Reklama
reklama

Jídlo, tanec, zpěv. Skupina Proty boty zve na benefiční večer

Integrovaná taneční skupina Proty boty zve na tradiční benefiční večer, který se pravidelně koná v závěru roku v divadle Barka. Dveře divadla se zájemcům otevřou 10. prosince v 19 hodin. Letošní večer bude výjimečný premiérou představení Do sebe, na kterém hudebně spolupracuje hudebnice Dorota Barová.

Inscenace Do sebe je zlatým hřebem večera. Jedná se o šesté představení skupiny, přičemž celým vystoupením rezonuje téma sovobdy. „Tentokrát jsme na téma svobody pohlédly více zevnitř. Vycházeli jsme z toho, že bez jakéhokoli nahlédnutí do svého nitra většinou nemůžeme poznat, kým nebo čím doopravdy jsme,“ uvedla Kateřina Hanzlíková, choreografka a režisérka představení.

Na benefičním večeru bude rovněž účinkovat spřátelená inkluzivní taneční skupina SEtkání se svým úryvkem z představení Kafkasia. Diváci se mohou taktéž těšit na obchůdky s kosmetikou, šperky a závěrečný raut připravený z pochutin, které vytváří samotní členové skupiny Proty boty. „Výtěžek z celé akce využijeme na činnost a aktivity skupiny. Večer je zároveň i poděkováním všem našim podporovatelům, dobrovolníkům, ale i přátelům a fanouškům, jejichž podpory si nesmírně ceníme,“ sdělila produkční skupiny, Karolína Balcárková.

Proty boty je integrovaná taneční skupina, která propojuje tanečníky se znevýhodněním a bez něj prostřednictvím tance. Věnují se tanečnímu a pohybovému divadlu a ve své autorské tvorbě přihlíží ke specifičnosti každého tanečníka. Pořádají hodiny a workshopy integrovaného a kreativního tance. Snaží se šířit myšlenku, že tančit a hýbat se může každý bez rozdílu. V Brně působí od roku 2001.

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Ministr vnitra Jan Hamáček navštívil brněnské hasiče. Cestu si udělal na dvě stanice Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje.
19.01.2020 - 16:00
V dalším týdnu čeká brňáky opravdu nabitý program. Spousta věcí se odehraje hlavně na krajském úřadě – například přijetí indonéské velvyslankyně v České republice.
19.01.2020 - 07:30
Zaplavat si se žraloky, potopit se ke korálovým útesům, proletět se v hejnu plameňáků, prohlédnout si pandu nebo se dívat lvům přímo do očí. To vše se dá zažít v centru Brna na Radnické 6. ZOO Brno...
18.01.2020 - 16:40
Od pondělí příštího týdne čeká řidiče změna dopravy na Žabovřeské. Řidiči, kteří pojedou z Bystrce na Hlinky budou nově využívat obslužnou komunikaci, která vede mezi stávající silnicí a řekou. Po...
18.01.2020 - 07:30
Třiadvacetiletý Slovák měl dostatek kuráže, aby se zeptal na cestu brněnských strážníků. Policistům někoho připomínal, tak se rozhodli ověřit jeho totožnost. Byl celostátně hledaný.
17.01.2020 - 19:00
Ministr vnitra Jan Hamáček předal policistům padesát tři nových aut. Jsou mezi nimi i elektromobily, které mohou občané měst spatřit v ulicích.
17.01.2020 - 15:30
Komentáře