Reklama
reklama

Jihomoravští záchranáři budou jezdit v elektromobilu

K testování i k využití v ostrém provozu bude jihomoravským záchranářům sloužit vůz BMW i3. Elektromobil se žlutými záchranářskými polepy se v ulicích objeví už 8. listopadu.
Ilustrační foto

Automobilka záchranné službě zapůjčila vozidlo na šest měsíců. Nejprve se vůz dostane do rukou technikům, kteří prověří jeho vlastnosti ve vztahu k možnému budoucímu využití pro zdravotnický provoz. Hned poté elektromobil vyzkoušejí na jihomoravských silnicích.

„Žijeme ve 21. století, kdy je elektromobilita na vzestupu a lze očekávat, že tento trend se v budoucnosti dotkne i provozu zdravotnické záchranné služby,“ řekl ředitel jihomoravských záchranářů Milan Klusák.

Elektromobil splňuje speciální podmínky pro práci záchranářů. Je upravený a vybavený technologiemi tak, aby splňoval vyhlášku pro převoz zdravotnických pracovníků a krevních derivátů. Má samozřejmě i majáky a výstražná světla.

„Jsme rádi, že jsme dostali možnost si auto osahat, vyzkoušet ve zdravotnickém provozu, posoudit, jaké má jízdní vlastnosti a zda má vyhovující prostorového uspořádání.  Zkrátka otestujeme, jestli je pro záchrannou službu do budoucna využitelné,“ dodal Klusák.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Odtahová služba na Zelném trhu v Brně Foto: Centrum news
Neoprávněné parkování v modrých zónách se řidičům v Brně nemusí vyplatit. Místo pokuty je čeká rovnou odtažené auto.
16.10.2018 - 10:35
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Zmateného muže skákajícího před projíždějící auta zahlédl muž na Lesné. Kvůli obavě o jeho zdraví přivolal strážníky. Muž hlídce ale nedokázal říct ani své jméno.
16.10.2018 - 08:00
Zábrdovický most Foto: Google maps
Na celých 15 měsíců uzavřou opravy Zábrdovický most spolu se Zábrdovickou ulicí. Uzavírka začne v sobotu 20. října. Chodci mohou pro přechod řeky Svitavy využít lávku, řidiči ale budou muset most...
15.10.2018 - 13:50
V nákupním centru AVION Shopping park Brno se ve dnech 19. - 20. října 2018 uskuteční festival s názvem Senioři v akci. Tento festival je určený nejen seniorům, ale všem, kteří mají chuť se dozvědět...
15.10.2018 - 10:58
Modré zóny Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Dodržování rezidentního parkování v Brně nyní hlídají strážníci, popřípadě jedno auto s kamerami. V budoucnu se ale chystá rozsáhlý kamerový systém, který bude kontrolovat vjezdy aut do modrých zón...
15.10.2018 - 08:00
Počátkem letošního roku zde došlo k ukončení provozu léčebny, před letními prázdninami budil areál naopak emoce kvůli umístění části nájemníků z ubytovny v Šámalově ulici. Nyní je vše jinak a začne...
14.10.2018 - 08:21
Komentáře