Reklama
reklama

Jihomoravští Zelení si zvolili nové vedení. V čele mají Továrkovou a Korčáka

Delegáti Strany zelených Jihomoravského kraje zvolili novou dvojici do čela krajské organizace. Spolupředsedkyní se stala Helena Továrková, spolupředsedou pak Alvin Korčák.

Strana zelených Jihomoravského kraje hlásí v čele krajské organizace dvě nová jména. Posty spolupředsedkyně a spolupředsedy od nynějška patří ředitelce Nadace Veronica Heleně Továrkové a studentu sociologie na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity Alvinu Korčákovi. Na pozicích nahradili židenickou zastupitelku Janu Šťastnou a člena Předsednictva Strany zelených Jendu Perlu.

Továrková i Korčák získali jednomyslnou podporu jihomoravských delegátů. „Hájíme zdravé životní prostředí důležité pro kvalitní život náš všech. Mým  cílem v krajském vedení je tedy dovést jihomoravské zelené k dobrému výsledku v podzimních komunálních a senátních volbách, abychom v naší práci mohli pokračovat,” uvedla Helena Továrková.

O tom, kam by měli jihomoravští Zelení směřovat, má jasno i student a bloger Alvin Korčák. „Aktuálně je mým hlavním cílem dostávat mladé do politiky a probudit v nich zájem spoluutvářet jejich vlastní budoucnost,“ sdělil Korčák.

Ve funkci spolupředsedů vystřídali Továrková a Korčák dvojici Jana Šťastná a Jenda Perla, kteří na své funkce rezignovali. „Oba dva jsme hodně vytížení, já se připravuji na komunální volby v Židenicích, Jenda Perla se stal členem celostátního předsednictva Zelených,” vysvětlila Jana Šťastná.

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Chcete si dát řádně do těla, ponořit se do vodní lázně, nebo se jen tak povalovat na slunci u bazénu? Není nic snazšího než zajít do fitness či wellness centra, případně na koupaliště. Komu by se...
24.08.2019 - 11:30
Cestující městskou hromadnou dopravou si budou muset zvyknout na další výluku. Tentokrát se však jedná o jednu z největších a nejdelších. Řeč je o výluce tramvaje číslo 1, která se dotkne zejména...
24.08.2019 - 08:13
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Více než rok potrvá dopravní omezení v Bohunické ulici. Dělníci zde budou rekonstruovat vodovod a stoku, které jsou v havarijním stavu a na hranici životnosti. Stavební práce začnou v září.
23.08.2019 - 07:00
O velkém štěstí může hovořit mladík, jehož včera v podvečer u haly Rondo smetla tramvaj. Ze střetu vyvázl se středně těžkými zraněními. Příčinou nehody bylo, že se místo dopravní situace věnoval...
22.08.2019 - 15:50
V pátek si Brno připomene pád totality pobaltských států Foto: MMB
Národními barvami Litvy, Lotyšska a Estonska se v pátek večer rozsvítí Mahenovo divadlo, Husa na provázku a fontána u Janáčkova divadla. Město se tak symbolicky připojí k iniciativě Díky, že můžem,...
22.08.2019 - 11:42
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Od 30. září čeká na řidiče parkující v Brně řada změn. Nová pravidla představili brněnští radní už v březnu. Nyní odstartovala informační kampaň, díky níž se každý může seznámit s novinkami.
22.08.2019 - 07:00
Komentáře