Reklama
reklama

Jihomoravští zastupitelé ocenili deset osobností jižní Moravy

Cenu Jihomoravského kraje převzalo v pondělí 6. listopadu deset osobností. Zastupitelé cenu udělují lidem, kteří jsou s jižní Moravou nějak spojeni, ať už se zasloužili o její rozvoj nebo se tam třeba narodily.
Ilustrační foto

Nejdůležitějším kritériem je spojení s jižní Moravou. Oceněný člověk se mohl zasloužit o rozvoj kraje, mohl se v něm narodit a udělat něco výjimečného či hrdinského, nebo jeho dílo mohlo dobře reprezentovat právě jižní Moravu. Důvodů k ocenění může být více. Každý z deseti oceněných si svoji cenu zasloužil jinak.

Mezi ty, kteří dostali ocenění, patří Bohumil Robeš, Vilém Koutník, Ladislav Černý, Zdeněk Doležel, Miroslav Kasáček, Bohumil Hlaváček, Jaromír Hanák, Zdeněk Novák, Mojmír Bártek a Miroslav Jandásek.

O osobnostech, kterým byla cena udělena, rozhodli krajští zastupitelé na svém zasedání 21. září 2017. Samotné předání pak proběhlo v sále konventu Milosrdných bratří v Brně. Bývalý politický vězeň Bohumil Robeš dostal ocenění za hrdinské činy a novinář Bohumil Hlaváček za angažovanost a reprezentaci kraje

Cena se uděluje od roku 2004. K jejím dosavadním držitelům patří například pilotka Hana Zejdová, plavkyně Yvetta Hlaváčová, sochař Jiří Netík nebo válečný veterán Emil Boček.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře