Reklama
reklama

Kniholavička na Obilňáku nevydržela

Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.

V polovině srpna byla v parku na Obilním trhu instalována speciální lavička, kterou věnoval Plzeňský Prazdroj. Od všech ostatních se liší na první pohled nejen velkým nápisem Kingswood, ale také celkovou konstrukcí. Ukrývá v sobě totiž malou knihovnu, kdy lidem stačí pouze nadzvednout dřevěné prkno sedací části lavičky, vybrat si knihu dle libosti a následně si užít ničím nerušené chvíle pohody v parku s knihou. Ovšem tato atrakce nevydržela dlouho. Nyní, když nedočkavý zájemce otevře lavičku, čekají ho pouze tři knihy a směs odpadků. „Bohužel nelze ohlídat, zda lidé knihy nerozkrádají, ale myslím, že je v zájmu všech, aby knihy zůstaly v lavičce a lidé si tak mohli užít ničím nerušené chvíle pohody v parku“, uvedla Kateřina Dobešová, mluvčí MČ Brno-střed, pod  kterou lavička spadá.

Knihy do lavičky věnovalo knihkupectví Dobrovský, se kterým na tomto projektu MČ Brno-střed spolupracuje. Podle Dobešové by navíc mělo docházet ze strany knihkupectví k pravidelnému doplňování a obměňování titulů. Otázkou zůstává jak často, a zda bude knihkupectví ochotno opakovaně doplňovat prázdnou lavičku. „MČ Brno- střed se stará pouze o vzhled lavičky, zda není nějak poškozená či rozbitá, a s tím jsme zatím žádný problém nezaznamenali. Přes zimu se možná navíc domluvíme s Dobrovským, že by mohla lavička zůstat prázdná, protože ve sněhu si nikdo číst nebude“ dodala Dobešová. Nabízí se však otázka, zda by nebylo lepší investovat veškerou tuto snahu do nějaké klasické knihovničky, než takto „vyhazovat knihy do vzduchu“. Přeci jen, když má někdo chuť si v parku přečíst knihu, většinou si vezme svoji vlastní. U té má totiž jistotu, že mu ji do dalšího týdne nikdo nesebere.

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
V průběhu podzimu se léčil ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně olympionik a komeťácká legenda Vladimír Nadrchal. Vzhledem k tomu, že jeho operace zad proběhla dle plánu a pan Nadrchal procházel...
17.01.2018 - 14:13
Nová část hřbitova ve Slatině Foto: Magistrát města Brna, Z. Kolařík
Slatinský hřbitov město rozšířilo o 1600 metrů čtverečních s kapacitou 56 klasických kopaných hrobů a 318 urnových. Náklady na úpravy se vyšplhaly na 3,1 milion korun. Částku financovalo město Brno.
17.01.2018 - 07:34
Vizualizace rozhledny Holedná Foto: Projekt Dáme na vás
Výzvu k podávání návrhů do druhého ročníku participativního rozpočtu statutárního města Brna schválili dnes radní. Podávat návrhy bude možné od 15. února do konce května 2018. Celková vyčleněná...
16.01.2018 - 16:50
Hudební klub Fléda navazuje na program minulých sezón ve všech dramaturgických liniích. V jarní sezoně 2018 opět uvádí řadu velkých jmen nejen elektronické hudby. V českém klubovém prostředí se tak...
16.01.2018 - 13:51
Moravské náměstí Foto: Centrumnews/Daniel Kempský
Rozpočet městské části Brno-střed na rok 2018 počítá s výdaji ve výši 621 milionů korun. Bude se třeba opravovat Moravské námětí nebo školky.
16.01.2018 - 07:11
Komentáře