Reklama
reklama

Kivu a Lolek: Brněnská Zoo má po čtrnácti letech kompletní pár lvů konžských

Nedávno přicestovanou lvici Kivu od úterního odpoledne doplnil lev Lolek z polského Gdaňsku. Chov lvů se tak do brněnské zoologické zahrady vrací po čtrnácti letech.

Dlouhých čtrnáct let trvalo, než se v brněnské zoologické zahradě opět začali chovat lvi. Před týdnem přicestovala samice Kivu z Ústí nad Labem, během včerejšího odpoledne dorazil i samec Lolek z polského Gdaňsku. Oba lvi budou mít v ubikaci k dispozici vlastní box a seznamovat se budou přes kontaktní místo a teprve po asi dvou týdnech se poprvé setkají na odstavném dvorku. Když půjde vše hladce, mohla by se brněnská zoo do budoucna dočkat i malých lvíčat.

Lolek se narodil v roce 2015 a dosud žil v Gdaňsku spolu s rodiči, tetou, bratrem a třemi sestrami. Měli k dispozici rozlehlý a členitý výběh, který umožňuje soužití i tak velké skupiny zvířat. Proto jeho příjezd do Brna naplánovali ošetřovatelé teprve po příjezdu Kivu. Lev, který byl zvyklý žít ve velké skupině by osamocený nemusel dobře zvládat adaptaci v novém prostředí. Zoo buduje také lví areál, který bude součástí většího komplexu zahrnujícího zvířenu jihozápadní Afriky. S hlavním výběhem se začnou lvi seznamovat asi měsíc před slavnostním otevřením expozice, který zoo plánuje na 26. srpna 2017.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Komentáře