Reklama
reklama

Již na podzim by mohly fungovat vysněné schody pod Petrovem

Propojení ulice Bašty s ulicí Nádražní si Brňané přejí spoustu let. Nyní to vypadá, že by konečně mohlo dojít k výstavbě schodů a již na podzim by se po nich mohli projít první zájemci.
Předpokládaný návrh schodiště mezi ulicí Bašty a ulicí Nádražní

Jedná se o velmi frekventovanou lokalitu a propojení těchto dvou ulic je velmi zásadní. Lidé si v současné době zkracují cestu svahem, což je nebezpečné nejen pro ně, ale také devastující pro samotný svah. Městská část Brno-střed ve spolupráci s Veřejnou zelení města Brna získala potřebné finance na výstavbu schodů z volných zdrojů Statutárního města Brna, které se rozdělovaly na posledním jednání zastupitelstva. Díky tomuto aktu je možné začít s výstavbou schodiště podle návrhu architekta Petra Hrůši, na jehož projekt je již vydáno stavební povolení.

Schodiště by mělo být řešeno do tvaru písmene L a jeho předpokládaná délka je 22 metrů a má obsahovat celkem 56 stupňů. Vybudování schodiště by mělo přispět k celkové revitalizaci dlouho zanedbávaného prostředí, především pak pomůže oživit prostředí jižních svahů Petrova. Samotná výstavba schodů bude spadat pod Veřejnou zeleň města Brna. Konkrétní projekt by měl být zpracován do konce léta a schodiště by mohlo být hotové na podzim. Celkový projekt pak vyjde město na 1,7 milionu korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Už to bude téměř měsíc, kdy se silnice v brněnském středu zahalily do modré barvy. Jak se vede modrým zónám a jak funguje rezidentní parkování v reálu?
23.09.2018 - 18:18
K neobvyklému obyvateli řeky Svitavy vyrazili v pátek dopoledne strážníci do Tkalcovské ulice.
23.09.2018 - 08:54
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Komentáře