Reklama
reklama

Kino Art po dvou letech otevře. Program začne maratonem filmů

Filmoví nadšenci se navrátí do Artu. Po více než dva roky trvající rekonstrukci plné komplikací se Art slavnostně otevře v pátek 13. září v 19 hodin. Kino navíc slaví 100. narozeniny a návštěvníky čeká filmový víkend plný klasik i moderních blockbusterů.

Promítán bude například legendární němý film Východ slunce, a to za doprovodu živé hudby Duncana Hendyho v provedení smyčcového kvarteta IQ a klavíru Jany Nevoralové pod vedením Gabriely Tardonové. Poté odstartuje filmový maraton, který se uskuteční v obou sálech až do nedělní půlnoci a divákům nabídne 100 hodin filmu. Nebudou chybět filmy jako Bohemian Rhapsody, Avengers nebo klasiky Casablanca a Kouř. „Ačkoliv v dnešní době táhnou návštěvnost kin multiplexy, tak mnozí filmoví nadšenci preferují intimnější jednosálová kina. Ta zaručují odlišný zážitek a také dramaturgii, která se nezaměřuje pouze na mainstreamovou tvorbu. Proto jsem ráda, že se pro brněnského náročného diváka opět otevře kino Art,“ uvedla brněnská primátorka Markéta Vaňková.

Rekonstrukce kina započala v květnu roku 2017, nicméně stavbaři uvnitř budovy našli azbest a práce se zastavily. Vedení města vypsalo nové výběrové řízení na jeho likvidaci a poté teprve začaly stavební práce z původní zakázky. Dělníci následně zjistili, že jedna ze stěn má narušenou statiku, pročež ji museli přezdít. Z důvodu odstranění azbestu z různých částí budovy (kontaminace podlahové krytiny, podhledy, elektroinstalace) byla vypsána další zakázka na úpravy interiérů kina. Cena za rekonstrukci se tak z předpokládaných 16,1 milionů korun vyšplhala na 24 milionů korun.

Zdroj: TZ

Autor: 
návštěvník
Aktuálně
Na tísňovou linku městské policie se včera odpoledne obrátil pracovník úřadu práce v centru města.
11.08.2020 - 18:56
Pátera Martina Středu, jezuitu, který sehrál klíčovou roli při obraně Brna před Švédy, připomene socha. Ta bude odhalena před kostelem Nanebevzetí Panny Marie v rámci festivalu Den Brna.
11.08.2020 - 12:29
Pozornost ženy upoutalo barevné klubko ukryté ve vysoké trávě nedaleko bytového domu v Bystrci. Když přišla blíž, uviděla asi dvoumetrového hada.
11.08.2020 - 08:12
Ještě 4 dny mohou ti, kdo splňují podmínky vládního programu COVID – Nájemné, požádat v jihomoravské metropoli o prominutí nájmu nebytových prostor.
10.08.2020 - 17:08
Na pobyt na jižní Moravě mohla kvůli vlastní roztržitosti nemile vzpomínat mladá žena z Prahy. Dovolenou jí zachránil sedmatřicetiletý poctivec.
10.08.2020 - 08:12
Společnost Uber představila ve své aplikaci novou bezpečnostní funkci, která zajistí, že pasažér vždy nastoupí do toho správného vozu a k tomu správnému řidiči. Uživatelé si nyní mohou zapnout funkci...
09.08.2020 - 09:23
Komentáře