Reklama
reklama

Jehnice a Mokrou horu spojí stezka

Pešky i na kole. Nově bude mezi oběma městskými částmi možné projít či projet bezpečně a rychle. Propojí je totiž stezka pro pěší i cyklisty. Ta povede podél stávající vozovky od Blanenské ulice po Tumaňanovu.

V lokalitě se v posledních letech navýšil počet obyvatel a s nimi vzrostla i frekventovanost automobilové dopravy. Chodci i cyklisti jsou tak na nepřehledném úseku vystaveni nebezpečí. Pokud se budou pohybovat mimo vozovku, budou chráněni a odlehne i řidičům. O bezpečnosti hovoří i náměstek primátora pro dopravu Matěj Hollan. Podle něj bude přínosem hlavně pro děti, které docházejí z Mokré Hory do jehnické základní školy.

Autor: 
Jana Danielová
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře