Reklama
reklama

Je tu první jarní knižní čtvrtek. Přináší patnáct knižních titulů a setkání s autory

První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě besedy a autorského čtení ve čtvrtek 22. března od 17 hodin v knihovně Jiřího Mahena v Brně.

Velký knižní čtvrtek je ve svátek všech milovníků světové i domácí literatury. Letos obohatil nabídku knihkupectví o kolekci 15 vybraných titulů světové beletrie, krimi, populárně-naučnou literaturu i literaturu faktu, memoáry a poutavé knížky pro děti a mládež. Intenzivní čtenářské zážitky Velký knižní čtvrtek umocní tematickým doprovodným programem s autorským čtením a besedou. Pozvání přijali Dagmar Pecková, Václava Jandečková, Daniel Petr, Martin Vopěnka, Tomáš Boukal, Aleš Palán. Akce se koná zítra 22. března v 17 h v Knihovně Jiřího Mahena v Brně.

Knihy, které si letos organizátoři Velkého knižního čtvrtku jsou například: román Mezi krásou a ošklivostí od Bryn Greenwood, Příběh ztracené holčičky od Eleny Ferrante, Nádherné kacířství od Lisy McInerney nebo historický román Gentleman v Moskvě od Američana Amora Towlese.

Fanoušky českých autorů pak potěší thriller Hřbitov nevěst od Tomáše Boukala, nebo thriller Sestra smrt od Daniela Petra.

Do škatulky dětské literatury pak lze zařadit fantasy Dívka, která upíjela měsíc od Kelly Branhill.

Knihovničku milovníků literatury faktu Velký knižní čtvrtek obohatí o knihu Falešné hranice. Příběhy akce „Kámen“ 1948–1951 od Václavy Jandečkové.

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Odtahová služba na Zelném trhu v Brně Foto: Centrum news
Neoprávněné parkování v modrých zónách se řidičům v Brně nemusí vyplatit. Místo pokuty je čeká rovnou odtažené auto.
16.10.2018 - 10:35
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Zmateného muže skákajícího před projíždějící auta zahlédl muž na Lesné. Kvůli obavě o jeho zdraví přivolal strážníky. Muž hlídce ale nedokázal říct ani své jméno.
16.10.2018 - 08:00
Zábrdovický most Foto: Google maps
Na celých 15 měsíců uzavřou opravy Zábrdovický most spolu se Zábrdovickou ulicí. Uzavírka začne v sobotu 20. října. Chodci mohou pro přechod řeky Svitavy využít lávku, řidiči ale budou muset most...
15.10.2018 - 13:50
V nákupním centru AVION Shopping park Brno se ve dnech 19. - 20. října 2018 uskuteční festival s názvem Senioři v akci. Tento festival je určený nejen seniorům, ale všem, kteří mají chuť se dozvědět...
15.10.2018 - 10:58
Modré zóny Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Dodržování rezidentního parkování v Brně nyní hlídají strážníci, popřípadě jedno auto s kamerami. V budoucnu se ale chystá rozsáhlý kamerový systém, který bude kontrolovat vjezdy aut do modrých zón...
15.10.2018 - 08:00
Počátkem letošního roku zde došlo k ukončení provozu léčebny, před letními prázdninami budil areál naopak emoce kvůli umístění části nájemníků z ubytovny v Šámalově ulici. Nyní je vše jinak a začne...
14.10.2018 - 08:21
Komentáře