Reklama
reklama

Kde se žije nejlépe? A jak je to s nájmy?

Brno je zlatá loď, zpívá Ivan Mládek ve své písni. Zhudebnění se dočkali i obyvatelé stověžaté matičky a pozadu nezůstává ani srdce Moravskoslezského kraje. A jak je známo, zmíněná tři města spolu ráda soupeří například i na poli sportu, fotbalu zvláště. Jak je tomu ale na trhu realitním? Konkrétně s cenami nájmů?

 Ve srovnání s hlavním městem je jihomoravská metropole přívětivějším místem pro život. Alespoň podle uznávaného serveru Numbeo.cz, který Brno zařadil na první příčku svého bodování a ocenil jej jako nejlepší město pro život v České republice. Celkově Prahu předběhlo o dvanáct míst a v celosvětovém měřítku se umístilo na 57. pozici.

Co se týče cen nájmů situace už tak tak jednoznačná není. Výší cen stále dominuje Praha. Průměrný nájem se zde podle údajů z letošního března pohybuje v závislosti na lokalitě okolo 336 korun za metr čtvereční, a ten, kdo chce bydlet v bezprostředním centru, si ještě připlatí. Brno se se svými cenami nachází v celorepublikovém průměru hned na druhé příčce. Bydlení v pronájmu Brňany vyjde průměrně na 220 korun za metr čtvereční a měsíc, v Ostravě se bydlí o 65 korun za metr čtvereční levněji. Opanuje tak naopak druhý konec cenové tabulky, ještě méně nájemníci v březnu zaplatili například v Karlových Varech či Ústí nad Labem. Pokud jde o měsíce, ve kterých se pronájmy uskutečňují nejčastěji, jsou na tom všechna tři města stejně, vévodí září a říjen.

Autor: 
Jana Danielová
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře