Reklama
reklama

Jak pronajmout byt bez nástrah a starostí?

Rozhodli jste se investovat finanční prostředky a pořídit si byt či dům a následně jej dále pronajímat? Nebo již s pronájmem nemovitosti zkušenosti máte? Pak jistě víte, že právě v případě pronájmu platí pravidlo "dvakrát měř, jednou řež" dvojnásobně. Vybrat ideálního nájemníka totiž není tak snadné, jak by se na první pohled mohlo zdát. V jihomoravské metropoli se mohou majitelé bytů vyhnout nesnázím a využít služby Garantovaného nájmu. Ta za ně vyřeší pronájem bytu od A do Z.

Jak se vyhnout neplatícím nájemníkům či těm, kteří nemovitost nečekaně opustí? Zřejmě nejčastější obava, která trápí majitele bytů či bytových domů. Je možné zajistit, aby se noví obyvatelé k nemovitosti chovali jako k vlastní, popřípadě jak jejich počínání pohlídat? Při zajišťování budoucích nájemníků se vlastníci musí zaměřit na mnoho aspektů. Chtějí-li mít jistotu, že nic neriskují a vše probíhá v pořádku, ideální je obrátit se na službu Garantovaného nájmu. Ta zajistí pronájem bytu a po sjednanou dobu každoměsíční pravidelné nájemné. A to i v případě, že byt zůstane neobsazený, stále však s výnosem  jako při 100% obsazenosti bytu. Navíc se kompletně postará o nájemníka i o nemovitost.

Výhod je však mnohem více. Starosti totiž odpadnou již v první fázi procesu pronájmu. V rámci garantovaného nájmu bude byt pronajat na dobu 2 až 10 let bez potřeby investovat čas i finance do propagačních inzerátů, stejně tak zmizí obtíže s případnými prohlídkami či smluvním zajištěním. Veškeré podmínky zajistí odborně připravená nájemní smlouva, předávací protokol i další dokumenty, které pokryjí všechna případná rizika. Ty eliminuje i důsledný výběr nájemníka, včetně ověření, zda není zatížen například exekucí. Majitel tak má mít díky Garantovanému nájmu jistotu, že jeho nemovitost obývá ten nejspolehlivější nájemník. Pustit z hlavy přitom může i potřebné drobné opravy či například vyúčtování energií, i ty za něj Garantovaný nájem vyřeší. A rozhodne-li se nájemník byt opustit? V rámci služeb bude zjištěn nový, aniž by majitel přicházel o své finance.

Autor: 
Jana Danielová
Aktuálně
Pletení pomlázky, barvení vajíček, mrskut a také hodování. To vše neodmyslitelně patří k období Velikonoc. Chcete si dosyta užít vše, co svátky jara nabízejí, ale zároveň se nemuset strachovat, že se...
19.04.2019 - 10:19
V neděli 5. května 2019 se v areálu brněnské Riviéry uskuteční již 5. ročník Festivalu těhotenství a rodiny. Pro návštěvníky je připravena řada odborných přednášek a workshopů, happening Mám svou...
19.04.2019 - 09:23
Minibus Foto: MMB
Překonat vzdálenosti na největším brněnském hřbitově pomůže zejména starším lidem minibus. Třikrát za hodinu objede hřbitov po vyznačené trase a zastaví kdekoli na znamení. Pokud se jeho využití...
18.04.2019 - 12:55
Hořící vlak Foto: HZS JMK
Osobní vagón blízko brněnského AZ Toweru začal ve středu před devátou hodinou večer hořet. Hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu.
18.04.2019 - 05:00
Losování Foto: MMB
Celkem 47 jihomoravských firem si včera odneslo kreativní voucher v podobě poukazu na spolupráci s regionálními kreativci ve výši až 100 tisíc korun. O tom, kdo si voucher odnesl, rozhodl los.
17.04.2019 - 15:53
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Ke srážce nákladního auta s dodávkou došlo dnes před sedmou hodinou ráno na silnici u Polánky poblíž Ivančic. Šedesátiletý řidič dodávky na místě svým zraněním podlehl.
17.04.2019 - 11:52
Komentáře