Reklama
reklama

Jihomoravští Zelení si zvolili nové vedení. V čele mají Továrkovou a Korčáka

Delegáti Strany zelených Jihomoravského kraje zvolili novou dvojici do čela krajské organizace. Spolupředsedkyní se stala Helena Továrková, spolupředsedou pak Alvin Korčák.

Strana zelených Jihomoravského kraje hlásí v čele krajské organizace dvě nová jména. Posty spolupředsedkyně a spolupředsedy od nynějška patří ředitelce Nadace Veronica Heleně Továrkové a studentu sociologie na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity Alvinu Korčákovi. Na pozicích nahradili židenickou zastupitelku Janu Šťastnou a člena Předsednictva Strany zelených Jendu Perlu.

Továrková i Korčák získali jednomyslnou podporu jihomoravských delegátů. „Hájíme zdravé životní prostředí důležité pro kvalitní život náš všech. Mým  cílem v krajském vedení je tedy dovést jihomoravské zelené k dobrému výsledku v podzimních komunálních a senátních volbách, abychom v naší práci mohli pokračovat,” uvedla Helena Továrková.

O tom, kam by měli jihomoravští Zelení směřovat, má jasno i student a bloger Alvin Korčák. „Aktuálně je mým hlavním cílem dostávat mladé do politiky a probudit v nich zájem spoluutvářet jejich vlastní budoucnost,“ sdělil Korčák.

Ve funkci spolupředsedů vystřídali Továrková a Korčák dvojici Jana Šťastná a Jenda Perla, kteří na své funkce rezignovali. „Oba dva jsme hodně vytížení, já se připravuji na komunální volby v Židenicích, Jenda Perla se stal členem celostátního předsednictva Zelených,” vysvětlila Jana Šťastná.

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Pletení pomlázky, barvení vajíček, mrskut a také hodování. To vše neodmyslitelně patří k období Velikonoc. Chcete si dosyta užít vše, co svátky jara nabízejí, ale zároveň se nemuset strachovat, že se...
19.04.2019 - 10:19
V neděli 5. května 2019 se v areálu brněnské Riviéry uskuteční již 5. ročník Festivalu těhotenství a rodiny. Pro návštěvníky je připravena řada odborných přednášek a workshopů, happening Mám svou...
19.04.2019 - 09:23
Minibus Foto: MMB
Překonat vzdálenosti na největším brněnském hřbitově pomůže zejména starším lidem minibus. Třikrát za hodinu objede hřbitov po vyznačené trase a zastaví kdekoli na znamení. Pokud se jeho využití...
18.04.2019 - 12:55
Hořící vlak Foto: HZS JMK
Osobní vagón blízko brněnského AZ Toweru začal ve středu před devátou hodinou večer hořet. Hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu.
18.04.2019 - 05:00
Losování Foto: MMB
Celkem 47 jihomoravských firem si včera odneslo kreativní voucher v podobě poukazu na spolupráci s regionálními kreativci ve výši až 100 tisíc korun. O tom, kdo si voucher odnesl, rozhodl los.
17.04.2019 - 15:53
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Ke srážce nákladního auta s dodávkou došlo dnes před sedmou hodinou ráno na silnici u Polánky poblíž Ivančic. Šedesátiletý řidič dodávky na místě svým zraněním podlehl.
17.04.2019 - 11:52
Komentáře