.

Někdo má smůlu na školu, která nemá vlastní atletický ovál a hřiště, takže děti pak běhají určené „kolečko“ po chodnících v blízkosti školy. A někdo má podmínky tak demotivující, že mu školní tělocvik fyzickou aktivitu natolik znechutí, že se jí pak pořádně nevěnuje ani ve volném čase. Jak jinak si vysvětlit, že desítky dospělých Jihomoravanů pravidelně neprocházejí tak triviálními fyzickými testy, jako jsou kliky, shyby a běh na jeden mizerný kilometr? Zloděj autorádia na útěku by se v porovnání s nimi mohl postavit na dráhu vedle El Guerrouje a mohl by proti němu mít solidní šanci na výsledek, který by jej do řad policie paradoxně mohl dostat.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Komentáře