Reklama
reklama

Kam o víkendu? V Zoo Brno se představí tajemní specialisté

Jak přežít v nehostinné pustině? Co platí proti predátorům? Své zbraně v boji o přežití představí zvířecí specialisté v brněnské zoo první únorový víkend. V sobotu a neděli budou rovněž pokračovat zimní komentovaná setkání.

Zvířecí šaman, střílející ryby nebo klokánci chodící na houby. To všechno čeká na návštěvníky brněnské zoo o víkendu 2. a 3. února 2019. V sobotu a v neděli tak budou pokračovat speciální zimní komentovaná setkání. Celý víkend bude v zoo věnován tajemným specialistům. „Ve dvou pavilonech, Exotáriu a Tropickém království, se v četných teráriích ukrývají pozoruhodní živočichové, kteří si osvojili nevídané dovednosti, aby ustáli kruté podmínky boje o přežití. Tentokrát se zaměříme na potravní specialisty a zajímavé antipredační strategie našich zvířat,“ vysvětlila animátorka Zoo Brno Kristýna Božková.

Komentovaná setkání začnou každý den v půl jedenácté a potrvají až do půl třetí. V 10:30 hodin začne střikoun lapavý, o půl hodin později klokánek krysí a za dalších 30 minut vakorejsek čtyřprstý. V poledne se představí pásovec štětinatý a hodinu na to následuje komentované krmení vlka hřivnatého. V 13:30 hodin je na řadě dracena guyanská a v 14 hodin korálovka sedlatá. Komentovaná setkání zakončí o půl třetí parmovec skvělý.

Zdroj: TZ

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Pletení pomlázky, barvení vajíček, mrskut a také hodování. To vše neodmyslitelně patří k období Velikonoc. Chcete si dosyta užít vše, co svátky jara nabízejí, ale zároveň se nemuset strachovat, že se...
19.04.2019 - 10:19
V neděli 5. května 2019 se v areálu brněnské Riviéry uskuteční již 5. ročník Festivalu těhotenství a rodiny. Pro návštěvníky je připravena řada odborných přednášek a workshopů, happening Mám svou...
19.04.2019 - 09:23
Minibus Foto: MMB
Překonat vzdálenosti na největším brněnském hřbitově pomůže zejména starším lidem minibus. Třikrát za hodinu objede hřbitov po vyznačené trase a zastaví kdekoli na znamení. Pokud se jeho využití...
18.04.2019 - 12:55
Hořící vlak Foto: HZS JMK
Osobní vagón blízko brněnského AZ Toweru začal ve středu před devátou hodinou večer hořet. Hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu.
18.04.2019 - 05:00
Losování Foto: MMB
Celkem 47 jihomoravských firem si včera odneslo kreativní voucher v podobě poukazu na spolupráci s regionálními kreativci ve výši až 100 tisíc korun. O tom, kdo si voucher odnesl, rozhodl los.
17.04.2019 - 15:53
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Ke srážce nákladního auta s dodávkou došlo dnes před sedmou hodinou ráno na silnici u Polánky poblíž Ivančic. Šedesátiletý řidič dodávky na místě svým zraněním podlehl.
17.04.2019 - 11:52
Komentáře