Reklama
reklama

Jak nejlépe poznat okolí? Aktivně a na kole

Patříte k milovníkům aktivního života a sportu? Nebo prostě jen fandíte jaru a přicházejícím teplým měsícům a chcete si užít prvních slunečních paprsků pěkně na vzduchu v přírodě? Ideální variantou je nasednout na kolo a šlápnou do pedálů. Přinášíme několik tipů, kam na dvoukolém miláčkovi vyrazit.

Pokud patříte k milovníkům dobrého vína, máte hned dvě možnosti. Unikátní zážitky čekají na turisty na Vinařských stezkách na jihu Moravy. Ty nabízejí značené trasy o délce srovnatelné s cestou z Brna do italské metropole Říma, tedy více než tisíc kilometrů. Na svých toulkách si zde užijete nejen aktivní zábavu, ale také putování krajem plným vína, zajímavé historie, významných památek a živých tradic. Chcete-li však během svého výletu navštívit rovnou i zahraniční, vydejte se cyklistickou stezkou, která spojuje dvě středoevropské metropole, Brno a Vídeň. Prohlédnete si tak nejen jižní Moravu, ale i dolnorakouskou oblast Weinviertel. Jen pozor na konzumaci vína během jízdy, za řídítky se alkohol nevyplácí.

Patří-li k vašim koníčkům i historie, spojte aktivní odpočinek na kole s výletem do 17. století a vyrazte po stopách inkvizice na Čarodějnické cyklotrase v Jeseníkách. Měří 138 kilometrů a je rozdělena na dvě části, Šumperskou, začínající v Mohelnici, a Jesenickou. Ta navazuje z Červenohorského sedla až do Zlatých hor. Trasu poznáte snadno, podle loga čarodějnice na kole. Na bicyklu se můžete seznámit i s ikonickým Járou Cimrmanem. Na výletu Českomoravským pomezím projedete nejen údolí řeky Svitavy, ale poučíte se na naučné stezce a vystoupáte právě i na Dobře ukrytou rozhlednu Járy Cimrmana.

A jak se k vybraným destinacím dopravit, nepatříte-li zrovna k fanouškům jízdy na kole po rušných silnicích? Využijte automobil, který umožní nejen vzít si s sebou dostatečnou výbavu, ale zároveň i poskytne útočiště při nepřízni počasí. Pomocníkem při dopravě vám určitě budou kvalitní střešní nosiče. Výhody jsou nesporné. Můžete díky nim za svými toulkami vyrazit rychle, aniž byste řešili nedostatek místa a úložného prostoru. Máte dvě možnosti, kam nosič umístit. Ať již zvolíte střechu či zadní část vozu, vždy je důležité mít na paměti, že potřebujete především nosiče kvalitní. Zapomeňte proto na supermarkety a nechte si poradit ve specializovaných prodejnách. Zde si vyberete podle svých potřeb z různých materiálů, upínacích mechanismů a zámků, kterými se kola zajišťují. Dodržujete-li pak při jízdě dopravní předpisy, vy i vaše bicykly budete v absolutním bezpečí.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Komentáře