Reklama
reklama

Jihomoravští zastupitelé ocenili deset osobností jižní Moravy

Cenu Jihomoravského kraje převzalo v pondělí 6. listopadu deset osobností. Zastupitelé cenu udělují lidem, kteří jsou s jižní Moravou nějak spojeni, ať už se zasloužili o její rozvoj nebo se tam třeba narodily.
Ilustrační foto

Nejdůležitějším kritériem je spojení s jižní Moravou. Oceněný člověk se mohl zasloužit o rozvoj kraje, mohl se v něm narodit a udělat něco výjimečného či hrdinského, nebo jeho dílo mohlo dobře reprezentovat právě jižní Moravu. Důvodů k ocenění může být více. Každý z deseti oceněných si svoji cenu zasloužil jinak.

Mezi ty, kteří dostali ocenění, patří Bohumil Robeš, Vilém Koutník, Ladislav Černý, Zdeněk Doležel, Miroslav Kasáček, Bohumil Hlaváček, Jaromír Hanák, Zdeněk Novák, Mojmír Bártek a Miroslav Jandásek.

O osobnostech, kterým byla cena udělena, rozhodli krajští zastupitelé na svém zasedání 21. září 2017. Samotné předání pak proběhlo v sále konventu Milosrdných bratří v Brně. Bývalý politický vězeň Bohumil Robeš dostal ocenění za hrdinské činy a novinář Bohumil Hlaváček za angažovanost a reprezentaci kraje

Cena se uděluje od roku 2004. K jejím dosavadním držitelům patří například pilotka Hana Zejdová, plavkyně Yvetta Hlaváčová, sochař Jiří Netík nebo válečný veterán Emil Boček.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Podle dostupných údajů žije v České republice téměř třetina obyvatel v panelových domech. Blížíte-li se k velkoměstům, již z dálky vás ve většině případů vítá šedá náruč okrajových sídlišť. V žádném...
17.11.2017 - 09:15
Kniha Normalizační Brno
Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studenstva připomene studentský průvod i výstava fotografií normalizačního Brna.
16.11.2017 - 16:43
Město převzalo vánoční strom
Vánoční strom, který každý rok zdobí náměstí Svobody, Brno opět převzalo od Bílovic nad Svitavou. Včera se uskutečnilo slavností předání 18 metrů vysokého smrku ztepilého. Byla přítomna i...
16.11.2017 - 07:58
Fotka klubu z roku 2014
Klub na ulici Leitnerova prošel stavebními úpravami. Z barové místnosti se stala kavárna a sál se rozšířil a zrekonstruoval. Zřizovatel chce z Leitnerky vytvořit kulturní centrum Starého Brna.
15.11.2017 - 14:19
Alkohol v Brně prodalo mladistvému 16 z 18 provozoven
Inspektoři České obchodní inspekce zkontrolovali osmnáct brněnských provozoven, zda mladistvým prodají alkohol. V šestnácti z nich nedodrželi zákon a alkohol prodali.
15.11.2017 - 07:58
Brněnští radní dnes schválili vybudování wellness v plaveckém stadionu za Lužánkami. Nabídne třeba sauny, vířivku nebo relaxační bazén.
14.11.2017 - 18:20
Komentáře