Reklama
reklama

Jihomoravští záchranáři budou jezdit v elektromobilu

K testování i k využití v ostrém provozu bude jihomoravským záchranářům sloužit vůz BMW i3. Elektromobil se žlutými záchranářskými polepy se v ulicích objeví už 8. listopadu.
Ilustrační foto

Automobilka záchranné službě zapůjčila vozidlo na šest měsíců. Nejprve se vůz dostane do rukou technikům, kteří prověří jeho vlastnosti ve vztahu k možnému budoucímu využití pro zdravotnický provoz. Hned poté elektromobil vyzkoušejí na jihomoravských silnicích.

„Žijeme ve 21. století, kdy je elektromobilita na vzestupu a lze očekávat, že tento trend se v budoucnosti dotkne i provozu zdravotnické záchranné služby,“ řekl ředitel jihomoravských záchranářů Milan Klusák.

Elektromobil splňuje speciální podmínky pro práci záchranářů. Je upravený a vybavený technologiemi tak, aby splňoval vyhlášku pro převoz zdravotnických pracovníků a krevních derivátů. Má samozřejmě i majáky a výstražná světla.

„Jsme rádi, že jsme dostali možnost si auto osahat, vyzkoušet ve zdravotnickém provozu, posoudit, jaké má jízdní vlastnosti a zda má vyhovující prostorového uspořádání.  Zkrátka otestujeme, jestli je pro záchrannou službu do budoucna využitelné,“ dodal Klusák.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Kontrola ledu Foto: Centrum news
Muž si chtěl v Králově Poli zkrátit cestu přes jezírko. To ale nebylo dostatečně zamrzlé a muž se propadl do ledové vody. Nebýt náhodného kolemjdoucího, patrně by utonul.
24.01.2018 - 07:23
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Komentáře