Reklama
reklama

Ke kontejnerům v Žabovřeskách někdo vyhodil včelstvo i s plástvemi

S neobvyklými zástupci hospodářských zvířat se setkali včera před polednem strážníci vyslaní do Jindřichovy ulice v Brně. Z několika černých pytlů pohozených poblíž kontejnerů na směsný odpad se ozývalo silné bzučení.
Neobvyklý odpad v podobě včel Foto: Městská policie Brno
Neobvyklý odpad v podobě včel Foto: Městská policie Brno

Strážníci byli včera přivolání k neobvyklému odpadu do Jindřichovy ulice v brněnských Žabovřeskách. V pootevřených vacích bylo několik rámečků s plástvemi a značné množství poletujících včel.

"Kromě hasičů vyrazili na místo pracovníci veterinární správy, kteří vyslovili podezření, že se včel někdo zbavil kvůli možné nákaze, a převzali si je k likvidaci," uvedla muvčí brněnských strážníků Tereza Kadrnožková.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Různorodé zboží v ceně přes tři a půl tisíce korun údajně provezl kolem pokladen líšeňského supermarketu třiatřicetiletý muž.
29.09.2020 - 07:29
Jedni patří k jejich zastáncům a hojně je využívají, druzí by je nejraději nechali z města, a především z chodníků a silnic zmizet pryč. O čem je řeč? Přece o sdílených elektrokoloběžkách!
28.09.2020 - 08:16
Brněnské noční rozjezdy slaví letos v září 20 let provozu. Kořeny systému, kterým se inspirovala řada českých i evropských měst, však sahají až do 40. let minulého století. Dnes se každou půlhodinu...
26.09.2020 - 08:26
Zachránit čerstvě narozenou samičku divočáka se letos podařilo odchytáři brněnské městské policie Pavlu Antonínovi. Strážník ji během své služby našel u Brněnské přehrady, kde pobíhala ještě s...
25.09.2020 - 14:37
ČEZ po několika letech sníží cenu elektřiny pro fixované i nefixované produkty. Výrazná sleva čeká na české domácnosti u ČEZ i v případě plynu.
25.09.2020 - 07:01
Plastový pytel a v něm plastový odpad – ten dokáží tři studenti architektury z Fakulty stavební VUT proměnit za pár hodin v užitečný doplněk. Barevné plastové desky pak budí dojem abstraktních maleb...
24.09.2020 - 09:53
Komentáře