Reklama
reklama

Kino Art na půl roku změní adresu. Budovu čeká rekonstrukce

V květnu začne plánovaná rekonstrukce Kina Art. Budova v Cihlářské ulici bude až do září uzavřena a kino přesune svůj provoz do bývalého lihovaru v Pekařské ulici.

Během rekonstrukce, která proběhne v režii města Brna, bude zcela vyměněn plášť budovy, vybudován bezbariérový přístup, rekonstrukcí projdou místnosti se sociálním zařízením a dílčími úpravami také interiér kina. „Dojde například k rozšíření vestibulu, který v současné době již není kapacitně dostačující - především během festivalů. Přechodné působiště v tzv. sociálním reaktoru Distillery umožní kinu nejen pokračovat v programu, ale kino se stane součástí širšího multifunkčního kulturního prostoru, který postupně nabídne svým návštěvníkům kavárnu, pražírnu, pekárnu, bikeshop a coworkingový prostor,“ vysvětluje Jana Janulíková, z Turistického informačního centra města Brna, které Kino Art provozuje.

Rekonstrukce kina byla plánována již minulý rok, zkomplikoval ji však nález azbestu v obložení budovy. Kvůli tomuto nálezu bylo nutné rozšířit vypsané výběrové řízení na zhotovitele rekonstrukce o požadavek na likvidaci azbestu. Azbest v konstrukci budovy nepředstavuje při běžném provozu žádné riziko. Rizikovým se stává pouze při manipulaci. Proto bude demontáž obložení budovy v Cihlářské ulici probíhat až po naprostém uzavření daného místa. „Rekonstrukce bude stát 16 miliónů korun a hradí ji magistrát města Brna. Dva miliony na zateplení pokryjí evropské dotace,“ doplňuje Janulíková.

Kino Art se vrátí do své původní budovy na konci září 2017. V termínu 11. – 14. října se tam uskuteční 58. ročník mezinárodního festivalu krátkých filmů Brněnská 16. Festivalový provoz naplno otestuje nové uspořádání foyer, kde vznikne větší prostor pro pokladnu, bookstore a stánky.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře