Reklama
reklama

KOMENTÁŘ: Matěji, Matěji U Poutníka tě nechtějí

Brněnská pivnice U Poutníka zažívá od počátku září příval pozornosti a zájmu. Nutno podotknout, že zřejmě nechtěně. Důvodem tentokrát nejsou spory s majitelem domu, ve kterém se pivnice nachází, jak tomu bylo zhruba před třemi lety. Tehdy dostával oblíbený lokál výpověď z nájmu. Situace se nakonec vyřešila, což je dobře. Minimálně pro tamní časté návštěvníky. O svůj podnik by totiž přišel například i štamgast, jak nazval sám sebe, Matěj Hollan.

Poutníka ocenil například i list The Guardian a tak není divu, že si jej náměstek brněnského primátora a místopředseda hnutí Žít Brno rovněž oblíbil. Stejně tak je pochopitelné, že si chtěl dát na své oblíbené zahrádce pivo s kolegou a předsedou Strany zelených Martinem Stropnickým. Méně pochopitelné už je, že ve stejném lokále chtěl organizovat své setkání nazvané Pivem proti nenávisti a vědomě, či možná nevědomě, přestože šlo následky předvídat, jej ohrozil. Ale nepředbíhejme.

Kolegové Hollan se Stropnickým a místopředsedou Zelených Michalem Bergem si po svém brněnském setkání chtěli zajít na pivo, v pivnici však natrefili na jiné štamgasty, kteří již piv stihli vypít o něco více, a kteří měli na návštěvu politiků jiný názor. S narážkami, že pro ně není v hospodě místo, že jim rozbije hubu a Stropnický není vítaný stejně jako uprchlíci, je jeden z alkoholem posilněných mužů vyhodil. Matěji, Matěji, U Poutníka tě nechtějí.

Situace to určitě nebyla příjemná. Na místo, aby mladí politici mávli nad opileckými řečmi rukou a zasedli do jiného podniku, rozpoutali celostátní událost. Matějové přišli na recept, jak z hospodské hádky udělat senzaci. Stačí aktivní účet na sociální síti a užití pár silných slov. „Já se svými kolegy jsem včera zažil na vlastní kůži fašizaci brněnské hospody, kvůli humanistickému postoji k lidem v nouzi. Já se ale zastrašit nenechám a budu právo na život hájit navzdory advokátovi, který mi vyhrožuje rozbitím huby za odlišný politický postoj,“ napsal hned druhý den po incidentu Hollan na své profilu na sociální síti. Zkrátka, je poznat, že se blíží krajské volby.

Matěj Hollan šel však ještě dál. Jak sám na svém profilu uvedl, přemýšlel, jak situaci řešit a rozhodl se do stejného podniku zanedlouho svolat událost Pivem proti nenávisti. „Popovídáme si o problémech, co nás pálí. Náckům, kteří nás budou vyhazovat z hospod, se ustupovat nesmí,“ uvedl. Opět silná slova. Z opilých štamgastů a nabušených korb se najednou stali nácci. Krajské volby jsou za rohem.

Z chystané akce nakonec nebylo nic. U Poutníka nechtěli na rozdíl od Hollana riskovat a nechali celý den zavřeno. Kromě hysterických výlevů a celodenního ušlého zisku v pivnici U Poutníka, tak celá aférka nemá jasný výsledek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Komentáře