Reklama
reklama

Kapacity brněnských hřbitovů se rozšiřují. V Žebětíně vzniknou nová kolumbária

Město Brno společně se Správou hřbitovů města Brna pokračuje v rozšiřování možností pohřbívání. V městské části Žebětín plánují vybudovat téměř 330 nových míst pro uložení pohřebních uren. Zlepší se také zázemí pro návštěvníky žebětínského hřbitova. Přibudou nové veřejné toalety a krytý dřevěný přístřešek. Úpravy na žebětínském hřbitově vyjdou město na necelých 10 milionů korun.

„Kapacity brněnských hřbitovů dlouhodobě nestačí aktuální poptávce, především pak v okrajových oblastech s novou výstavbou rodinných i bytových domů. Proto usilovně pracujeme nejen na rozšiřování možností pohřbívání, ale také na zlepšení zázemí brněnských hřbitovů. Po rozšíření jehnického hřbitova a vybudování Údolí vzpomínek v Líšni připravujeme úpravy hřbitova v Žebětíně. Plánujeme zde vytvořit až 330 míst v rámci vybudování nových kolumbárií,“ uvedl 1. náměstek brněnské primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL).

Nová kolumbária budou tvořit ohradní zeď veřejného pohřebiště v Žebětíně. Součástí investice je také vybudování veřejných toalet a přístřešku vhodného k posezení a odpočinku návštěvníků. Celá investice vyjde Brno na 10 milionů korun.

„Naše městská část se výrazně rozrůstá, což sebou samozřejmě nese i zvýšenou poptávku po pohřebních místech. Na okraji současného veřejného pohřebiště chceme v délce 65 metrů vytvořit nová kolumbária. Ta by nahradila současný drátěný plot. Pokud by do budoucna ani tyto kapacity nestačily, jsme připraveni k vybudování druhé řady kolumbárií. Hřbitov totiž kromě žebětínských obyvatel, slouží také kohoutovickým a bystrckým. Chceme také zvýšit komfort návštěvníků, proto vybudujeme toalety, zázemí pro hrobníky a dřevěný přístřešek vhodný pro posezení. Upravíme také cesty, chodníky a vysázíme zde více zeleně,“ uvedl starosta městské části Brno-Žebětín Vít Beran (KDU-ČSL).

Brno k rozšiřování hřbitovů přistupuje velmi aktivně. V posledních letech se podařilo rozšířit hřbitovy v Jehnicích, Líšni nebo ve Slatině. Nové také bylo v Líšni vybudováno Údolí vzpomínek, kde je možnost alternativního pohřbívání ke kořenům stromů. Kromě rozšíření žebětínského hřbitova také město pracuje na zvýšení kapacity hřbitova v Soběšicích.

TZ: Brno-město

Autor: 
redakce
Aktuálně
Nejméně tři týdny nebude fungovat specifický brněnský orloj na náměstí Svobody. V centru města stojí již 10 let, nyní jej čeká neodkladná repase. Skleněnky, které ze stroje pravidelně padají v 11...
10.07.2020 - 08:24
Pro všechny příznivce letních slavností s koncerty a pivními značkami z portfolia společnosti HEINEKEN nemáme dobrou zprávu. Den otevřených dveří v pivovaru Velké Březno (28. 8.), Den Starobrna (5. 9...
09.07.2020 - 19:44
Seznámit se s tradičními řemesly a se světem našich prababiček a pradědečků umožní malým i velkým návštěvníkům celodenní program s názvem Příběh o železe a dřevu. Ten otevře druhou červencovou sobotu...
09.07.2020 - 16:10
Společnost SAKO Brno ve spolupráci s brněnskou Mendelovou univerzitou a se společností Green Solution loni v červnu spustila výzkumný projekt sledující potravinový odpad v černých popelnicích.
09.07.2020 - 10:27
Podle sumáře kvality ovzduší v České republice za loňský rok obsadila nelichotivé druhé místo Zvonařka. Podle hydrometeorologů je viník zhoršení jasný. Stavební práce. Nyní Brno plánuje, jak kvalitu...
09.07.2020 - 08:53
O tom, že krást během nouzového stavu se nevyplácí, se přesvědčil pětadvacetiletý muž. Ten v Brně odcizil pět kousků pečiva.
08.07.2020 - 13:53
Komentáře