Reklama
reklama

Jaro je za dveřmi, lyže odkládat nemusíme

Počátek března sebou letos přinesl přívětivé počasí a prosluněnou náladu. Přesto, že to nyní v jihomoravské metropoli již vypadá na příchod jara se vším všudy, v nedalekých lyžařských střediscích ještě vládne paní zima.

Navzdory tomu, že letos vyšly Brňanům jarní prázdniny v pozdním termínu, mohou si je stále užít naplno. Lyžuje se i v kratší dojezdové vzdálenosti z Brna. Na Harusáku v Novém Městě na Moravě je sice provozní doba omezena pouze do šesté hodiny večerní, sezóna zde ale zdaleka nekončí. Třetí březnovou neděli budou Harusův kopec dokonce brázdit masky. V rámci tradičního karnevalu pro ně pořadatelé připravili lanovku i občerstvení zdarma. Volné ubytovací kapacity během brněnských prázdnin hlásí například i vzdálenější lyžařský areál na Pradědu. Sněhová pokrývka zde dosahuje až 180 centimetrů a přesto, že je sníh vlhký, v provozu jsou stále čtyři vleky a jezdí se na pěti sjezdovkách.

Lyžaři však mohou vybírat i z mnoha jiných areálů v Jeseníkách. I přes oblevu jsou stále solidní podmínky na Červenohorském sedle, kde se lyžuje na všech severních svazích mimo padáky a otevřeny jsou i dvě sjezdovky na jižní straně. „Sníh byl sice těžký a mokrý, ale jsou to poslední možnosti, jak se letos dostat na lyže. Tak člověk ledacos zkousne. A když k tomu vyjde jarní sluníčko, je to i teď fajn zážitek“, popsala svoje zkušenosti Simona Bartíková, která se do srdce Jeseníků vypravila z Brna první březnový víkend.

Podobné podmínky panují i v Koutech nad Desnou, kde je během prvních tří březnových týdnů v plánu od středy do neděle i večerní lyžování. Devět sjezdovek mohou brázdit milovníci zimních sportů na Ramzové, šest jich jim je k dispozici v Petříkově. Lyžaře stále vítá i oblíbený Kralický sněžník. V provozu jsou střediska Dolní Morava - Sněžník i Větrný vrch, Kraličák, Kunčice i Parsek. Sázkou na jistotu jsou však z hlediska lyžařských možností Krkonoše. Ze srdce jižní Moravy je to na tamní svahy sice kus cesty, otevřeny jsou zde však téměř všechny areály a zdolaná vzdálenost tak jistě přinese své ovoce.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Komentáře