Reklama
reklama

Karel Plášek premiérovou trefou v extralize rozhodl reprízu loňského finále s Třincem

Kometa vyzvala v šestém extraligovém kole svého soka z posledního finále. Domácí dostal do vedení v první třetině Martin Zaťovič a Brňané dlouho drželi jednobrankové vedení. V přesilové hře necelé tři minuty před koncem dokázal srovnat stav utkání Lukáš Krajíček, domácí ale měli připravenou odpověď. Devatenáct sekund před závěrečnou sirénou se rozjel Lukáš Kašpar a předložil puk Karlu Pláškovi, který rozradostnil brněnský svatostánek a svým prvním extraligovým gólem rozhodl o vítězství Komety poměrem 2:1.

Nedělní utkání začala lépe domácí Kometa, která si vypracovala hned v úvodu dobré šance k otevření skóre. Ta největší přišla v sedmé minutě, kdy Kašpar hledal před prázdnou bránou Pláška, mladý útočník ale těsně minul z těžké pozice bránu Třince. Brňané čekali na úvodní branku do třinácté minuty. Jan Štencel vyslal milimetrovou přihrávku útočným pásmem přesně na hokejku Martina Zaťoviče, který už jen uklidil puk do prázdné brány. Domácí ještě zvládli ubránit přesilovou hru soupeře a do kabin se tak šlo o něco lépe brněnským hokejistům.

Také druhá část souboje mezi Kometou a Třincem byla chudá na góly, ne však na brankové příležitosti, které si zvládli domácí hned několikrát vypracovat. V pětadvacáté minutě se zjevil před Hrubcem Horký, na hostujícího gólmana však nevyzrál. Po polovině utkání před brankářem soupeře střílel Hruška, ani on ale neprocedil puk do sítě.

Necelé čtyři minuty před koncem druhé části zatrnulo všem domácím fanouškům, když se za domácí obránce dostal Dravecký. Slovenský útočník v třineckých službách zcela sám na brankovišti zkusil bekhendovou kličku, kotouč ale skvěle zastavil lapačkou vynikající Langhamer, který zneškodnil i následnou dorážku soupeře.

Ve třetí třetině si mohli Brňané vyzkoušet první přesilovou hru v utkání. Domácí sice zvládli kombinovat na třineckém území, Hrubec však i nadále držel naděje Ocelářů na bodový zisk. Krátce před polovinou třetí části byl blízko gólové radosti Luboš Horký, jeho střela ale pouze rozezvonila horní tyč Hrubcovy brány. Tvrdá rána přišla pro Kometu v čase 57:17. Hosté hráli přesilovou hru, Lukáš Krajíček napřáhl kousek za modrou čárou a puk prolétl přes houf bránících těl až do brněnské sítě.

To nejlepší si ale domácí schovali na závěr. Lukáš Kašpar vymyslel vítěznou akci, když se rozjel útočným pásmem, objel bránu a v čase 59:42 předložil kotouč Karlu Pláškovi, který prostřelil Hrubce a dal výsledku definitivní podobu 2:1. Kometa si tak připisuje do tabulky tři body, další utkání ji čeká v pátek na ledě Mountfieldu.

Branky a nahrávky: 13. Zaťovič (Štencel, P. Holík), 60. Plášek ml. (Kašpar) – 58. Krajíček (Marcinko).Rozhodčí: Kubičík, Hradil – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 7306.Střely na branku: 25:20. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1. Nejlepší hráči utkání: Šimon Hrubec - Marek Langhamer.

Zdroj: HC Kometa

Autor: 
redakce
Aktuálně
Sportovcem Brna je Adam Ondra Foto: MMB
Sportovcem Brna je již po páté v řadě sportovní lezec Adam Ondra. Mezi nejlepší brněnské sportovce Akademie brněnského sportu zařadila také kapitána Komety Leoše Čermáka a triatlonistku Vendulu...
14.12.2018 - 13:42
Náměstí Svobody Foto: Centrum news
Plastové baňky, které zdobí vánoční strom na náměstí Svobody, tři Španělé vzali se stromu a použili na kopání. Zachytily je kamery a od strážníků dostali pokutu.
14.12.2018 - 09:08
Jihomoravský kraj má po osmi letech nové logo. Na základě výběrového řízení byl vybrán návrh založený na jednoduchosti a minimalismu. Podoba loga vychází z tradičních barev a tvarů moravské keramiky...
13.12.2018 - 15:43
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Zlepšit komunikaci mezi městem Brnem a jeho akciovými společnostmi a efektivněji koordinovat práce na silnicích. To je úkolem nové pracovní skupiny Koordinátora oprav a uzavírek, kterou včera zřídili...
13.12.2018 - 06:00
Kryté beach kurty na Riviéře, kryokomora nebo obměněné šatníky. To jsou jen některé z investic v hodnotě 71 milionů korun, o nichž dnes rozhodla Rada města Brna. Ta funguje jako valná hromada...
12.12.2018 - 18:26
Stadion za Lužánkami Foto: Google maps
Zastupitelé odsouhlasili podání žaloby proti firmě Libora Procházky. Nevyřešené spory mezi podnikatelem a městem blokují rozvoj lokality v okolí fotbalového stadionu za Lužánkami. Žaloba je první...
12.12.2018 - 08:00
Komentáře