Reklama
reklama

Kolik času je potřeba na odbourání alkoholu?

Dnes ráno mezi čtvrtou a desátou hodinou policisté zajistili tři řidiče, kterým stále proudil alkohol v krvi. I když popíjeli večer. Víte, jaký čas alkohol potřebuje, než zcela zmizí z krve?

Mnoho lidí si myslí, že alkohol z krve vyprchá po pár hodinách. Není tomu úplně tak. Samozřejmě závisí na množství alkoholu a dalších podmínkách, ovšem, řidiči by měli být obezřetní a mít přehled o době, po které alkohol z těla vyprchá.

Dané informace neměli tři řidiči, které policisté zastavili a provedli u nich dechovou zkoušku. V obci Dyjákovičky zadrželi pětačtyřicetiletého muže, který nadýchal 1,17 promile. Obcí Lesná projížděl jednatřicetiletý muž. Nadýchal 0,53 promile.

V přiložené tabulce naleznete orientační výpočty doby, kterou potřebujete na odbourání alkoholu. Alkohol za volant nepatří!  

Zdroj: PČR

Autor: 
Veronika Maurerová
Aktuálně
Ministr vnitra Jan Hamáček navštívil brněnské hasiče. Cestu si udělal na dvě stanice Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje.
19.01.2020 - 16:00
V dalším týdnu čeká brňáky opravdu nabitý program. Spousta věcí se odehraje hlavně na krajském úřadě – například přijetí indonéské velvyslankyně v České republice.
19.01.2020 - 07:30
Zaplavat si se žraloky, potopit se ke korálovým útesům, proletět se v hejnu plameňáků, prohlédnout si pandu nebo se dívat lvům přímo do očí. To vše se dá zažít v centru Brna na Radnické 6. ZOO Brno...
18.01.2020 - 16:40
Od pondělí příštího týdne čeká řidiče změna dopravy na Žabovřeské. Řidiči, kteří pojedou z Bystrce na Hlinky budou nově využívat obslužnou komunikaci, která vede mezi stávající silnicí a řekou. Po...
18.01.2020 - 07:30
Třiadvacetiletý Slovák měl dostatek kuráže, aby se zeptal na cestu brněnských strážníků. Policistům někoho připomínal, tak se rozhodli ověřit jeho totožnost. Byl celostátně hledaný.
17.01.2020 - 19:00
Ministr vnitra Jan Hamáček předal policistům padesát tři nových aut. Jsou mezi nimi i elektromobily, které mohou občané měst spatřit v ulicích.
17.01.2020 - 15:30
Komentáře