Reklama
reklama

Jak si zajistíme krásnou pleť i v zimě?

Zimní období s sebou se svým mrazivým počasím a teplotami pod bodem mrazu přináší i nutnost začít se starat o většinu věcí odlišným způsobem, než jsme zvyklí v létě. Jiné zacházení vyžaduje náš dům, zahrada, rostliny či automobil. A stejně je na tom i naše pleť. Na tu však máme občas tendence zapomínat. Budeme-li ovšem v péči o ni dostatečně důslední, odvděčí se nám svou zářivostí a krásou i v zimě.

Během nejchladnějších měsíců v roce je naše pokožka vystavena častému střídání teplot, studenému větru i prudkému sluníčku a kosmetické přípravky, které používáme v létě, nejsou  proto často dostačující. Pokožka začíná být vyčerpaná, trápí nás její unavený vzhled a nedostatek živin i vláhy. Rychlá změna počasí nám tak může způsobit na pleti nevratné škody, které se začnou projevovat ztrátou hydratace, elasticity, citlivostí, tvorbou rozšířených červených žilek, šupinkami a patrnějšími projevy stárnutí. Zaměřit bychom se proto v zimě měli na pravidelnou péči o pleť a její revitalizaci. Odmění se nám svým bezchybným vzhledem nejen během silvestrovských večírků, ale následně i v průběhu celého roku. Kvalitní kosmetika proto hraje zásadní roli. Základem je především hydratace. Během zimy je pokožka často povadlá a vyčerpaná a důvodem je především nedostatek vláhy. Obecný mýtus, který tvrdí, že v zimních měsících není vhodné používat hydratační krémy, protože způsobují zamrznutí vody v pleti, je tak velmi zavádějící. Při nízkých teplotách naše mazové žlázky omezí svoji činnost a krémy jsou proto naopak nezbytnou součástí zimní péče. Sáhnout bychom ideálně měli po těch, které v sobě obsahují ochranné UV filtry. A používáte-li denně make-up, vybírejte s SPF faktorem i ten. Se zvýšenými dávkami hydratace nezapomínejte ani na své rty. Jejich pokožka je třikrát tenčí než v ostatních partiích obličeje a neocenitelným pomocníkem v boji proti jejich vysychání a praskaní jsou ochranné a výživné balzámy na rty. Pouze lesky či rtěnky totiž v tomto případě nestačí. Obdobně je na tom i okolí očí, vzniku vrásek v jejich blízkosti zamezí oční krémy.

Péči během zimy je vhodné obohatit je i o vyživující a vitamínová séra. Ta proniknou do hlubších vrstev pokožky, kde pomáhají regenerovat a zvyšovat její pevnost. Vybírejte z těch s vysokým obsahem vitamínů, antioxidantů, peptidů a rozjasňujících látek, dokážou totiž dostat vaši pleť během zimního útlumu opět velmi rychle do kondice. Účinné jsou i hydratační masky, především ty se zvýšeným podílem vitamínu C. Nezanedbatelný je však i přísun tekutin, dostatek spánku a zvýšený příjem vitamínů. A především pravidelné odličování pomocí čistících emulzí či gelů a dočištění pomocí tonizačních vod. Budete-li pleť během zimních měsíců dostatečně hýčkat, na jaře se probudí v celé své kráse stejně jako okolní příroda.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Na začátku listopadu jihomoravští kriminalisté ve spolupráci s policisty z Útvaru rychlého nasazení a rakouskými kolegy zadrželi muže z Břeclavska, kterého podezřívali z obchodování s marihuanou,...
15.11.2018 - 11:21
Náměstí Svobody Foto: Centrum news
Studenti brněnským vysokých škol chystají druhý ročník akce s názvem Brněnský sedmnáctý. Na náměstí Svobody vzpomenou na události z let 1939 a 1989. Poté se vydají na lampionový průvod městem.
15.11.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Začíná období viróz, a ačkoliv jde o nepříjemné onemocnění, většinou jeho léčba nevyžaduje zásah záchranářů a výjezd resuscitačního vozu. Jihomoravští záchranáři přesto evidují desítky hovorů denně...
14.11.2018 - 15:30
V pondělí dopoledne přijali policisté stručné oznámení o tom , že se mezi auty ve Štouračově ulici prochází kůň bez doprovodu.
14.11.2018 - 15:08
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Úřad začne vracet peníze rezidentům, kteří za první auto před změnou ceníku zaplatili 600 korun. Změna se týká druhé vlny parkování. Vrácení peněz je ale podmíněné žádostí.
14.11.2018 - 07:00
Ruské kolo na Moravském náměstí už stojí Foto: Centrum news
Už za deset dní v Brně začne opravdová vánoční atmosféra. Vánoční trhy na čtyřech brněnských náměstí odstartují 23. listopadu, takže intenzivní přípravy na vánoční Brno jsou v plném proudu.
13.11.2018 - 13:58
Komentáře