Reklama
reklama

Jaké novinky čekají obyvatele Znojma?

Rekonstrukce budovy staré školy u Louckého kláštera, oprava komunikací, budování nových inženýrských sítí v areálu pivovaru nebo příměstské části.

Právě sem poputuje značná část znojemských financí v letošním roce. Město bude v roce 2018 hospodařit s celkovými příjmy ve výši 769 milionů a výdaji ve výši 883 milionů. Rozdíl pokryjí přebytky z loňského roku a roku 2016. Podle svých plánů proinvestuje město 143 milionů korun. Zhruba 10 milionů korun plánuje radnice uvolnit na předfinancování opravy budovy staré školy u Louckého kláštera. Tu chtějí zastupitelé dále rekonstruovat  v následujících třech letech pomocí evropských dotací. Vyrůst zde má i Centrum obnovy společného kulturního dědictví se sálem s kapacitou zhruba 200lidí. Investovat se bude i do další etapy výměny oken na Louckém klášteře, vyčleněno je necelých 5 milionů korun. Na jaře letošního roku započne revitalizace Jubilejního parku a novou podobu získá i altán v hradební zdi ve Středním parku. Na město jej bezúplatně převede soukromý vlastník, Znojmo pořídí i pozemek pod altánem a před ním. „Pozemek město odkoupí za necelých 38 000 korun. Budeme mít možnost altán zrekonstruovat tak, aby vzhledem zapadal do našeho revitalizovaného parku a abychom ho mohli v budoucnu zpřístupnit veřejnosti,“ řekl starosta města Znojma Vlastimil Gabrhel.

Plány města se dotknou i řidičů, komunikace se budou opravovat na ulicích Bala, Na Vyhlídce, Otakara Březiny i v ulici Pražská, v části vedoucí ke stanici záchranky. Počítá se i se spolufinancováním oprav průtahu v Příměticích a průtahu Oblekovic. Navíc se mohou motoristé těšit i na přípravu nových parkovacích míst. Dokončeno by mělo být parkoviště na ulici Příční a úplně nové záchytné parkoviště může vyrůst i u nádraží. Město zde totiž plánuje odkup pozemku od Českých drah. V porovnání s rokem 2017 je o 52 milionů navýšen rozpočet věnovaný oblasti školství, o 20 milionů se zvýší i výdaje věnované na sociální služby.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Některé zastávky, na kterých musí lidé na vozíčku překonávat překážky například v podobě obrubníku, budou nově bezbariérové. Při přestavbě překážky dopravní podnik odstraní.
19.06.2018 - 19:41
Při úklidu lze narazit na různé věci, avšak na nález z minulého týdne nezapomene žena, která při úklidu objevila ruční granát. Stalo se tak v Kyjově na Hodínsku při vyklízení rodinného domku. O ruční...
19.06.2018 - 14:00
Rozsáhlá rekonstrukce silnice I/50 ve Slavkově u Brna pokračuje. Uzavírka se v dnech 19. června až 29. června dostane do fáze, kdy dopravu budou po dobu deseti dnů řídit semafory.
19.06.2018 - 12:00
Festival Foto: TIC
Největší oslava letošního 100. výročí založení samostatného Československa se odehrála na téměř 6,5 hektaru se po 3 týdny a 4 víkendy. Přinesla 85 koncertů, 55 besed, dala vzniknout jednomu novému...
19.06.2018 - 08:00
Rozšířená realita, autentické historické příběhy a šifry – tyto novinky mohou zažít návštěvníci hradu Špilberk v Brně. Hra „Příběhy z kasemat“ jim představí tuto klasickou brněnskou památku...
18.06.2018 - 21:18
Fotografie z festivalu Foto: Kamenka open facebook
V Kamenné čtvrti v Brně se bude od pátku do neděle konat festival nesoucí název Kamenka open. Představí se například cimbálový soubor a další živá muzika, divadlo nebo cirkus.
18.06.2018 - 11:08
Komentáře