Reklama
reklama

Jídlo, tanec, zpěv. Skupina Proty boty zve na benefiční večer

Integrovaná taneční skupina Proty boty zve na tradiční benefiční večer, který se pravidelně koná v závěru roku v divadle Barka. Dveře divadla se zájemcům otevřou 10. prosince v 19 hodin. Letošní večer bude výjimečný premiérou představení Do sebe, na kterém hudebně spolupracuje hudebnice Dorota Barová.

Inscenace Do sebe je zlatým hřebem večera. Jedná se o šesté představení skupiny, přičemž celým vystoupením rezonuje téma sovobdy. „Tentokrát jsme na téma svobody pohlédly více zevnitř. Vycházeli jsme z toho, že bez jakéhokoli nahlédnutí do svého nitra většinou nemůžeme poznat, kým nebo čím doopravdy jsme,“ uvedla Kateřina Hanzlíková, choreografka a režisérka představení.

Na benefičním večeru bude rovněž účinkovat spřátelená inkluzivní taneční skupina SEtkání se svým úryvkem z představení Kafkasia. Diváci se mohou taktéž těšit na obchůdky s kosmetikou, šperky a závěrečný raut připravený z pochutin, které vytváří samotní členové skupiny Proty boty. „Výtěžek z celé akce využijeme na činnost a aktivity skupiny. Večer je zároveň i poděkováním všem našim podporovatelům, dobrovolníkům, ale i přátelům a fanouškům, jejichž podpory si nesmírně ceníme,“ sdělila produkční skupiny, Karolína Balcárková.

Proty boty je integrovaná taneční skupina, která propojuje tanečníky se znevýhodněním a bez něj prostřednictvím tance. Věnují se tanečnímu a pohybovému divadlu a ve své autorské tvorbě přihlíží ke specifičnosti každého tanečníka. Pořádají hodiny a workshopy integrovaného a kreativního tance. Snaží se šířit myšlenku, že tančit a hýbat se může každý bez rozdílu. V Brně působí od roku 2001.

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Bezpečnější přecházení silnice a především zlepšení přístupu pro osoby s omezenou schopností. To je cílem rekonstrukce zastávky Grohova. Ta bude nově bezbariérová.
27.05.2020 - 16:08
Místo výmolů a prasklin vyrovnání povrchu ochrannou vrstvou mikrokoberce, který výrazně prodlouží životnost silnice. Nový živičný kabát dostanou v letošním a příštím roce čtyři úseky silnic II. třídy...
27.05.2020 - 09:00
Zásobárny pitné vody by Brňané mohli najít pod povrchem svého města. Tzv. artéská voda by mohla sloužit pro zásobování obyvatel města v případě dlouhotrvajícího sucha.
26.05.2020 - 08:15
Pondělní dopoledne se na jihomoravských silnicích neslo ve znamení nehod. V rozmezí tří hodin zasahovali hasiči u šesti dopravních střetů, během kterých se zranilo pět osob a zemřela mladá řidička.
25.05.2020 - 16:14
První návštěvníci mohou po více než dvouměsíční nucené pauze zavítat do jeskyní Moravského krasu, které se veřejnosti otevřely poslední květnové pondělí.
25.05.2020 - 12:52
V brněnských ulicích se mělo podle deklarace, kterou podepsalo město se společností ŠKODA AUTO DigiLab, objevit až 250 elektrických sdílených skútrů BeRider. Plány se však nyní kvůli současné situaci...
25.05.2020 - 07:20
Komentáře