Reklama
reklama

Je tu první jarní knižní čtvrtek. Přináší patnáct knižních titulů a setkání s autory

První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě besedy a autorského čtení ve čtvrtek 22. března od 17 hodin v knihovně Jiřího Mahena v Brně.

Velký knižní čtvrtek je ve svátek všech milovníků světové i domácí literatury. Letos obohatil nabídku knihkupectví o kolekci 15 vybraných titulů světové beletrie, krimi, populárně-naučnou literaturu i literaturu faktu, memoáry a poutavé knížky pro děti a mládež. Intenzivní čtenářské zážitky Velký knižní čtvrtek umocní tematickým doprovodným programem s autorským čtením a besedou. Pozvání přijali Dagmar Pecková, Václava Jandečková, Daniel Petr, Martin Vopěnka, Tomáš Boukal, Aleš Palán. Akce se koná zítra 22. března v 17 h v Knihovně Jiřího Mahena v Brně.

Knihy, které si letos organizátoři Velkého knižního čtvrtku jsou například: román Mezi krásou a ošklivostí od Bryn Greenwood, Příběh ztracené holčičky od Eleny Ferrante, Nádherné kacířství od Lisy McInerney nebo historický román Gentleman v Moskvě od Američana Amora Towlese.

Fanoušky českých autorů pak potěší thriller Hřbitov nevěst od Tomáše Boukala, nebo thriller Sestra smrt od Daniela Petra.

Do škatulky dětské literatury pak lze zařadit fantasy Dívka, která upíjela měsíc od Kelly Branhill.

Knihovničku milovníků literatury faktu Velký knižní čtvrtek obohatí o knihu Falešné hranice. Příběhy akce „Kámen“ 1948–1951 od Václavy Jandečkové.

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Oslavy z minulých let Foto. Dominik Stadler
Hlavní oslavy hokejového titulu s mistry extraligy se blíží. V sobotu 28. dubna se na Zelném trhu sejdou všichni ti, kteří právě zde během finálových bojů věrně fandili Kometě.
26.04.2018 - 10:54
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Čtrnáctiletého chlapce zezadu udeřil a povalil na zem o pět let starší muž. K incidentu došlo, když chlapec vystupoval z tramvaje na zastávce v Bohunicích. Agresor policii uvedl důvod napadení –...
26.04.2018 - 08:00
Festival RE:PUBLIKA letos připomene sté výročí vzniku Československa a devadesát let od otevření výstaviště. Důležitou součástí festivalu, který započne 26. května 2018 na brněnském výstavišti, bude...
25.04.2018 - 20:56
Čtyři veřejné stanice pro elektromobily vzniknou v Brně v příštím roce. Stanice vyrostou v blízkosti nebo v areálech velkých výrobních zdrojů Tepláren Brno – Červený mlýn, Staré Brno, Špitálka....
25.04.2018 - 19:21
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Výzkumníci z Fakulty informačních technologií VUT spolu s dalšími evropskými vědci vyvíjí přístroj na diagnostiku rakoviny prsu. V budoucnu by nová 3D technologie mohla nahradit klasický ultrazvuk i...
25.04.2018 - 12:02
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Na festivalu Ochutnej svět budou moct návštěvníci vyzkoušet jídlo z více než čtyřiceti zemí. Akce, která se uskuteční tento víkend na Malé Americe, nabídne také koncerty nebo školy vaření.
25.04.2018 - 07:47
Komentáře