Reklama
reklama

Jak si zajistíme krásnou pleť i v zimě?

Zimní období s sebou se svým mrazivým počasím a teplotami pod bodem mrazu přináší i nutnost začít se starat o většinu věcí odlišným způsobem, než jsme zvyklí v létě. Jiné zacházení vyžaduje náš dům, zahrada, rostliny či automobil. A stejně je na tom i naše pleť. Na tu však máme občas tendence zapomínat. Budeme-li ovšem v péči o ni dostatečně důslední, odvděčí se nám svou zářivostí a krásou i v zimě.

Během nejchladnějších měsíců v roce je naše pokožka vystavena častému střídání teplot, studenému větru i prudkému sluníčku a kosmetické přípravky, které používáme v létě, nejsou  proto často dostačující. Pokožka začíná být vyčerpaná, trápí nás její unavený vzhled a nedostatek živin i vláhy. Rychlá změna počasí nám tak může způsobit na pleti nevratné škody, které se začnou projevovat ztrátou hydratace, elasticity, citlivostí, tvorbou rozšířených červených žilek, šupinkami a patrnějšími projevy stárnutí. Zaměřit bychom se proto v zimě měli na pravidelnou péči o pleť a její revitalizaci. Odmění se nám svým bezchybným vzhledem nejen během silvestrovských večírků, ale následně i v průběhu celého roku. Kvalitní kosmetika proto hraje zásadní roli. Základem je především hydratace. Během zimy je pokožka často povadlá a vyčerpaná a důvodem je především nedostatek vláhy. Obecný mýtus, který tvrdí, že v zimních měsících není vhodné používat hydratační krémy, protože způsobují zamrznutí vody v pleti, je tak velmi zavádějící. Při nízkých teplotách naše mazové žlázky omezí svoji činnost a krémy jsou proto naopak nezbytnou součástí zimní péče. Sáhnout bychom ideálně měli po těch, které v sobě obsahují ochranné UV filtry. A používáte-li denně make-up, vybírejte s SPF faktorem i ten. Se zvýšenými dávkami hydratace nezapomínejte ani na své rty. Jejich pokožka je třikrát tenčí než v ostatních partiích obličeje a neocenitelným pomocníkem v boji proti jejich vysychání a praskaní jsou ochranné a výživné balzámy na rty. Pouze lesky či rtěnky totiž v tomto případě nestačí. Obdobně je na tom i okolí očí, vzniku vrásek v jejich blízkosti zamezí oční krémy.

Péči během zimy je vhodné obohatit je i o vyživující a vitamínová séra. Ta proniknou do hlubších vrstev pokožky, kde pomáhají regenerovat a zvyšovat její pevnost. Vybírejte z těch s vysokým obsahem vitamínů, antioxidantů, peptidů a rozjasňujících látek, dokážou totiž dostat vaši pleť během zimního útlumu opět velmi rychle do kondice. Účinné jsou i hydratační masky, především ty se zvýšeným podílem vitamínu C. Nezanedbatelný je však i přísun tekutin, dostatek spánku a zvýšený příjem vitamínů. A především pravidelné odličování pomocí čistících emulzí či gelů a dočištění pomocí tonizačních vod. Budete-li pleť během zimních měsíců dostatečně hýčkat, na jaře se probudí v celé své kráse stejně jako okolní příroda.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Foto z loňského ročníku Foto: MMB
Po stopách vládců, osobností s tragickými osudy nebo soch? Nebo raději na prohlídku vnitrobloků či bývalých dělnických kolonií? Turistické informační centrum vyzvalo Brňany, aby si vytvořili vlastní...
25.03.2019 - 19:55
Z důvodu opravy mostů bude od 30. března 2019 uzavřen sjezd z dálnice D1 na 226. kilometru Vyškov-západ. Řidiči jedoucí od Brna mohou sjet z D1 na sjezdu u Marchanic – EXIT 230, Vyškov-východ.
25.03.2019 - 16:00
Třetím rokem si mohou Brňané zažádat o dotaci na roční elektronickou šalinkartu ve výši 1 425 korun. Loni si o ni zažádalo 33 025 občanů. Letos zatím 20 970.
25.03.2019 - 12:02
Poničené toalety Foto: PČR JMK
Rozbitá toaleta v čekárně lékaře v Králově Poli zůstala v pátek odpoledne po návštěvě mladého muže. Strážníky požádala prostřednictvím linky 156 o pomoc zdravotní sestra, která si nevěděla s...
25.03.2019 - 08:00
Galerie s obchody, restaurace, rakouský konzulát nebo kanceláře. Prostory dlouhá léta zející prázdnotou opět zaplaví ruch a život.
24.03.2019 - 07:24
Běh Lužánkami Foto: Centrum news
Na své si tento víkend přijdou příznivci sportu. Dnes si běžci porovnají své síly v již tradičním závodu Běh Lužánkami. Do neděle se navíc v plaveckém stadionu Lužánky koná Evropský pohár ve vodním...
23.03.2019 - 08:00
Komentáře