Reklama
reklama

Kam vyrazit na koupaliště a za zábavou?

Tropické letní teploty přímo lákají vyrazit někam k vodě. A rozhodně letos nehrozí jen nudné povalování se na lehátku. Na návštěvníky koupališť čekají skluzavky, tobogány, dětská a sportovní hřiště, ale také zóna bez plavek.

Trávit volné dny na koupalištích neodmyslitelně patří k létu. Navíc v polovině června už zahájila většina koupališť svou sezonu a jejich návštěvníci se tak mohou těšit nejen na povalování se u vody, ale také na spoustu doplňkových atrakcí. Je asi jasné, že největší koncentraci těchto atrakcí najdou lidé v Aqualandu Moravia v Pasohlávkách, kde navíc v současné době můžete se vstupem do akvaparku navštívit i národní cirkus Jo-Joo, který zakotvil hned vedle. Ovšem také mnoho koupališť v Brně skýtá velké množství atrakcí. Koupaliště Královo Pole nabízí skluzavku a chrlič vody v bazénu pro neplavce, dětské hřiště a nafukovací houpačku s trampolínou. Když vás přestane bavit plavání, můžete využít sportovní hřiště pro volejbal, basketbal, nohejbal nebo badminton.

Také koupaliště Dobrák se letos zaměřilo na děti. V areálu byly dokončeny dřevěné houpačky a navíc přes sezonu zde bývá nafukovací hrad. Velké oblibě se v areálu těší také tzv. FunPark, kde naleznete lanové centrum, bludiště, bungee trampolínu a spoustu dalšího. Velké přízni návštěvníků se těší také Riviéra, která je se svou kaskádou tří bazénů v umělém říčním korytě vskutku výjimečná. I zde naleznete dětská hřiště, kurty pro beachvolejbal, hřiště pro petanque, ping-pongové stoly a jiné. Koupaliště Kraví Hora nabízí atrakce jako vodní masážní chrliče, vodní lavici, tři dráhy pro kondiční plavání a skluzavku pro děti, které mohou využít také velkého pískoviště v areálu.

Zajímavou atrakci pro letošní rok chystají v Zábrdovicích. Na střešní terase čeká na návštěvníky zóna bez plavek. Vstup na ni bude v ceně vstupného, ovšem pouze pro starší 18 let. Zajímavou atrakcí je zde také bazén s umělým vlnobitím a 73 metrů dlouhý tobogán.

Co se týká brněnských bazénů, vstupné se většinou pohybuje okolo 100 korun pro dospělé a 50–60 korun pro děti a seniory (Dobrák, Zábrdovice, Riviéra). Na Kraví Hoře zaplatí dospělý 150 Kč, zlevněné je za 80 Kč. Nejvíce pak stojí koupaliště Královo Pole 170 Kč, zlevněné 120 Kč. Ceny v Aqualandu Moravia se liší v závislosti na typu vstupenky, platí však, že při koupi na internetu ušetříte.

 

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Komentáře