Reklama
reklama

Jarní manuál péče o pleť. Co jí dopřát?

Během zimního období je naše pokožka vystavena častému střídání teplot, studenému větru i prudkému sluníčku a přechod do jarního období je pro ni často vyčerpávající. Trápí nás její unavený vzhled, nedostatek živin i hydratace. Jak probrat pleť ze zimního spánku?

Jarní počasí a první teplé dny nás již nenutí chránit se před chladem a mrazem a na svou pleť v tomto období často tak trochu zapomínáme. Pokožka si ale na odchod zimy teprve zvyká a změna počasí společně s prvními slunečními paprsky nám může způsobit nevratné škody. Ty se začnou projevovat ztrátou hydratace, elasticity, citlivostí a jsou na ní patrnější i projevy stárnutí.

Zaměřit bychom se proto měli na pravidelnou péči o pleť a její revitalizaci. Odměňovat se nám bude po celý zbytek roku. Kvalitní kosmetika přitom hraje prim. Základem je především hydratace. Po zimě je pleť často vyčerpaná a povadlá. Důvodem je většinou nedostatek vláhy. Pokožka by měla obsahovat až 70 % vody, je-li její množství nižší, strádá a projevuje se to i na našem vzhledu. A právě chladné a mrazivé zimní počasí pokožku extrémně vysušuje. Jak jí pomoci? Nutností je kvalitní hydratační krém, na čase je však obohatit svou péči i o vyživující séra. Ta proniknou do hlubších vrstev pokožky, kde pomáhají regenerovat a zvýšit její pevnost. Vybírejte z těch s vysokým obsahem vitamínů, antioxidantů, peptidů a rozjasňujících látek, dokážou totiž dostat naši pleť po zimním útlumu velmi rychle do kondice. U denního séra určitě nezapomeňte zkontrolovat, zda obsahuje vysoký UV faktor, který nás ochrání před silným jarním a letním sluncem, a zabrání tak nejen viditelným příznakům stárnutí, ale i vzniku pigmentových skvrn. Nezanedbatelný je však i přísun tekutin, dostatek spánku a zvýšený příjem vitamínů.

Před příchodem jara si pokožka zaslouží i něco navíc. K takovým bonusům mohou patřit vitamínové kúry v podobě hloubkových sér, například se zvýšeným obsahem vitamínu C, výživná či hydratační maska nebo jemný povzbuzující peeling. Ideálně sáhněte po tom s vysokým obsahem antioxidantů, velmi účinné jsou kupříkladu výtažky z dračího ovoce, které pomáhá bojovat proti poškození pokožky volnými radikály. Kvalitní peeling šetrně odstraní odumřelé buňky a navrátí pleti zdravý jas a odpočatý vzhled. Navíc díky tomu připraví půdu pro působení další péče. Jejím základem by celoročně mělo být pravidelné odličování ideálně emulzemi a gely, následně pak dočištění pomocí tonika a nanesení krému. Důležité přitom je celou proceduru dodržovat každodenně a dopřát ji pleti ráno i večer.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře