Reklama
reklama

Kam na svátky? Kromě „Svoboďáku“ láká i Slovanské hradiště

Nebaví vás prodírat se přes svátky zalidněným centrem jihomoravské metropole? Udělejte si výlet do Mikulčic. Pracovníci a pracovnice tamní pobočky Masarykova muzea chystají pro návštěvníky Slovanského hradiště na Velikonoce řady tematicky zaměřených akcí.

Otevřeno bude po celé Velikonoce, a to včetně Velkého pátku a Velikonočního pondělí. Provozní doba je od 9 do 17:30 hodin. Věž a galerie jsou přístupné průběžně.

Na Bílou sobotu 20. dubna bude od 15 do 17:30 hodin možné navštívit tematické velikonoční tvořivé dílny s výukou tvorby kraslic s voskovým reliéfem a ukázkou vrtaných kraslic. Program povedou Božena Koubková a Petra Zugárková ze spolku „Baby z Jamy“ z nedalekého Týnce. Součástí programu budou též dílničky pro rodiče s dětmi, kde bude možno vyrobit si jak kraslice, tak další velikonoční dekorace.

V galerii návštěvnického centra bude před velikonočními svátky nově nainstalována výstava fotografií z cyklu Člověk a víra. Duchovní a náboženská témata zaznamenala řada fotografů, jejichž snímky třetím rokem obohacují dekoraci Slovanského hradiště.

Slovanské hradiště v Mikulčicích je národní kulturní památkou. V 8. a 9. bylo velkomoravským hradem s podhradím na ostrovech v řečišti toku Moravy o rozloze 50 hektarů. Hradiště je považováno za možné místo působení věrozvěstů Cyrila a Metoděje. Aspiruje o zápis na listinu UNESCO.

Zdroj: TZ

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
V neděli 5. května 2019 se v areálu brněnské Riviéry uskuteční již 5. ročník Festivalu těhotenství a rodiny. Pro návštěvníky je připravena řada odborných přednášek a workshopů, happening Mám svou...
19.04.2019 - 09:23
Minibus Foto: MMB
Překonat vzdálenosti na největším brněnském hřbitově pomůže zejména starším lidem minibus. Třikrát za hodinu objede hřbitov po vyznačené trase a zastaví kdekoli na znamení. Pokud se jeho využití...
18.04.2019 - 12:55
Hořící vlak Foto: HZS JMK
Osobní vagón blízko brněnského AZ Toweru začal ve středu před devátou hodinou večer hořet. Hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu.
18.04.2019 - 05:00
Losování Foto: MMB
Celkem 47 jihomoravských firem si včera odneslo kreativní voucher v podobě poukazu na spolupráci s regionálními kreativci ve výši až 100 tisíc korun. O tom, kdo si voucher odnesl, rozhodl los.
17.04.2019 - 15:53
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Ke srážce nákladního auta s dodávkou došlo dnes před sedmou hodinou ráno na silnici u Polánky poblíž Ivančic. Šedesátiletý řidič dodávky na místě svým zraněním podlehl.
17.04.2019 - 11:52
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Čtvrtý ročník festivalu Ochutnej svět nabídne 26. a 27. dubna chutě a vůně z celého světa. Návštěvníci ochutnají hmyz, africkou kuchyni nebo třeba havajské Poke.
17.04.2019 - 08:00
Komentáře