Reklama
reklama

Komentář Petra Bokůvky - Volby se blíží!

Není to tak dávno, co se mnozí sociální demokraté nechávali slyšet, že je potřeba stranu omladit a udělat z ní moderní levicovou stranu. Teď, několik týdnů před předčasnými volbami, z tohoto plánu nezůstalo vůbec nic. A to ani na jižní Moravě, kde strana do voleb vysílá své nejznámější a věkem ne až tak staré tváře. Socialisté se ani v nejmenším neomladili, protože už několik let praktikují stále tu samou negativní a ufňukanou politiku.

Stále posilují v lidech myšlenku, že za všechno vždycky může někdo jiný. V regionu, kde působí tisíce úspěšných lidí, kteří se tam, kde jsou, dostali vlastním přičiněním, prosazují názor, že vlastní přičinění lze kompenzovat lidem, kteří jej kvůli frustraci, lenosti a pasivitě nejsou schopni. Je absurdní, že mluví o asociálních vládách, a přitom to byla oranžová vláda v roce 2003, kdo snižoval důchody a zvyšoval daně – a vůbec utahoval opasky „běžným lidem“, kterým se tak ohání.

Běžný člověk je absurdní český konstrukt, kvůli kterému v nemalé části populace převládá špatná nálada. Běžný člověk není nikdo. Každý jedinec se vyznačuje něčím, co jej odlišuje od všech ostatních a díky čemu je nepostradatelný. Volit na komunální i celostátní úrovni stranu, která se ohání „staráním se o obyčejné lidi“ tím, že kompenzuje to, co by měli dělat sami, je z dlouhodobého pohledu špatně. Tím spíše, že s tímto termínem operují dospělí muži, kteří v životě pořádně nepracovali v komerčním sektoru a v podstatě celý život žijí za peníze daňových poplatníků. Nejeden přední socialista je ve straně či sněmovně (ne nutně mezi poslanci) už od studií a v životě nezažil, jaké to je, přesvědčovat zaměstnavatele o svých kvalitách. Už to, že má několik desítek funkcí a nikdo se neptá, proč je nedělá pořádně.

Socialisté kandidující na jižní Moravě to nedělají proto, že jim jde o lidi. Stejně jako naprosté většině politiků jim jde o podíl na moci, v tomto ohledu se neliší od amerických kongresmanů nebo ctihodných členů britské dolní sněmovny. Aby se k ní dostali, potřebují sliby, zatímco normální volič by správně měl politiky potřebovat co nejméně. Zeman, Špidla, Gross a Paroubek měl spoustu let, aby udělali, zrušili či napravili to, co teď kritizují na současné vládě a co existovalo i za jejich premiérování. Pohonné hmoty, potraviny, léky a další věci se zdražovaly i v době, kdy Zeman označoval novináře za hnůj, a zdražují se i teď, když Zeman dává rozhovory tomu největšímu hnoji.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Komentáře