Reklama
reklama

Jihomoravští záchranáři budou jezdit v elektromobilu

K testování i k využití v ostrém provozu bude jihomoravským záchranářům sloužit vůz BMW i3. Elektromobil se žlutými záchranářskými polepy se v ulicích objeví už 8. listopadu.
Ilustrační foto

Automobilka záchranné službě zapůjčila vozidlo na šest měsíců. Nejprve se vůz dostane do rukou technikům, kteří prověří jeho vlastnosti ve vztahu k možnému budoucímu využití pro zdravotnický provoz. Hned poté elektromobil vyzkoušejí na jihomoravských silnicích.

„Žijeme ve 21. století, kdy je elektromobilita na vzestupu a lze očekávat, že tento trend se v budoucnosti dotkne i provozu zdravotnické záchranné služby,“ řekl ředitel jihomoravských záchranářů Milan Klusák.

Elektromobil splňuje speciální podmínky pro práci záchranářů. Je upravený a vybavený technologiemi tak, aby splňoval vyhlášku pro převoz zdravotnických pracovníků a krevních derivátů. Má samozřejmě i majáky a výstražná světla.

„Jsme rádi, že jsme dostali možnost si auto osahat, vyzkoušet ve zdravotnickém provozu, posoudit, jaké má jízdní vlastnosti a zda má vyhovující prostorového uspořádání.  Zkrátka otestujeme, jestli je pro záchrannou službu do budoucna využitelné,“ dodal Klusák.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Podle dostupných údajů žije v České republice téměř třetina obyvatel v panelových domech. Blížíte-li se k velkoměstům, již z dálky vás ve většině případů vítá šedá náruč okrajových sídlišť. V žádném...
17.11.2017 - 09:15
Kniha Normalizační Brno
Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studenstva připomene studentský průvod i výstava fotografií normalizačního Brna.
16.11.2017 - 16:43
Město převzalo vánoční strom
Vánoční strom, který každý rok zdobí náměstí Svobody, Brno opět převzalo od Bílovic nad Svitavou. Včera se uskutečnilo slavností předání 18 metrů vysokého smrku ztepilého. Byla přítomna i...
16.11.2017 - 07:58
Fotka klubu z roku 2014
Klub na ulici Leitnerova prošel stavebními úpravami. Z barové místnosti se stala kavárna a sál se rozšířil a zrekonstruoval. Zřizovatel chce z Leitnerky vytvořit kulturní centrum Starého Brna.
15.11.2017 - 14:19
Alkohol v Brně prodalo mladistvému 16 z 18 provozoven
Inspektoři České obchodní inspekce zkontrolovali osmnáct brněnských provozoven, zda mladistvým prodají alkohol. V šestnácti z nich nedodrželi zákon a alkohol prodali.
15.11.2017 - 07:58
Brněnští radní dnes schválili vybudování wellness v plaveckém stadionu za Lužánkami. Nabídne třeba sauny, vířivku nebo relaxační bazén.
14.11.2017 - 18:20
Komentáře