Reklama
reklama

Jihomoravské dožínky budou letos v Brně

Letošní 16. ročník Jihomoravských dožínek, se po dvou letech uskuteční opět v Brně, tentokrát v neděli 1. září od 10 hodin na Mendlově náměstí a v areálu Augustiniánského opatství. Součástí slavnosti bude dožínkový průvod městem, jarmark lidových řemesel a dožínkový trh, ukázka hospodářských zvířat a zemědělských strojů, chovatelská výstava i prezentace regionálních minipivovarů a vinařů.

Cílem akce je zviditelnit jihomoravské regionální zemědělství a jeho produkty, přiblížit je veřejnosti a zdůraznit tradiční význam zemědělství pro jižní Moravu. „Po dvou letech se krajská oslava úrody vrací do Brna. Připraven je bohatý program včetně pokusu o vytvoření největšího dožínkového věnce v České republice, o který se postarají na prostranství před bazilikou Nanebevzetí Panny Marie zástupci Mendelovy univerzity,“ uvedl hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek.

V dopoledním programu v areálu opatské zahrady vystoupí hudební těleso Mr Swing Brno, představí se Divadlo Kamarádi, dechová hudba Bojané a folklorní soubory Javorník a Jánošíček. Ve 13 hodin vyrazí dožínkový průvod městem od Žerotínova náměstí přes náměstí Svobody, Šilingrovo náměstí až na Mendlovo náměstí za doprovodu dechové hudby Palavanka. Program bude dále pokračovat dožínkovým pásmem folklórního kroužku Šohajíček Násedlovice, vyhlášením výsledků soutěží regionálních potravin a dalším kulturním programem, ve kterém vystoupí Dětské taneční studio Ondrášek.  

Jihomoravské dožínky se konají od roku 2004. Jedná se nejen o tradiční oslavu úrody na krajské úrovni, ale zejména pomáhají propagaci regionálních produktů od jihomoravských výrobců, jsou jedinečnou příležitostí pro prezentaci zemědělců a v neposlední řadě ukázkou folklórních tradic.

Zdroj: TZ

Autor: 
návštěvník
Aktuálně
Na tísňovou linku městské policie se včera odpoledne obrátil pracovník úřadu práce v centru města.
11.08.2020 - 18:56
Pátera Martina Středu, jezuitu, který sehrál klíčovou roli při obraně Brna před Švédy, připomene socha. Ta bude odhalena před kostelem Nanebevzetí Panny Marie v rámci festivalu Den Brna.
11.08.2020 - 12:29
Pozornost ženy upoutalo barevné klubko ukryté ve vysoké trávě nedaleko bytového domu v Bystrci. Když přišla blíž, uviděla asi dvoumetrového hada.
11.08.2020 - 08:12
Ještě 4 dny mohou ti, kdo splňují podmínky vládního programu COVID – Nájemné, požádat v jihomoravské metropoli o prominutí nájmu nebytových prostor.
10.08.2020 - 17:08
Na pobyt na jižní Moravě mohla kvůli vlastní roztržitosti nemile vzpomínat mladá žena z Prahy. Dovolenou jí zachránil sedmatřicetiletý poctivec.
10.08.2020 - 08:12
Společnost Uber představila ve své aplikaci novou bezpečnostní funkci, která zajistí, že pasažér vždy nastoupí do toho správného vozu a k tomu správnému řidiči. Uživatelé si nyní mohou zapnout funkci...
09.08.2020 - 09:23
Komentáře