Reklama
reklama

Jaké novinky čekají obyvatele Znojma?

Rekonstrukce budovy staré školy u Louckého kláštera, oprava komunikací, budování nových inženýrských sítí v areálu pivovaru nebo příměstské části.

Právě sem poputuje značná část znojemských financí v letošním roce. Město bude v roce 2018 hospodařit s celkovými příjmy ve výši 769 milionů a výdaji ve výši 883 milionů. Rozdíl pokryjí přebytky z loňského roku a roku 2016. Podle svých plánů proinvestuje město 143 milionů korun. Zhruba 10 milionů korun plánuje radnice uvolnit na předfinancování opravy budovy staré školy u Louckého kláštera. Tu chtějí zastupitelé dále rekonstruovat  v následujících třech letech pomocí evropských dotací. Vyrůst zde má i Centrum obnovy společného kulturního dědictví se sálem s kapacitou zhruba 200lidí. Investovat se bude i do další etapy výměny oken na Louckém klášteře, vyčleněno je necelých 5 milionů korun. Na jaře letošního roku započne revitalizace Jubilejního parku a novou podobu získá i altán v hradební zdi ve Středním parku. Na město jej bezúplatně převede soukromý vlastník, Znojmo pořídí i pozemek pod altánem a před ním. „Pozemek město odkoupí za necelých 38 000 korun. Budeme mít možnost altán zrekonstruovat tak, aby vzhledem zapadal do našeho revitalizovaného parku a abychom ho mohli v budoucnu zpřístupnit veřejnosti,“ řekl starosta města Znojma Vlastimil Gabrhel.

Plány města se dotknou i řidičů, komunikace se budou opravovat na ulicích Bala, Na Vyhlídce, Otakara Březiny i v ulici Pražská, v části vedoucí ke stanici záchranky. Počítá se i se spolufinancováním oprav průtahu v Příměticích a průtahu Oblekovic. Navíc se mohou motoristé těšit i na přípravu nových parkovacích míst. Dokončeno by mělo být parkoviště na ulici Příční a úplně nové záchytné parkoviště může vyrůst i u nádraží. Město zde totiž plánuje odkup pozemku od Českých drah. V porovnání s rokem 2017 je o 52 milionů navýšen rozpočet věnovaný oblasti školství, o 20 milionů se zvýší i výdaje věnované na sociální služby.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře