Reklama
reklama

Jarní manuál péče o pleť. Co jí dopřát?

Během zimního období je naše pokožka vystavena častému střídání teplot, studenému větru i prudkému sluníčku a přechod do jarního období je pro ni často vyčerpávající. Trápí nás její unavený vzhled, nedostatek živin i hydratace. Jak probrat pleť ze zimního spánku?

Jarní počasí a první teplé dny nás již nenutí chránit se před chladem a mrazem a na svou pleť v tomto období často tak trochu zapomínáme. Pokožka si ale na odchod zimy teprve zvyká a změna počasí společně s prvními slunečními paprsky nám může způsobit nevratné škody. Ty se začnou projevovat ztrátou hydratace, elasticity, citlivostí a jsou na ní patrnější i projevy stárnutí.

Zaměřit bychom se proto měli na pravidelnou péči o pleť a její revitalizaci. Odměňovat se nám bude po celý zbytek roku. Kvalitní kosmetika přitom hraje prim. Základem je především hydratace. Po zimě je pleť často vyčerpaná a povadlá. Důvodem je většinou nedostatek vláhy. Pokožka by měla obsahovat až 70 % vody, je-li její množství nižší, strádá a projevuje se to i na našem vzhledu. A právě chladné a mrazivé zimní počasí pokožku extrémně vysušuje. Jak jí pomoci? Nutností je kvalitní hydratační krém, na čase je však obohatit svou péči i o vyživující séra. Ta proniknou do hlubších vrstev pokožky, kde pomáhají regenerovat a zvýšit její pevnost. Vybírejte z těch s vysokým obsahem vitamínů, antioxidantů, peptidů a rozjasňujících látek, dokážou totiž dostat naši pleť po zimním útlumu velmi rychle do kondice. U denního séra určitě nezapomeňte zkontrolovat, zda obsahuje vysoký UV faktor, který nás ochrání před silným jarním a letním sluncem, a zabrání tak nejen viditelným příznakům stárnutí, ale i vzniku pigmentových skvrn. Nezanedbatelný je však i přísun tekutin, dostatek spánku a zvýšený příjem vitamínů.

Před příchodem jara si pokožka zaslouží i něco navíc. K takovým bonusům mohou patřit vitamínové kúry v podobě hloubkových sér, například se zvýšeným obsahem vitamínu C, výživná či hydratační maska nebo jemný povzbuzující peeling. Ideálně sáhněte po tom s vysokým obsahem antioxidantů, velmi účinné jsou kupříkladu výtažky z dračího ovoce, které pomáhá bojovat proti poškození pokožky volnými radikály. Kvalitní peeling šetrně odstraní odumřelé buňky a navrátí pleti zdravý jas a odpočatý vzhled. Navíc díky tomu připraví půdu pro působení další péče. Jejím základem by celoročně mělo být pravidelné odličování ideálně emulzemi a gely, následně pak dočištění pomocí tonika a nanesení krému. Důležité přitom je celou proceduru dodržovat každodenně a dopřát ji pleti ráno i večer.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře