Reklama
reklama

Jak si zajistíme krásnou pleť i v zimě?

Zimní období s sebou se svým mrazivým počasím a teplotami pod bodem mrazu přináší i nutnost začít se starat o většinu věcí odlišným způsobem, než jsme zvyklí v létě. Jiné zacházení vyžaduje náš dům, zahrada, rostliny či automobil. A stejně je na tom i naše pleť. Na tu však máme občas tendence zapomínat. Budeme-li ovšem v péči o ni dostatečně důslední, odvděčí se nám svou zářivostí a krásou i v zimě.

Během nejchladnějších měsíců v roce je naše pokožka vystavena častému střídání teplot, studenému větru i prudkému sluníčku a kosmetické přípravky, které používáme v létě, nejsou  proto často dostačující. Pokožka začíná být vyčerpaná, trápí nás její unavený vzhled a nedostatek živin i vláhy. Rychlá změna počasí nám tak může způsobit na pleti nevratné škody, které se začnou projevovat ztrátou hydratace, elasticity, citlivostí, tvorbou rozšířených červených žilek, šupinkami a patrnějšími projevy stárnutí. Zaměřit bychom se proto v zimě měli na pravidelnou péči o pleť a její revitalizaci. Odmění se nám svým bezchybným vzhledem nejen během silvestrovských večírků, ale následně i v průběhu celého roku. Kvalitní kosmetika proto hraje zásadní roli. Základem je především hydratace. Během zimy je pokožka často povadlá a vyčerpaná a důvodem je především nedostatek vláhy. Obecný mýtus, který tvrdí, že v zimních měsících není vhodné používat hydratační krémy, protože způsobují zamrznutí vody v pleti, je tak velmi zavádějící. Při nízkých teplotách naše mazové žlázky omezí svoji činnost a krémy jsou proto naopak nezbytnou součástí zimní péče. Sáhnout bychom ideálně měli po těch, které v sobě obsahují ochranné UV filtry. A používáte-li denně make-up, vybírejte s SPF faktorem i ten. Se zvýšenými dávkami hydratace nezapomínejte ani na své rty. Jejich pokožka je třikrát tenčí než v ostatních partiích obličeje a neocenitelným pomocníkem v boji proti jejich vysychání a praskaní jsou ochranné a výživné balzámy na rty. Pouze lesky či rtěnky totiž v tomto případě nestačí. Obdobně je na tom i okolí očí, vzniku vrásek v jejich blízkosti zamezí oční krémy.

Péči během zimy je vhodné obohatit je i o vyživující a vitamínová séra. Ta proniknou do hlubších vrstev pokožky, kde pomáhají regenerovat a zvyšovat její pevnost. Vybírejte z těch s vysokým obsahem vitamínů, antioxidantů, peptidů a rozjasňujících látek, dokážou totiž dostat vaši pleť během zimního útlumu opět velmi rychle do kondice. Účinné jsou i hydratační masky, především ty se zvýšeným podílem vitamínu C. Nezanedbatelný je však i přísun tekutin, dostatek spánku a zvýšený příjem vitamínů. A především pravidelné odličování pomocí čistících emulzí či gelů a dočištění pomocí tonizačních vod. Budete-li pleť během zimních měsíců dostatečně hýčkat, na jaře se probudí v celé své kráse stejně jako okolní příroda.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Nehoda v Louce Foto: PČR JMK
Při dopravní nehodě dvou osobních aut se včera zranilo šest lidí včetně dítěte. Řidič Renaultu se podle policie nevěnoval plně řízení a vjel do protisměru.
22.07.2019 - 11:24
Injektáž Foto: VZMB
Vyrábějí kyslík, poskytují stín, ochlazují okolí. Hodnota stromů se v horkém letním městě zdá být čím dál vyšší. Některé se teď díky Veřejné zeleni města Brna dočkaly speciální kúry, která povede k...
22.07.2019 - 07:00
Průměrná cena za metr čtvereční bytu v brněnských novostavbách poprvé v historii přesáhla 80 tisíc korun. Na nový šedesátimetrový byt teď musí zájemci našetřit průměrně 4,86 milionu korun, stoupají...
21.07.2019 - 18:46
Ovlivněte výsledky největší studentské soutěže zaměřené na dřevěné stavění v ČR.
21.07.2019 - 17:18
Multifunkční hala v novém Foto: STAREZ – SPORT, a. s.
DRFG Aréna prošla přes léto rozsáhlou modernizací. Kvůli bezpečnosti hráčů byly nainstalovány nové mantinely včetně plexiskel, střídaček, trestných lavic, časoměřičů a sítí. Rovněž byla provedena...
19.07.2019 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Na silnici z Pohořelic do Znojma blízko Miroslavi nepřežil nehodu řidič osobního automobilu, který se srazil s kamionem. Muži nepomohla ani první pomoc od svědků.
18.07.2019 - 12:02
Komentáře