Reklama
reklama

Každodenní překážky i nevšední dovednosti. Se životem nevidomých seznámí osvětová akce

Mezinárodní den nevidomých připomene návštěvníkům obchodního centra AVION Shopping Park osvětová akce, kde si lidé vyzkouší různé kompenzační pomůcky nebo simulační brýle a budou si moci nechat vyšetřit i svůj vlastní zrak. Událost se koná ve středu 13. listopadu 2019 od 14 hodin do 18 hodin.

Na pódiu se v obchodním centru vystřídá 12 hostů se zrakovým postižením, kteří budou o svých aktivitách nejen vyprávět, ale některé i předvedou naživo. U okolních stánků se lidé dozvědí více o nabízených službách a sami si vyzkouší řadu věcí. Například kompenzační a stimulační pomůcky, hračky, simulační brýle a černé klapky a bílé holi. Na překážkové dráze předvedou svoje dovednosti vodicí psi. „Den nevidomých má za cíl odbourat u veřejnosti řadu mýtů o limitech nevidomých; lidé bez zraku dělají a dokážou spoustu věcí, jen si je musejí přizpůsobit svým individuálním potřebám, aby je zvládli vykonat,“ vysvětlil první náměstek primátorky Petr Hladík.

Na programu se bude podílet 20 brněnských institucí a organizací. Akcí provede moderátor AZ-kvízu Aleš Zbořil.

Zdroj: TZ

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Kde najdou Brňané ve svém městě náměstí Ludvíka Kundery? Zatím nikde. To se však brzy změní. Kromě něj se jihomoravská metropole rozroste například i o novou ulici.
29.05.2020 - 08:13
Od prvního červnového dne musí řidiči projíždějící stavbou Velkého městského okruhu v Žabovřeské ulici počítat se změnami organizace dopravy. Novinky budou platit zhruba měsíc.
28.05.2020 - 16:02
Na nenápadné černé oblečení a rychlost vsadil muž, který včera před čtvrtou hodinou ranní vešel do podchodu pod hlavním nádražím.
28.05.2020 - 09:17
Rubín, Musilka, hvězdárna a Dělnický dům. Celkem čtyři setkání s Brňany připravila na červen Kancelář architekta města. Společně se zástupci vedení města a Odboru územního plánování a rozvoje chtějí...
28.05.2020 - 07:49
Bezpečnější přecházení silnice a především zlepšení přístupu pro osoby s omezenou schopností. To je cílem rekonstrukce zastávky Grohova. Ta bude nově bezbariérová.
27.05.2020 - 16:08
Místo výmolů a prasklin vyrovnání povrchu ochrannou vrstvou mikrokoberce, který výrazně prodlouží životnost silnice. Nový živičný kabát dostanou v letošním a příštím roce čtyři úseky silnic II. třídy...
27.05.2020 - 09:00
Komentáře