Reklama
reklama

Jihomoravský kraj opraví mosty na Fryčajově v Brně a průtah Valtrovicemi

Radní Jihomoravského kraje odklepli opravy mostů přes náhon a přes řeku Svitavu v ulici Fryčajova v Brně a rekonstrukci půlkilometrového úseku silnice ve Valtrovicích na Znojemsku. Práce podle náměstka Jihomoravského kraje pro dopravu Romana Hanáka (ČSSD) začnou v únoru příštího a v září letošního roku.

Opravy obou mostů vyjdou dle odhadů na více než 29 milionů korun. „U mostů na Fryčajově opravíme nosné konstrukce obou mostů a položíme nové železobetonové desky a izolaci. Mosty dostanou i nové osvětlení,“ uvedl náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro dopravu Roman Hanák (ČSSD).

Ve Valtrovicích se dočká opravy 665 metrů dlouhý úsek silnice II/408. „Upravíme šířku silnice podle standardů, opravíme autobusové zálivy i zastávky a zbudujeme též novou kanalizaci,“ popsal Hanák. Na akci s odhadovanými náklady téměř 26 milionů korun přispěje obec více než 2,7 milionu korun. Zbytek doplatí kraj z dotací Integrovaného regionálního operačního programu a vlastního rozpočtu.

Zdroj: TZ

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Herečka Erika Stárková (35) se narodila v Novém Městě na Moravě. Mnoho diváků ji zaregistrovalo díky populárnímu seriálu Most!, ve kterém si zahrála transsexuálku Dášu. Patnáct let žila Erika...
21.09.2019 - 10:30
Z nevyužívaných areálů a brownfiledů nová místa k bydlení a vznik nových pozemků pro stavbu rodinných domů. A jeden společný jmenovatel. Územní plán.
21.09.2019 - 09:10
V Janáčkově divadle v Brně začíná nová sezóna a návštěvníci si hned první premiéru – operu Hoffmannovy povídky – užijí v kompletně renovované budově. Po rekonstrukcích foyer a zázemí dnes dělníci...
20.09.2019 - 20:08
Devět známých i méně známých osobností letos získá Cenu Jihomoravského kraje. Výjimečné persony jižní Moravy zvolili krajští zastupitelé. Mezi oceněnými je například herec Bolek Polívka nebo dráhař...
20.09.2019 - 15:49
Autobus vezl 23 cestující Foto: HZS JMK
Po střetu nákladního vozu a autobusu na ulici Vídeňská jedna cestující zemřela. Nehoda se stala včera odpoledne na tříproudové komunikaci na výjezdu z Brna, která byla během zásahu uzavřena.
20.09.2019 - 09:50
Výstava na Moravském náměstí Foto: MMB
Na Moravském náměstí si od včerejšího dne lidé prohlédnou na dvaadvaceti velkoformátových panelech fotografie, jejichž hlavním tématem je voda a její význam pro společnost.
20.09.2019 - 07:00
Komentáře