Reklama
reklama

Již na podzim by mohly fungovat vysněné schody pod Petrovem

Propojení ulice Bašty s ulicí Nádražní si Brňané přejí spoustu let. Nyní to vypadá, že by konečně mohlo dojít k výstavbě schodů a již na podzim by se po nich mohli projít první zájemci.
Předpokládaný návrh schodiště mezi ulicí Bašty a ulicí Nádražní

Jedná se o velmi frekventovanou lokalitu a propojení těchto dvou ulic je velmi zásadní. Lidé si v současné době zkracují cestu svahem, což je nebezpečné nejen pro ně, ale také devastující pro samotný svah. Městská část Brno-střed ve spolupráci s Veřejnou zelení města Brna získala potřebné finance na výstavbu schodů z volných zdrojů Statutárního města Brna, které se rozdělovaly na posledním jednání zastupitelstva. Díky tomuto aktu je možné začít s výstavbou schodiště podle návrhu architekta Petra Hrůši, na jehož projekt je již vydáno stavební povolení.

Schodiště by mělo být řešeno do tvaru písmene L a jeho předpokládaná délka je 22 metrů a má obsahovat celkem 56 stupňů. Vybudování schodiště by mělo přispět k celkové revitalizaci dlouho zanedbávaného prostředí, především pak pomůže oživit prostředí jižních svahů Petrova. Samotná výstavba schodů bude spadat pod Veřejnou zeleň města Brna. Konkrétní projekt by měl být zpracován do konce léta a schodiště by mohlo být hotové na podzim. Celkový projekt pak vyjde město na 1,7 milionu korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Komentáře