Reklama
reklama

Kam letos poputují znojemské dotace?

Kultura v čele s Hudebním festivalem Znojmo, Svaz postižených civilizačními chorobami i sociální služby a rodinné aktivity.

To je jen krátký výčet oblastí, které poslední únorové pondělí podpořili znojemští radní. Dotaci naopak odmítli udělit profesionální fotbalistům 1. SC Znojmo, fi nance obdrží pouze klubová mládež. Proč?

„Jak jsme informovali již dříve, oba kluby v řádné žádosti o dotaci uvedly nepravdivé informace o bezdlužnosti vůči městu, kterou deklarovaly v čestném prohlášení. Bezdlužnost vůči městu a jeho příspěvkovým organizacím je ale jednou ze zásadních podmínek pravidel pro udělení dotace, což bylo důvodem, proč radní již dříve nedoporučili zastupitelstvu dotace schválit,“ sdělila tisková mluvčí znojemské radnice Zuzana Pastrňáková. „Zastupitelé se rozhodli částkou 1,8 milionů korun podpořit klub 1. SC Znojmo – mládež, neboť podpora mládežnického sportu a sportování dětí a mládeže obecně je prioritou radnice,“ dodala.

Pro oblast sportu město celkově vyčlenilo pro letošní rok 24 milionů korun. Mezi úspěšné žadatele patří například hokejoví Orli včetně mládeže, oddíl fl orbalu a oddíl amerického fotbalu Knights z TJ Znojmo či volejbalisté z Přímětic. Z kulturních akcí nejvíce zabodoval Hudební festival Znojmo, který získal podporu ve výši 800 tisíc korun, uspěl například i květnový Festival vína VOC Znojmo a v rámci individuálních dotací mysleli zastupitelé rovněž na vinařský turistický autobus Vinobus VOC Znojmo. Více než milion korun pošle Znojmo i na podporu volnočasových aktivit dětí, mládeže a seniorů.Sociální služby a rodinné aktivity Kromě kultury a volnočasových aktivit znojemští zastupitelé podpořili i sociální oblast. „Na tyto dotační programy jsme vyčlenili v rozpočtu na rok 2020 částku 25,5 milionů korun. Nutno ale připomenout, že sociální oblast podporujeme především prostřednictvím Centra sociálních služeb, své příspěvkové organizace, a to provozním příspěvkem převyšujícím výši 17 milionů korun,“ uvedl místostarosta Znojma Jan Blaha.

Právě Centrum sociálních služeb Znojmo, které poskytuje celoročně ambulantní, pobytové i terénní služby v rámci osmi sociálních služeb, získalo díky dotačnímu programu příspěvek převyšující 13 milionů korun, a to nad rámec zmíněného provozního příspěvku. Na zajištění sociálních služeb poputuje například 6 milionů korun i do Oblastní charity Znojmo. V rámci podpory rodinných aktivit pošle vedení města 200 tisíc korun Rodinnému centru Maceška a stejná částka poputuje i do Mateřského centra Miniklub Znojmo.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Rada městské části Brno-střed rozhodla o odpuštění poplatku za služby všem prodejcům na Zelném trhu, a to s platností od 1. července až do 7. listopadu, kdy končí sezona prodeje na tržišti.
14.07.2020 - 15:36
Západní část areálu Špitálka se promění v moderní chytrou nízkoenergetickou čtvrť. Na konci května letošního roku postoupil čtyři roky chystaný projekt do své další fáze.
14.07.2020 - 09:23
Dočasné zrušení přechodu před Vaňkovkou na ulici Úzké se podepsalo na zmatcích, které často předváděli nebezpečně přecházející chodci.
13.07.2020 - 16:52
Zájemci o komentované prohlídky si můžou vybrat z několika vypsaných termínů.
13.07.2020 - 08:39
Pod lavičkami, mezi garážemi, v křoví i u kolejí, všude tam se v průběhu čtvrtka pohybovali brněnští strážníci při cíleném sběru pohozených injekčních stříkaček.
12.07.2020 - 10:46
Ředitelství silnic a dálnic zahajuje dnes 12. července Celostátní sčítání dopravy 2020.
12.07.2020 - 07:29
Komentáře