Reklama
reklama

Jak nejlépe poznat okolí? Aktivně a na kole

Patříte k milovníkům aktivního života a sportu? Nebo prostě jen fandíte jaru a přicházejícím teplým měsícům a chcete si užít prvních slunečních paprsků pěkně na vzduchu v přírodě? Ideální variantou je nasednout na kolo a šlápnou do pedálů. Přinášíme několik tipů, kam na dvoukolém miláčkovi vyrazit.

Pokud patříte k milovníkům dobrého vína, máte hned dvě možnosti. Unikátní zážitky čekají na turisty na Vinařských stezkách na jihu Moravy. Ty nabízejí značené trasy o délce srovnatelné s cestou z Brna do italské metropole Říma, tedy více než tisíc kilometrů. Na svých toulkách si zde užijete nejen aktivní zábavu, ale také putování krajem plným vína, zajímavé historie, významných památek a živých tradic. Chcete-li však během svého výletu navštívit rovnou i zahraniční, vydejte se cyklistickou stezkou, která spojuje dvě středoevropské metropole, Brno a Vídeň. Prohlédnete si tak nejen jižní Moravu, ale i dolnorakouskou oblast Weinviertel. Jen pozor na konzumaci vína během jízdy, za řídítky se alkohol nevyplácí.

Patří-li k vašim koníčkům i historie, spojte aktivní odpočinek na kole s výletem do 17. století a vyrazte po stopách inkvizice na Čarodějnické cyklotrase v Jeseníkách. Měří 138 kilometrů a je rozdělena na dvě části, Šumperskou, začínající v Mohelnici, a Jesenickou. Ta navazuje z Červenohorského sedla až do Zlatých hor. Trasu poznáte snadno, podle loga čarodějnice na kole. Na bicyklu se můžete seznámit i s ikonickým Járou Cimrmanem. Na výletu Českomoravským pomezím projedete nejen údolí řeky Svitavy, ale poučíte se na naučné stezce a vystoupáte právě i na Dobře ukrytou rozhlednu Járy Cimrmana.

A jak se k vybraným destinacím dopravit, nepatříte-li zrovna k fanouškům jízdy na kole po rušných silnicích? Využijte automobil, který umožní nejen vzít si s sebou dostatečnou výbavu, ale zároveň i poskytne útočiště při nepřízni počasí. Pomocníkem při dopravě vám určitě budou kvalitní střešní nosiče. Výhody jsou nesporné. Můžete díky nim za svými toulkami vyrazit rychle, aniž byste řešili nedostatek místa a úložného prostoru. Máte dvě možnosti, kam nosič umístit. Ať již zvolíte střechu či zadní část vozu, vždy je důležité mít na paměti, že potřebujete především nosiče kvalitní. Zapomeňte proto na supermarkety a nechte si poradit ve specializovaných prodejnách. Zde si vyberete podle svých potřeb z různých materiálů, upínacích mechanismů a zámků, kterými se kola zajišťují. Dodržujete-li pak při jízdě dopravní předpisy, vy i vaše bicykly budete v absolutním bezpečí.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře