Reklama
reklama

Je hotovo. Dělníci dokončili rekonstrukci Janáčkova divadla

V Janáčkově divadle v Brně začíná nová sezóna a návštěvníci si hned první premiéru – operu Hoffmannovy povídky – užijí v kompletně renovované budově. Po rekonstrukcích foyer a zázemí dnes dělníci dokončili poslední opravy parku a příjezdových cest kolem zadního vchodu.

Rekonstrukce budovy stála zhruba 630 milionů, na dalších 100 milionů přišlo vybavení místností nábytkem. Při renovaci řemeslníci dbali na zachování původní podoby z 60. let, pročež je interiér divadla ukázkou dobového designu. „Zahraniční kolegové zůstávají v údivu, jaké nádherné divadlo máme. Výzvou bude, abychom krásná místa naplnili smysluplným obsahem,“ uvedl ředitel Národního divadla Brno Martin Glaser.

Divadlo nyní disponuje moderní pokladnou přímo napojenou na podzemní garáže i foyer. Novým parkem, 500 opravených místností a jedním z nejmodernějších nahrávacích studií na světě. „Vznikl tu reprezentativní prostor pro operu a balet, který přináší komfort jak divákům, tak divadelníkům,“ ocenila nové Janáčkovo divadlo brněnská primátorka Markéta Vaňková.

Zdroj: MMB

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Pondělní dopoledne se na jihomoravských silnicích neslo ve znamení nehod. V rozmezí tří hodin zasahovali hasiči u šesti dopravních střetů, během kterých se zranilo pět osob a zemřela mladá řidička.
25.05.2020 - 16:14
První návštěvníci mohou po více než dvouměsíční nucené pauze zavítat do jeskyní Moravského krasu, které se veřejnosti otevřely poslední květnové pondělí.
25.05.2020 - 12:52
V brněnských ulicích se mělo podle deklarace, kterou podepsalo město se společností ŠKODA AUTO DigiLab, objevit až 250 elektrických sdílených skútrů BeRider. Plány se však nyní kvůli současné situaci...
25.05.2020 - 07:20
Včerejší střet řidiče s vlakem na železničním přejezdu měl opět fatální následky.
24.05.2020 - 19:54
Kavárna přímo v parku na Moravském náměstí, nová kašna na Dominikánském náměstí nebo socha Gregora Johanna Mendela na náměstí nesoucí jeho jméno? Ani jeden z těchto prvků zatím Brňané na zmíněných...
24.05.2020 - 13:47
Rezidentní parkování se v Brně opět rozroste od 1. června. Původní plány počítaly s rozšířením o čtyři oblasti, kvůli situaci kolem koronaviru se však do systému nyní přidají pouze dvě.
24.05.2020 - 07:20
Komentáře