Reklama
reklama

Jaro je za dveřmi, lyže odkládat nemusíme

Počátek března sebou letos přinesl přívětivé počasí a prosluněnou náladu. Přesto, že to nyní v jihomoravské metropoli již vypadá na příchod jara se vším všudy, v nedalekých lyžařských střediscích ještě vládne paní zima.

Navzdory tomu, že letos vyšly Brňanům jarní prázdniny v pozdním termínu, mohou si je stále užít naplno. Lyžuje se i v kratší dojezdové vzdálenosti z Brna. Na Harusáku v Novém Městě na Moravě je sice provozní doba omezena pouze do šesté hodiny večerní, sezóna zde ale zdaleka nekončí. Třetí březnovou neděli budou Harusův kopec dokonce brázdit masky. V rámci tradičního karnevalu pro ně pořadatelé připravili lanovku i občerstvení zdarma. Volné ubytovací kapacity během brněnských prázdnin hlásí například i vzdálenější lyžařský areál na Pradědu. Sněhová pokrývka zde dosahuje až 180 centimetrů a přesto, že je sníh vlhký, v provozu jsou stále čtyři vleky a jezdí se na pěti sjezdovkách.

Lyžaři však mohou vybírat i z mnoha jiných areálů v Jeseníkách. I přes oblevu jsou stále solidní podmínky na Červenohorském sedle, kde se lyžuje na všech severních svazích mimo padáky a otevřeny jsou i dvě sjezdovky na jižní straně. „Sníh byl sice těžký a mokrý, ale jsou to poslední možnosti, jak se letos dostat na lyže. Tak člověk ledacos zkousne. A když k tomu vyjde jarní sluníčko, je to i teď fajn zážitek“, popsala svoje zkušenosti Simona Bartíková, která se do srdce Jeseníků vypravila z Brna první březnový víkend.

Podobné podmínky panují i v Koutech nad Desnou, kde je během prvních tří březnových týdnů v plánu od středy do neděle i večerní lyžování. Devět sjezdovek mohou brázdit milovníci zimních sportů na Ramzové, šest jich jim je k dispozici v Petříkově. Lyžaře stále vítá i oblíbený Kralický sněžník. V provozu jsou střediska Dolní Morava - Sněžník i Větrný vrch, Kraličák, Kunčice i Parsek. Sázkou na jistotu jsou však z hlediska lyžařských možností Krkonoše. Ze srdce jižní Moravy je to na tamní svahy sice kus cesty, otevřeny jsou zde však téměř všechny areály a zdolaná vzdálenost tak jistě přinese své ovoce.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře