Reklama
reklama

Kam na svátky? Kromě „Svoboďáku“ láká i Slovanské hradiště

Nebaví vás prodírat se přes svátky zalidněným centrem jihomoravské metropole? Udělejte si výlet do Mikulčic. Pracovníci a pracovnice tamní pobočky Masarykova muzea chystají pro návštěvníky Slovanského hradiště na Velikonoce řady tematicky zaměřených akcí.

Otevřeno bude po celé Velikonoce, a to včetně Velkého pátku a Velikonočního pondělí. Provozní doba je od 9 do 17:30 hodin. Věž a galerie jsou přístupné průběžně.

Na Bílou sobotu 20. dubna bude od 15 do 17:30 hodin možné navštívit tematické velikonoční tvořivé dílny s výukou tvorby kraslic s voskovým reliéfem a ukázkou vrtaných kraslic. Program povedou Božena Koubková a Petra Zugárková ze spolku „Baby z Jamy“ z nedalekého Týnce. Součástí programu budou též dílničky pro rodiče s dětmi, kde bude možno vyrobit si jak kraslice, tak další velikonoční dekorace.

V galerii návštěvnického centra bude před velikonočními svátky nově nainstalována výstava fotografií z cyklu Člověk a víra. Duchovní a náboženská témata zaznamenala řada fotografů, jejichž snímky třetím rokem obohacují dekoraci Slovanského hradiště.

Slovanské hradiště v Mikulčicích je národní kulturní památkou. V 8. a 9. bylo velkomoravským hradem s podhradím na ostrovech v řečišti toku Moravy o rozloze 50 hektarů. Hradiště je považováno za možné místo působení věrozvěstů Cyrila a Metoděje. Aspiruje o zápis na listinu UNESCO.

Zdroj: TZ

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Brněnským sportovcem roku je opět Adam Ondra Foto: MMB
Adam Ondra opět kraluje brněnským sportovcům. Titul sportovce Brna vybojoval již pošesté v řadě. Druhý se umístil střelec Jiří Lipták a pomyslný bronz vybojoval cyklista Tomáš Bábek. Nejlepším...
13.12.2019 - 11:38
Poslat dopis Ježíškovi, vyrobit vánoční ozdoby nebo se podívat na pohádkový příběh mohou už o tomto víkendu děti v Infocentru Jaderné elektrárny Dukovany. Třetí adventní víkend tak bude v infocentru...
13.12.2019 - 08:44
V noclehárnách mohou přespat lidé i se psy Foto: MMB
V předvánočním týdnu umístí Odbor sociální péče MMB do brněnských nocleháren pět zateplených bud pro psy bezdomovců. Lidé bez domova častokrát v zimě nevyužívají noclehárny kvůli tomu, že si tam s...
12.12.2019 - 13:07
Zastávka se zelenou střechou Foto: MMB
Ústřední hřbitov a Výstaviště – hlavní vstup. Na těchto zastávkách MHD využijí cestující nové přístřešky. Na rozdíl od ostatních mají zelenou střechu, díky kterým budou částečně ochlazovat své okolí.
12.12.2019 - 07:00
Nového moderního bazénu se dočkali žáci ze základní školy Arménská v městské části Brno – Bohunice. Zdejší keramický bazén byl v provozu od roku 1977. V posledních letech už však byl jeho stav...
11.12.2019 - 21:26
Po roce se hlavní nádraží znovu otevře Foto: MMB
V neděli 15. prosince skončí výluka na hlavním vlakovém nádraží v Brně. Vlaky, které kvůli jeho rekonstrukci stavěly na židenickém a provizorním dolním nádraží, se vracejí zpět na hlavní nádraží.
11.12.2019 - 10:53
Komentáře