Reklama
reklama

Kam na výlety v okolí Brněnské přehrady poradí nová cyklomapa

Všichni milovníci cyklistiky se mohou těšit na novou cyklomapu, kterou vydává Turistické informační centrum města Brna. Kromě cyklostezky kolem přehrady je zde vyznačeno několik dalších zajímavých výletů.

Brněnská přehrada patří bezesporu mezi jedno z hlavních rekreačních míst v letních měsících. Nejen, že skýtá velké přírodní koupaliště, ale také nabízí kvalitní zázemí pro spoustu venkovních sportů, dětská hřiště a v neposlední řadě i veřejná místa pro grilování. Zároveň je obehnána cyklostezkou, na kterou od jara do podzimu míří spousta milovníků pohodové cyklistiky i rodin s dětmi. Ovšem okolí přehrady nabízí i mnohá další místa k výletům, a z toho důvodu vydalo Turistické informační centrum města Brna novou cyklomapu.

V té je vyznačeno devět tras, které cyklisty zavedou mimo jiné do Veverské Bítýšky, Jinačovic, Kuřimi, Bystrce, Rozdrojovic nebo Jundrova. Všechny trasy jsou doplněny o aktuální fotografie přímo z míst, které mapa doporučuje projet. Milovníci cykloturistiky si tak mapu mohou pořídit za 99 korun, ovšem s největší pravděpodobností do konce letošní sezóny stihnou už jen pár výletů. Otázkou totiž zůstává, zda by nebylo lepší mapu vydat na jaře, kdy čeká na cyklisty několik krásných měsíců, než ji vydávat na podzim, tedy v době kdy počasí cyklistům už příliš nepřeje a brzy je donutí kola zazimovat a vytáhnout opět až na jaře.

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Začíná období viróz, a ačkoliv jde o nepříjemné onemocnění, většinou jeho léčba nevyžaduje zásah záchranářů a výjezd resuscitačního vozu. Jihomoravští záchranáři přesto evidují desítky hovorů denně...
14.11.2018 - 15:30
V pondělí dopoledne přijali policisté stručné oznámení o tom , že se mezi auty ve Štouračově ulici prochází kůň bez doprovodu.
14.11.2018 - 15:08
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Úřad začne vracet peníze rezidentům, kteří za první auto před změnou ceníku zaplatili 600 korun. Změna se týká druhé vlny parkování. Vrácení peněz je ale podmíněné žádostí.
14.11.2018 - 07:00
Ruské kolo na Moravském náměstí už stojí Foto: Centrum news
Už za deset dní v Brně začne opravdová vánoční atmosféra. Vánoční trhy na čtyřech brněnských náměstí odstartují 23. listopadu, takže intenzivní přípravy na vánoční Brno jsou v plném proudu.
13.11.2018 - 13:58
Koncerty se uskuteční v DRFG aréně Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Legendární kapela Lucie dnes v Ostravě startuje své turné, na kterém zahraje nejen své hity, ale také písničky z nového alba EvoLucie. V Brně bude mít rovnou dva koncerty, které se uskuteční 17. a 18...
13.11.2018 - 06:00
Dělníky vystřídají stánky Foto: MMB
Po několika měsících se otevírá opravené Dominikánské náměstí. Při celkové rekonstrukci byly opraveny všechny inženýrské sítě, proběhl archeologický výzkum, na hotové náměstí pak přibyly stromy a...
12.11.2018 - 19:40
Komentáře